Blog Section

5 міфів про блокаду суглобів

5 міфів про блокаду суглобів

Як правило, біль суглобів виникає через запальний процес. Це — відповідь організму на пошкодження чи певні порушення функції сухожилля або суглоба. Запалення — є сигналом про початок хвороби і вказує на те, що варто почати лікування. Але давайте насамперед розберемося – що саме спровокувало запальний процеc? Бо для якісного лікування треба усунути саме причину, а не симптоми.

Отже, після того як виявлено причину (одноманітна робота, перевантаження чи переохолодження суглоба, травматизм тощо) і встановлено діагноз (епікондиліт, артроз, синовіїт) – можна приступити до самого лікування. Для того, щоб побороти біль, необхідно зняти гострий запальний процес. Залежно від характеру та локалізації болей, використовуються різні схеми боротьби з запаленням.

Якщо біль точкова (тобто при натискуванні пальцем в певній ділянці є відчуття різкої болючості, яка поширюється вгору або вниз кінцівки, деколи супроводжується затерпанням), то в таких випадках в гострому періоді найдієвішим методом лікування буде блокада з сильним протизапальним препаратом. Часто пацієнти відмовляються від блокади, знаходячи для цього різні аргументи, опису яких присвячена дана стаття.
Якщо біль суглобова (тобто відчуття болючості всього суглоба навіть при відсутності навантаження), то і в цьому випадку блокада буде допомагати відновити безболісну рухомість.

Найчастіші причини упередженого ставлення пацієнтів до процедури блокади – насправді міфічні та нічим не підтверджені.

Перше. це – боляче, бо то укол в ділянку суглобу. Це – міф, адже болить лише прокол шкіри, а далі в силу вступає розчин місцевого знеболюючого препарату, від якого настає моментальне полегшення при правильному введенні. Саме запалення знімається уже після 45 хв спокою кінцівки, так як починає діяти протизапальний препарат довготривалої дії.

Друге. До блокади можна звикнути, і потім вона не буде допомагати. Це – ще один міф, адже блокаду проводиться один раз, а в рідкісних випадках – два рази, після чого існуюча проблема суглоба – виліковується повністю.

Третє. «Я боюсь, адже це втручання в суглоб» – так, звичайно процедура є досить складною, але якщо вона проведена кваліфікованим спеціалістом в умовах клініки, то ніякої небезпеки ця процедура не несе.

Четверте. «Давайте почнемо з таблеток, а якщо не допоможуть, то вколемо блокаду». При хронічних запальних процесах можна лікуватись таблетками при умові їх хорошої якості. Проте в гострому періоді найкращим варіантом дій – є миттєво лікувати запалення, щоб не дати шансів до початку хронічного перебігу.

П’яте. Сумнівна якість препаратів. Так, не можемо не погодитись, нажаль, препарати, які продаються в аптеках України, часто мають сумнівну якість. Тому для внутрішньо суглобових введень варто обирати перевірені марки препаратів, і то в тих аптеках, яким Ви довіряєте. Або ж – безпосередньо від виробника, як це робимо ми в клініці «БРАСС», гарантуючи якість препаратів та процедури введення.

На консультації лікаря-ортопед травматолога Ви можете отримати детальну інформацію щодо процедури блокади, а також лікар підбере препарат та індивідуальну схему лікування.

Запис на консультацію ортопед-травматолога за телефоном клініки “БРАСС” 095 585 74 78.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *