Blog Section

Чому люди бояться видаляти родимки?

Чому люди бояться видаляти родимки?

Тому що кажуть, що моя знайома пішла до лікаря, видалила родимку і отримала серйозні ускладнення. Давайте я спробую пояснити в чому тут справа

Дійсно, є випадки видалення родимок в сумнівних косметичних салонах, людьми, які не є фахівцями в даній галузі медицини, або не є медиками взагалі. Це все призводить до серйозних ускладнень, а іноді при видаленні меланоми під виглядом родимки, призводить навіть до смерті пацієнта.

Три можливі помилки при видаленні родимок

  1. Невірно поставлений діагноз. Фахівець проводить візуальний огляд, робить дерматоскопію, і на основі вищесказаного і свого досвіду ставить правильний діагноз.
  2. Невірно вибраний метод видалення. Чи можна видаляти родимки лазером? Ні, родимки не можна видаляти лазером. Родимки — достатньо небезпечні “створіння”, тому вони мають бути збережені. Якщо їх видаляти лазером, вони просто випаровуються. Тобто косметичний ефект може буде кращим, але що там було — буде незрозуміло. Не можна заморожувати, тобто проводити кріодеструкцію. Їх можна видаляти радіохвильовим методом (сургітрон), хірургічним методом або лазерним скальпелем – коли лазер не випаровує, а просто вирізає її.
  3. Після видалення, родимку яку видалили треба обов’язково віддавати на гістологічне дослідження. Тобто родимку потрібно видаляти тільки в медичному закладі, де її направлять на гістологічне дослідження. Так виключається шанс випадково пропустити утворення, яке почало перетворюватися на меланому і могло дати метастази при неправильному видаленні.

Рекомендую всім людям при потребі звертатися тільки в медичні спеціалізовані установи, де питаннями діагностики і видаленням родимок займаються виключно фахівці!
Будьте красивими і здоровими!

Колодій Дмитро,
лікар-хірург клініки “БРАСС. Здорова шкіра”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *