Blog Section

До всеукраїнського тижня боротьби з меланомою лікарі «Брасс» перевіряють родимки учням в івано-франківських школах

До всеукраїнського тижня боротьби з меланомою лікарі «Брасс» перевіряють родимки учням в івано-франківських школах

Впродовж травня 2019 року лікарі дерматологічної клініки «БРАСС» за погодженням з управлінням охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради та управлінням освіти проводять діагностичні обстеження шкіри у дітей в загальноосвітніх школах Івано-Франківська. Вчора та сьогодні лікарі медичного закладу побували в Івано-Франківських ЗОШ №21 та №19, де разом з медсестрами шкіл провели огляд понад 750 учнів (1-10 класів) та вчителів.

Лікар-дерматолог клініки «БРАСС» Христина Гриник розповіла, що вже перші два дні дали можливість побачити та виокремити типові ситуації зі шкірою в школярів. Лікар зауважила, що батькам варто більш уважно ставитися до здоров’я шкіри дітей. То ж на що слід звертати увагу та як забезпечити правильний догляд за шкірою здорових дітей?

Лікар Христина Гриник зауважила, що на профілактичному огляді було помітна велика кількість таких випадків: купероз (а також телеангіоектазії, гемангіоми), папіломи та бородавки, невуси та вітиліго.

Загальними рекомендаціями щодо здоров’я шкіри діток є:

  • берегтися від сонячного опромінення. Для захисту від сонця рекомендуємо використовувати дитячі сонцезахисні креми з коефіцієнтом не нижче SPF50 та змінювати нанесений шар кожних 2 години, при цьому змиваючи попередній шар крему. Бажано також уникати сонячних ванн в періоди найбільш активного сонця – з 10ї по 16ту години. Рекомендується носіння головних уборів (панам), які створюють тінь на обличчя;
  • уникати різких перепадів температур – як переохолодження, так і перебування при високих температурах. Якщо Ви помітили в дитини наявність судинних сіточок або зірочок – рекомендуємо звернутися до лікаря-дерматолога. Спеціаліст зможе підібрати індивідуальний метод лікування. І тут не слід відкладати цю проблему “на завтра” – якщо судинні рисунки з’явилися – то є ризик розростання або утворення гемангіоми при травмуванні цієї ділянки шкіри.
  • і щодо родимок. Провокуючими чинниками переродження доброякісних утворень у злоякісні є різні ушкодження  – механічні та хімічні,  а також надмірне перебування на сонці. Тому потрібно цього уникати. Слід звернути увагу на зміну кольору, форми, країв, появу свербіжу, почервоніння, лущення.  При появі будь-якого з вказаних симптомів – рекомендуємо Вам звернутися до лікаря. Окремо слід сказати про родимки на волосистій частині голови. Вони часто травмуються при стрижці або розчісуванні, тому краще такі родимки видаляти. Якщо Ви помітили, що такі родимки є у Вашої дитини і інколи Ви травмуєте новоутвір – варто також звернутися до лікаря.

Не варто займатися самолікуванням, це може призвести до негативних наслідків і більш серйозних захворювань. Тому, вчасно звертайтесь до Вашого сімейного лікаря, педіатра або лікаря-дерматолога з метою вирішення цієї проблеми.

Більш детальні статті про проблеми шкіри у дітей – Ви можете знайти за посиланнями на сайті медичного закладу. Топ-3 проблем зі шкірою у здорових дітей, про які варто знати батькам, та Про вітиліго у дітей. Що варто знати батькам?.

Тут перераховані ситуації, які, умовно кажучи, є нормою для здорової дитини. Ми тут не описували випадків, коли дитина має шкірні захворювання або якісь інші прояви внутрішніх хворіб, які є помітними на шкірі.

Лікар закликає батьків бути уважними до стану шкіри дітей. Пам’ятайте, що запобігти проблемі – завжди легше, ніж потім лікувати наслідки. Тому оглядайте періодично шкіру дитини – у випадку, якщо Ви помітили будь-яку незрозумілі для Вас симптоми або будь-що, чого Ви раніше не помічали – не бійтеся звернутися в медпункт Вашої школи, до Вашого сімейного лікаря або педіатра. Ви можете також пройти огляд лікаря в спеціалізованому закладі – клініка «БРАСС» займається діагностикою та лікуванням всіх проблем шкіри у дорослих та дітей. Також ми зможемо надати Вам консультацію щодо правильного догляду за шкірою дитини та підібрати необхідні засоби.

Працюємо: пн-сб. з 9:00 до 21:00 за адресою м. Івано-Франківськ вул. С. Стрільців, 28, ІІ поверх. Запис на консультацію за телефоном адміністратора 095 585 74 78.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *