Лазерне випаровування простати
Лазерне випаровування або вапоризація передміхурової залози є сучасним та альтернативним методом лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози (далі ДГПЗ). Для того, аби розібратися у перевагах та недоліках даного методу, нам необхідно більш детально розглянути особливості лазерної вапоризації та захворювання при яких її доцільно застосовувати.
Доброякісна гіперплазія передміхурової залози – це захворювання, що характеризується надмірним розростанням залозистого епітелію, який є анатомічною структурою передміхурової залози. Як наслідок, відбувається здавлення сечовипускного каналу, що значно порушує акт сечовипускання, від легких дизуричних явищ до гострої та хронічної затримки сечі. Якщо говорити про поширеність проблеми ДГПЗ, то це захворювання дуже часто зустрічається серед чоловіків, його маніфест припадає на вік після 40 років і становить більше 10% чоловічого населення вказаного віку, після 60 років, половина чоловіків даного віку має ДГПЗ, а після 85, майже кожен чоловік страждає ДГПЗ.
Раніше, золотим стандартом лікування ДГПЗ вважалася трансуретральна резекція простати (ТУР), але дана процедура несе з собою певні ризики, один з яких є кровотеча у інтраопераційному та у післяопераційному періоді. Не рідко ТУР має ряд протипоказів, а особливо це наявність серцево – судинної патології, вживання антикоагулянтів, патологія шлунково – кишкового тракту тощо. Тому, на сьогодні дуже широкого застосування набув сучасний метод лікування ДГПЗ – лазерна вапоризація простати.
Принцип методики лазерної вапоризації.
Світлова енергія лазерного променя перетворюється на теплову енергію, яка руйнує цитоплазму патологічно змінених клітин і вони випаровуються. В результаті дії лазерного променя на кровоносні судини, відбувається їх коагуляція, а це забезпечує безкровність операції, кращу видимість операційного поля, та мінімізацію післяопераційних ускладнень. Операція не потребує загального наркозу, лише епідуральну або субдуральну анестезію. Оскільки операція є лапароскопічною, значно менший ризик післяопераційного інфікування, через малу післяопераційну рану. Залишкові тканини після вапоризації вимиваються через сечівник. В результаті мініінвазивністі втручання, вже через добу відновлюється самостійне сечовипускання, тривалість післяопераційного періоду значно скорочується. Необхідність у катетеризації катетером Фолея до 2 – ох діб. За останніми клінічними спостереженнями констатовано відсутність порушення потенції у чоловіків. Оскільки, вапоризація проводиться пошарово і лікар може контролювати потужність лазерного променя, ризик ушкодження супутніх здорових тканин мінімальний, а особливо це стосується самої капсули передміхурової залози, яка може зазнати пошкодження при інших видах втручання з приводу ДГПЗ. Тривалість операції близько години.
Підготовка до лазерної вапоризації передміхурової залози
- огляд лікарем – урологом та іншими спеціалістами за потреби;
- загальноклінічні дослідження крові та сечі (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічні аналізи крові, коагулограма);
- визначення концентрації простатоспецифічного антигену (ПСА);
- ультразвукова діагностика передміхурової залози із визначенням її об’єму;
- екскреторна урографія;
Результати лазерної вапоризації при ДГПЗ:
- відсутність операційної рани та мінімальна травматичність процедури;
- значне зменшення больового синдрому у післяопераційному періоді, що чинить значний позитивний вплив на психоемоційний стан пацієнта;
- мінімізація кровотечі, а отже краща візуалізація операційного поля;
- вкорочення тривалості реабілітаційного періоду та періоду перебування сечового катетера, що зменшує шанси інфікування сечовивідних шляхів;
- можливість вилікувати ДГПЗ у літніх чоловіків, у чоловіків із супутньою серцево – судинною патологією, у тих які приймають антикоагулянти, в той час як інші види оперативного втручання можуть бути протипоказаними;
- можливість лікування важких форм ДГПЗ, коли об’єм залози є більшим за 100 см3;
Недоліки лазерної вапоризації передміхурової залози при ДГПЗ:
- неможливість гістологічного дослідження матеріалу, за винятком випадків його попереднього забору;
- коштовність процедури;
Переваги проведення лазерної вапоризації ДГПЗ у «БРАСС. Клінічному центрі загального здоров’я та естетичної хірургії»
- Професіоналізм. Наші лікарі – урологи та лікарі – хірурги є висококваліфікованими спеціалістами, з досвідом роботи у практичній медицини.
- Сучасне обладнання. Ми використовуємо для роботи сучасне сертифіковане медичне обладнання (урологічний лазер синього спектру світла зі системою візуалізації).
- Досконалий сервіс. Наша клініка є максимально підготовленою для комфортного перебування пацієнта та його швидкої реабілітації.
- Комплексний підхід. Для того, щоб підготуватися до процедури, Ви можете отримати консультацію інших спеціалістів не покидаючи меж клініки.
- Цілковита конфіденційність та дотримання лікарської таємниці про нерозголошення особистої інформації пацієнта.
Вартість консультації лікаря-уролога – 400 грн.
Детальнішу інформацію отримайте в адміністратора клініки «БРАСС».
Запис на консультацію уролога (огляд лікаря-уролога) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за посиланням