Blog Section

Мешканці Івано-Франківська можуть пройти безкоштовне обстеження шкіри на предмет виявлення новоутворів

Мешканці Івано-Франківська можуть пройти безкоштовне обстеження шкіри на предмет виявлення новоутворів

Жоден з інших видів раку не характеризується такими швидкими темпами розвитку

Івано-Франківськ підключився до Днів боротьби з меланомою та іншими раками шкіри, які тривають з 8 по 24 травня. З 9 по 11 травня діагностику новоутворів шкіри в мешканців міста проводитимуть на Вічевому майдані та на вулиці Незалежності.

З нагоди відзначення Днів боротьби з меланомою секретар Івано-Франківської міської ради Оксаною Савчук, начальник міського управління охорони здоров’я Марія Бойко та заступник директора департаменту освіти Ольга Куца організували прес-конференцію. У ній взяв участь керівник косметологічної клініки «БРАСС» Станіслав Онищук.

Присутнім розповіли про актуальність теми меланоми – одного з найпоширеніших онкозахворювань, що зустрічається в людей різного віку. Може розвинутися зі звичайної родимки чи утворитися самостійно у вигляді чорної точки, яка швидко росте в розмірах. У жінок меланома розвивається з більшою частотою, ніж у чоловіків.

Меланому називають «королевою онкології», оскільки вона є однією з найагресивніших форм раку. Жоден з інших його видів не характеризується такими швидкими темпами розвитку. Всього за 6 місяців від появи меланоми людина може втратити життя. Запорукою здоров’я шкіри є щорічні профілактичні огляди, а зокрема й шкіри, адже при своєчасному виявленні проблем є можливість хірургічним методом позбутися хвороби.

Уже третій рік поспіль управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради разом із клінікою «БРАСС» організовують у місті профогляди мешканців щодо меланоми та інших захворювань шкіри. Діагностику проводять фахівці за допомогою спеціального оптичного пристрою – дерматоскопа. Для обстеження франківців на Вічевому майдані та вулиці Незалежності з 9 по 11 травня встановлені спеціальні намети.

Можна пройти діагностику і в інші дні. 13 травня – на базі Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру. З 14 по 21 травня таку діагностику проводитимуть в учнів загальноосвітніх шкіл, а 22 – 24 травня – студентів та працівників івано-франківських вишів.

Людмила СТРАЖНИК.

За інформацією прес-служби Івано-Франківської міської ради.

Фото прес-служби Івано-Франківської міськради.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *