Blog Section

Обіцяй собі берегти себе. Медики разом зі студентами проведуть захід в середмісті для того, щоб нагадати мешканцям про небезпечне захворювання

Обіцяй собі берегти себе. Медики разом зі студентами проведуть захід в середмісті для того, щоб нагадати мешканцям про небезпечне захворювання

До Всеукраїнського дня боротьби з захворюваннями на рак грудної залози з 22 по 25 жовтня (вівторок-п’ятниця) на центральній площі Івано-Франківська буде проведено соціальний захід для мешканців та гостей міста. В ці дні щоденно з 14:00 до 18:00 біля стоматологічного корпусу ІФНМУ по вул. Незалежності буде стояти намет зі написом «Обіцяй собі берегти себе.

Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози». В наметі активісти Європейської медичної студентської асоціації проводитимуть інформаційну роботу для поширення інформації про дане захворювання. Які фактори підвищують ризик захворювання раку молочної залози, як діагностувати рак грудей, як провести самоогляд, яка профілактика захворювання?

Кожен бажаючий зможе тут отримати роз’яснення про заходи профілактики та раннього виявлення, інструкцію щодо самообстеження.

Захід проводиться спільними зусиллями медиків клініки «БРАСС» спільно з Європейською медичною студентською асоціацією та за підтримки управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Мета заходу:

– Привернути увагу до проблеми раку грудної залози, нагадати жінкам про те, що своєчасне виявлення хвороби допоможе зберегти здоров’я та життя.

– Навчання жінок як правильно проводити самообстеження.

Захід орієнтований на мешканців міста Івано-Франківська.

Статистика свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. Кожна 5-а жінка має проблеми з молочними залозами, але до лікарів не всі звертаються вчасно.
Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. За статистикою, цей страшний діагноз в Україні ставлять щогодини. Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак грудної залози виліковується приблизно у 95% випадків.

Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п’ята українка, а кількість хворих на рак грудної залози постійно зростає.

Такі заходи потрібні перш за все для того, щоб поширювати інформацію про захворювання. Стимулювати людей вчасно обстежуватися – щоб мати можливість своєчасно виявити онкопатологію, яку тоді можна відносно легко пролікувати та уникнути дороговартісного та складного лікування. Тому ці дні – ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та лікування хвороби. Адже краще попередити недугу, аніж її лікувати! 

Отже, з 22 по 25 жовтня 2019 р. в наметі з написом «Обіцяй собі берегти себе. Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози», встановленому біля стоматологічного корпусу ІФНМУ з 14:00 по 18:00 год активісти проводитимуть інформаційну роботу для поширення інформації про дане захворювання.  Кожен бажаючий зможе тут отримати роз’яснення про заходи профілактики та раннього виявлення, інструкцію щодо самообстеження.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *