Blog Section

Прес-конференція щодо проведення заходів до Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей

Прес-конференція щодо проведення заходів до Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей

18 жовтня 2019 року в конференц-залі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відбулася прес-конференція щодо проведення заходів до Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей за участю міського голови Руслана Марцінківа, начальника управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марії Бойко, заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністраці Володимира Чемного, лікарів Прикарпатського клінічного онкологічного центру, директора приватної клініки “БРАСС” Станіслава Онищука та керівників закладів охорони здоров’я міської ради.

Говорили про важливість самообстежень та ранньої діагностики раку грудної залози. Також про те, що місія профілактики онкозахворювань – є спільною для міських, обласних та приватних медичних закладів. Мета заходів цього тижня – привернути увагу жіноцтва до стану свого здоров’я, а саме здоров’я грудних залоз.

Ключове питання – профілактика захворювання, його рання діагностика. Всі учасники обговорення відмітили потребу інформувати, нагадувати та звертати увагу мешканців на проблему онкології грудної залози, так як за статистикою цей вид раку є набільш розповсюдженим серед ракових захворювань у жінок).

Важливим є інформування про пробулему тих, хто не відчуває цієї загрози або не знає про неї, думаючи, що його це не стосується. Ця робота збільшує шанси виявити онкологію на ранніх стадіях, коли вона виліковується в 95 відсотках жінок. Слід зазначити, що ця проблема стосується не лише жінок – чоловіки теж хворіють на це захворювання, і їм теж потрібно знати про цю загрозу та періодично пройти перевірку.

На прес-конференції керівник закладу «БРАСС» Станіслав Онищук говорив про те, що клініка «БРАСС» має можливість і хоче бути причетною до соціально корисних ініціатив. Тим більше, що наші пацієнти, які в основному звертаються за вирішенням проблем зовнішності, якраз і не задумуються про ризик онкозахворювань. Тому поширення інформації та профілактичне обстеження нашим клієнтам є корисним, бо діючи разом з іншими медичними закладами, ми зможемо знизити рівень захворювання.

Резюме заходу – лікарі закликають всіх жінок свідомо ставитися до свого здоров’я та з нагоди Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей звернутися до свого сімейного лікаря, лікаря-акушер-гінеколога, лікаря-онколога для участі у безкоштовних заходах:

  1. оглядах грудних залоз, УЗД-обстеженнях грудних залоз, мамографії в Міській поліклініці №5 (за призначенням лікаря та попереднім записом);
  2. обстеженнях на маркери раку грудної залози за скеруванням лікаря в лабораторії “Сінево”;
  3. обстеженнях грудних залоз та проведення УЗД спеціалістами приватної клініки БРАСС;
  4. а також пройти навчання по самообстеженню грудної залози «ОБІЦЯЙ СОБІ БЕРЕГТИ СЕБЕ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *