Абдомінопластика – пластика живота/підтяжка живота

Абдомінопластика – пластика живота/підтяжка живота

Абдомінопластика — хірургічне втручання, що здатне покращити контури передньої черевної стінки (живота) тоді, коли заняття спортом та дієтотерапія не принесли бажаного результату. Абдомінопластика є одним із найскладніших та водночас найпоширенішим втручанням у сфері пластичної хірургії.

Пластика живота — це єдине радикальне вирішення таких проблем, як: післяпологові розтяжки, виражена деформація живота у вигляді обвислих складок, надмірна кількість підшкірно-жирової клітковини в ділянці живота, втрата тонусу м’язів передньої черевної стінки після різкої втрати ваги.

В залежності від мети операції, абдомінопластика передбачає : видалення надлишку шкіри та підшкірно-жирової клітковини, ушивання м’язів, що розійшлися, видалення пупкової кили (грижі).

Оскільки абдомінопластика є досить складною та об’ємною операцією, її можна проводити лише після ретельного обстеження пацієнта та виключення протипоказів. Пластичні хірурги клініки «БРАСС» перед проведенням пластики живота детально розпитають Вас про операції перенесені в минулому, травми, алергічні реакції, для того щоб уникнути післяопераційних ускладнень та виявити можливі протипокази до операції. Лікарі уважно вислухають ваші побажання стосовно результату операції та дадуть відповідь на запитання, яким може бути реальний результат абдомінопластики саме у Вашому випадку. Якщо після огляду буде виявлено протипокази до проведення абдомінопластики або пластичним хірургом буде прийняте рішення про недоречність абдомінопластики у Вашому випадку, тоді Вам запропонують альтернативні методи вирішення проблеми.

Часто абдомінопластику проводять у поєднанні із ліпосакцією. Ліпосакція — це хірургічна операція, в ході якої видаляють надмірну кількість підшкірного жиру. Завданням ліпосакції є відновлення правильних контурів тіла.

Види абдомінопластики

Повна абдомінопластика — передбачає видалення великого клаптя шкіри від рівня пупка до лінії лобка. Частину шкіри, що залишилася переносять вниз і відповідно пупок зміщується вниз.

Мікроабдомінопластика — варіант абдомінопластики без перенесення пупка. Клапоть , що висікається, є значно меншим ніж при повній пластиці живота. Цей вид пластики дозволяє покращити контури живота, лише нижче рівня пупка.

Тривалість процедури

Залежно від варіанту пластики живота, повна чи не повна, та від обсягу операції, процедура може тривати 2–3 год. У випадку проведення абдомінопластики у поєднанні з ліпосакцією, тривалість процедури може бути до 4-ох годин.

Вид знеболення (анестезії): загальний наркоз.

Приорітетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Покази до проведення абдомінопластики

 • виражені стрії (розтяжки);
 • в’ялість шкіри після різкої втрати ваги;
 • наявність у нижній частині живота шкірно-жирового «фартуха»;
 • рубці в ділянці живота в тому числі після кесаревого розтину;
 • в’ялість м’язів та їх розходження у ділянці талії;
 • пупкова кила (грижа).

Протипокази до проведення абдомінопластики

 • хронічні захворювання у стадії декомпенсації (цукровий діабет);
 • серцево-судинні захворювання, важка артеріальна гіпертензія;
 • гострі та вірусні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури вищої за 38С°;
 • онкологічні захворювання;
 • порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
 • важкі психічні розлади;
 • наявність висипань та гострих пошкоджень на шкірі;
 • вагітність та період лактації.

Підготовка до операції

 • огляд, фізикальні, лабораторні та інструментальні обстеження, при потребі консультація терапевта;
 • доопераційні знімки;
 • тимчасове припинення прийому препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • тимчасове припинення вживання алкоголю та паління сигарет, вони впливають на тонус судин, кровоплин погіршується, операція та післяопераційний період можуть тривати довше.

Період реабілітації

При проведенні абдомінопластики, госпіталізація пацієнта зазвичай триває 2-8 днів, залежно від виду та обсягу операції. Реабілітаційний період триває 3-4 тижні. Швидкість періоду відновлення буде залежати від ретельності у дотриманні лікарських рекомендацій та від регенераторних особливостей Вашого організму. У перші дні після операції призначається інфузійна (крапельниці), знеболювальна, антибактеріальна та кровоспинна терапія. Шви знімають на 6-10 день після операції. Синці та набряки будуть сходити протягом 3-4 тижнів. Упродовж кількох тижнів можливе порушення чутливості у ділянці операції. Остаточний результат пластики живота Ви зможете побачити через 4-5 місяців після операції.

Ризики та ускладнення

Абдомінопластика є складним та об’ємним втручанням з хорошими кінцевими результатами, однак існують певні інтра- та післяопераційні ризики та ускладнення. Вони залежать від обсягу втручання, стану здоров’я пацієнта та наявної супутньої патології.

Ускладнення можуть бути:

 • гематома (накопичення крові у тканинах);
 • серома (накопичення рідини у тканинах);
 • некроз тканин;
 • нагноєння післяопераційної рани;
 • ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії).

Перелічені вище стани є винятками, однак все ж зустрічаються.

Переваги абдомінопластики в клініці «БРАСС»

 1. Відповідальність. Пластичні хірурги нашої клініки проводять операції лише за суворими показаннями та при відсутності протипоказів. Перед проведенням абдомінопластики Ви будете поінформовані про хід операції, прогнозовані результати, тривалість реабілітаційного періоду та отримаєте чіткі рекомендації щодо поведінки у післяопераційному періоді.
 2. Безпечність. Операцію проведуть кваліфіковані спеціалісти із багаторічним досвідом роботи та із застосуванням сучасного обладнання.
 3. Стерильність. У нашій клініці дотримуються усіх необхідних правил асептики та антисептики для збереження здоров’я лікаря та пацієнта.
 4. Індивідуальний підхід. Вам буде запропоновано варіант операції, доцільний саме у Вашому випадку.
 5. Багатофункціональність. При потребі Ви зможете проконсультуватися у лікарів клініки: дерматолога, косметолога, гінеколога, проктолога, травматолога. Також у нашій клініці Вам запропонують ряд процедур з догляду за тілом та обличчям, котрі допоможуть надовго зберегти результати пластики та вдосконалити вашу зовнішність.

Рекомендації у післяопераційному періоді

 1. Чітко дотримуйтесь рекомендацій лікаря, при виникненні будь-яких ускладнень, котрі Вас насторожують, зверніться до лікуючого лікаря.
 2. В перші дні після операції рекомендовано постільний режим та відпочинок.
 3. Протягом 2-3 тижнів після операції рекомендується вживати легкозасвоювану їжу (рекомендації щодо харчування Вам нададуть у клініці).
 4. Протягом місяця уникайте важки фізичних навантажень, котрі супроводжуються нахилами тулуба вперед і в сторони.
 5. Протягом місяця потрібно носити корсет/пояс (деталі щодо компресійної білизни Вам нададуть у клініці)
 6. 2-3 місяці після операції не відвідуйте сауну, басейн, баню, солярій, уникайте перебування на сонці.
 7. Жінкам не рекомендовано планувати вагітність протягом 2-ох років після абдомінопластики.

Вартість консультації пластичного хірурга – 400 грн.

Запис на консультацію щодо абдомінопластики в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015

Comments (9)

 1. Абдомінопластика з перенесенням пупка і ушиванням діастазу 2 см ? Є аутоімунний тиреоїдит. Дякую

  • Доброго дня! Вартість операції 28 000 грн. Детальніше на консультації пластичного хірурга. Телефон для запису 095 585 74 78.

  • Доброго дня.Так, можна. Залиште свій номер телефону, ми зателефонуємо Вам на початку серпня для того, щоб узгодити дату консультації. Дякую.

  • Доброго дня! Вартість мікроабдомінопластики від 18 000 грн, залежить від категорії складності. Детальніше можна дізнатись на консультації пластичного хірурга 15 червня. Тел для запису 095 585 74 78

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *