Атопічний дерматит
Атопічний дерматит (алергодерматоз, алергійний дерматит, нейродерміт, атопічна екзема, дитяча екзема, конституційна екзема та інші ) – це хронічне рецидивне алергійне захворювання, яке спостерігають у осіб зі спадковою схильністю до алергії.
Захворювання характеризується ураженням шкіри та високою чутливістю до алергічних подразників. Більшість фахівців відносить атопічний дерматит до захворювань з обтяженою спадковістю до алергії. Захворювання зазвичай виникає у дитячому віці. Серед зовнішніх чинників виникнення атопічного дерматиту найбільше значення мають харчові, побутові, пилкові, епідермальні, грибкові, бактеріальні алергени (АГ), фізичні та хімічні подразники, стресові ситуації.
Певну роль у розвитку атопічного дерматиту відіграють інфекція, емоційні чинники. З віком значення харчових алергенів знижується і вони поступаються місцем побутовим, грибковим, бактеріальним, вірусним і хімічним. Поступово ураження шкіри набуває самостійного хронічного перебігу з певною незалежністю від раніше вагомих харчових алергенів.
Симптоми атопічного дерматиту:
- висипка на шкірі;
- набряк;
- елементи наповнені рідиною;
- свербіж;
- розчухи на шкірі;
- кірочки;
- почервоніння шкіри.
Причини виникнення дерматиту
- фізичні (вплив температури, шкірний контакт з рослинами і тваринами, ураження шкіри електрострумом, укуси комах, вплив радіації);
- хімічні (контакт шкіри з побутовою хімією, косметичними засобами, будівельними матеріалами, кислотами, лугами і лікарськими препаратами);
- біологічні (спадковість, ослаблений імунітет, важкі хронічні захворювання, стреси, несприятливі побутові умови).
Діагностика
При діагностиці атопічного дерматиту лікарі клініки “БРАСС” здійснюють зовнішній огляд шкірного покриву і підтверджують діагноз або спростовують підозри. Індивідуально спеціалісти клініки можуть призначити пацієнтові такі дослідження:
- біохімічний аналіз крові;
- загальний аналіз крові;
- визначення рівня імуноглобуліну E в плазмі крові;
- алергічні проби.
На підставі отриманих результатів, дерматолог призначає терапевтичний курс. Важливо розуміти, що успішне лікування атопічного дерматиту буде прямо залежати від з’ясування причини виникнення захворювання. Щоб дізнатися, що спровокувало загострення, пацієнту призначаються спеціальні алергічні проби. Для цього людині завдають різноманітні види алергенів і уважно спостерігають, як буде реагувати шкіра. У разі позитивного реагування на ті чи іншій алергени, шкіра пацієнта стає червоною (гіперемійованою) і набрякає при позитивному результаті.
Лікування атопічного дерматиту
Лікарі клініки «БРАСС» займаються лікуванням атопічного дерматиту. Лікар оглядає пацієнта, збирає анамнез (проводиться розмова з пацієнтом), в деяких випадках призначає специфічні обстеження для підтвердження діагнозу, призначає лікування та інформує пацієнта щодо профілактичних заходів.
Тактика лікування пацієнта є такою:
- Усунення причини виникнення захворювання:
– екзогенних (вплив зовнішнього середовища);
– ендогенних (вплив внутрішніх чинників організму). - Медикаментозна терапія:
– глюкокортикостероїди;
– антигістамінні;
– імуносупресори;
– зволожуючі засоби. - Профілактичні заходи.
- Корекція способу життя.
В деяких випадках буває складно виявити причину дерматиту. До проведення алергічних проб пацієнту рекомендується переглянути своє харчування. Виключити з раціону продукти з високим вмістом алергенності. Найкраще включити в харчування різні каші, кисломолочні продукти, овочі та фрукти зелених відтінків. Та основне — це уникати контакту з алергенами.
Профілактика та дієта
Для попередження розвитку дерматитів спеціалісти клініки “БРАСС” рекомендують:
- вести здоровий спосіб життя;
- нормалізувати сон;
- правильно та повноцінно харчуватись;
- відмовитись від шкідливих звичок;
- дотримуватись правил особистої гігієни;
- уникнення контакту з алергеном;
- уникнення стресів.
Якщо у вас виникли підозри, лікарі клініки допоможуть Вам у подоланні такої патології.
При атопічному дерматиті потрібно виключити з раціону такі продукти: ковбасні та копчені продукти, консерви, яйця, риба і м’ясо жирних сортів, молочні продукти, цитрусові, шоколад, овочі та фрукти (особливо ті, які містять пестициди), горіхи, алкоголь. Потрібно дотримуватися суворої дієти, споживати їжу, приготовану на паровій бані,адже такий спосіб допоможе знизити ризик виникнення алергенності продукту та допоможе зберегти всі поживні речовини включно з вітамінами та мінералами.
Переваги лікування в клініці «БРАСС»:
- безпечні умови процедури;
- лікуванням волосся займається спеціаліст вузького профілю;
- анонімність та комфорт.
Детальнішу інформацію отримайте у Вашого лікаря клініки «БРАСС».
Вартість консультації дерматолога – 250 грн.
Запис на консультацію дерматолога (прийом лікаря-дерматолога) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за посиланням