Блокада суглоба

Блокада суглоба

Блокада — це слово чує майже кожен пацієнт, який хворіє епікондилітом чи шпорою п’ятки.

Робити чи не робити блокаду — доволі спірне питання і в голові пацієнта завжди виникає ідея кудись втекти і не робити цю страшну процедуру. Справді, блокада досить болюча, коли хвороба в стадії загострення запального процесу. Проте ця біль триває менше 15 секунд, а коли проходить, на шкірі лишається лише слід від уколу, який загоїться через 24 години. А позитивний ефект хворий відчуває відразу.

Багато людей сприймає слово блокада буквально, проте це не так. Так названо процедуру – комплекс заходів, спрямованих на швидке зняття запального процесу для якнайшвидшого відновлення функції ураженої кінцівки.

Опишемо, які заходи приховані за словом блокада. По перше, це введення в місце болю (воно ж – місце запального процесу) препарату місцевої дії, який поступово знімає запальний процес. Препарат вводиться шприцом. Шкіру перед процедурою ретельно обробляють антисептиком. Далі під місцевим знеболенням проводять прокол шкіри і голкою доходять до запалених тканини. Вводять препарат. Далі ураженій кінцівці потрібен спокій і повне знерухомлення враженого місця, щоб препарат почав діяти. З цією метою накладається гіпсова лонгета на термін 5-7 днів. Після цього лікар назначає курс протизапальних та знеболювальних препаратів на час, поки подіє основний місцевий препарат. В середньому це 2-3 дні.

В більшості випадків на ранніх стадіях хвороби суглоба або якщо хвороба виникла вперше, блокада забезпечує повне одужання хворого, якщо дотримуватися всіх рекомендації лікаря щодо реабілітаційного періоду (гіпсова іммобілізація впродовж 5-7 днів, відсутність перевантажень суглоба терміном до одного місяця). Тому в більшості випадків достатньо однієї процедури блокади для того, щоб позбутися болі в суглобі назавжди.

У запущених, хронічних стадіях хвороби суглоба інколи є потреба в проведенні курсу блокад (2-3 процедури в періоді 1 місяць). Після огляду та обстежень (потребу в яких визначить лікар на консультації), а також даних анамнезу хвороби, лікар зможе оцінити стадію захворювання та призначити індивідуальну схему лікування (яка може і не включати процедур блокади, а натомість, для прикладу, курс процедур фонофорезу).

Читайте також статтю “5 міфів про блокаду суглоба“.

Покази до процедури блокади

  • рання стадія епікондиліту;
  • різкі, нічні нестерпні болі, які не знімаються відомими знеболювальними та протизапальними засобами.

Протипокази до процедури: інфекційні захворювання; індивідуальна непереносимість препарату; вагітність та період лактації; хронічні захворювання в стадії декомпенсації (зокрема цукровий діабет); невралгії; гострі запальні і гнійні процеси; висока температура (понад 38 °С).

Ризики та ускладнення

  • У випдаку наявності деструкції кістки або кісткової пухлини не рекомендовано введення блокади. Для уникнення ризиків, лікар клініки «БРАСС» може призначити Вам рентгенологічне обстеження, в рідкісних випадках – МРТ.

Переваги процедури блокади в клініці «БРАСС»

  1. Індивідуальний підхід. Лікар ортопед-травматолог клініки, перш ніж провести оперативне втручання, уважно вислухає Ваші очікування від операції та запропонує найоптимальніший вид лікування для Вас.
  2. Професіоналізм. У клініці «БРАСС» працюють досвідчені лікарі, котрі керуються сучасними підходами до лікування.
  3. Відкритість до пацієнта. У нашій клініці Ви не лише отримаєте відповіді на поставлені Вами запитання, але і станете активним учасником вирішення проблеми, з якою звернулися. Адже для гарного результату потрібне розуміння процесу.
  4. Безпека. В клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики для захисту медичного персоналу та пацієнта.
  5. Багатофункціональність. Не покидаючи клініку, Ви зможете проконсультуватися у наших спеціалістів, а саме: хірурга, уролога, гінеколога, проктолога, дерматолога, косметолога.
  6. Анонімність та комфорт. Клініка «БРАСС» розташована в середмісті Івано-Франківска, є зручне місце для паркування автомобіля. Графік роботи: пн.-сб.: 9:00-21:00.

Запис на консультацію щодо блокади суглоба в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *