Фолікулометрія

Фолікулометрія

Фолікулометрія — це спостереження в динаміці за змінами в органах жіночої репродуктивної системи протягом усього менструального циклу. Діагностика дозволяє визначити чи відбулась овуляція під час даного циклу та в який день. Під час фолікулометрії проводиться спостереження за дозріванням та наростанням ендометрію (функціональної слизової оболонки матки). Процедура проводиться апаратом ультразвукової діагностики із застосуванням аналогічного сканера, тож по виконанню нічим не відрізняється від звичайного ультразвукового дослідження органів малого тазу.

Вартість фолікулометрії до (до 7 УЗД) — 660 грн

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема органів малого тазу. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати детальну інформацію про стан яєчників та матки.

Мета фолікулометрії

 • оцінка стану функціонування яєчників, виявлення домінуючого фолікула, його розміри та структуру;
 • визначення по стану дозрівання фолікула, дату прогнозованої овуляції;
 • підтвердження наявності овуляції;
 • вибір оптимального дня для зачаття;
 • визначення методики подальших призначень лікаря – гінеколога у процесі лікування (наприклад чи потрібно призначати препарати котрі стимулюють овуляцію);
 • моніторинг проведеного лікування;
 • оцінка жовтого тіла;
 • додатковий метод діагностики нерегулярності менструального циклу;
 • діагностика захворювань репродуктивної системи жінки (міоми, кісти) визначення виду кісти(фолікулярна, лютеїнові);
 • діагностика наявності рідини в порожнині матки;
 • визначення товщини ендометрію.

Підготовка до проведення фолікулометрії

Рекомендовано виключення газоутворюючих продуктів на весь період дослідження, оскільки надмірна кількість газів в кишківнику перешкоджає детальному огляду фолікулів.

Якщо дослідження проводиться трансабдомінально, в день обстеження за годину до візиту до лікаря необхідно випити 1 літр води, або уникати сечовипускання 3-4 години до обстеження, з метою наповнення сечового міхура.

Якщо дослідження буде проводитися трансвагінально, наповнювати сечовий міхур не потрібно, перед обстеженням слід спорожнити сечовий міхур.

Процедура проведення фолікулометрії

У випадку проведення транс абдомінальної фолікулометрії Вам необхідно лягти на кушетку в положення на спині і оголити живіт. Лікар наносить на ділянку обстеження спеціальний гель, котрий покращить чутливість сканера. Наступним етапом є проведення самої діагностики та видача результатів обстеження.

Якщо дослідження проводиться трансвагінально, Вам необхідно зняти нижню білизну, лягти в положення на спині, та зігнути ноги в колінах. Лікар одягає на сканер презерватив та вводить у піхву. Обстеження при цьому є абсолютно безболісним.

Дату проведення фолікулометрії визначає лікар. В даному випадку є принциповим дотриматися рекомендацій та з’явитися на огляд у призначений день, оскільки це впливатиме на результат обстеження і на подальшу тактику лікування та ведення пацієнта.

Оцінка результатів фолікулометрії

Проведена фолікулометрія дозволяє оцінити стан функціонування яєчників та готовність ендометрію до прикріплення плідного яйця. Також лікар після проведеної фолікулометрії може діагностувати захворювання репродуктивної системи жінки, виключити наявність кіст та міом. Результати фолікулометрії впливають на тактику ведення пацієнтки.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *