Гіпергідроз — хірургічне лікування

Гіпергідроз — хірургічне лікування

Гіпергідроз — патологічний стан, що характеризується підвищеним потовиділенням.

Види гіпергідрозу

 1. Загальний гіпергідроз — виникає при дії високих температур навколишнього середовища, фізичних та емоційних перенавантажень (фізіологічний гіпергідроз). Як прояв певного захворювання, гіпергідроз може спостерігатися при туберкульозі, ураженні нервової системи, різкому падінні рівня цукру.
 2. Локалізований гіпергідроз — підвищене потовиділення на долонях та стопах, у ділянці великих складок. Часто такі види гіпергідрозу є проявами вегето-судинної дистонії, а також внаслідок недотримання правил особистої гігієни, при носінні тісного незручного взуття з штучних тканин, носіння одягу виготовленого з синтетичних матеріалів.

При гіпергідрозі створюються умови для розвитку та розмноження грибків та інших патогенних організмів в результаті мацерації шкіри та зміни її кислотності.

Спеціалісти клініки “БРАСС”, перш ніж розпочати лікування гіпергідрозу, діагностують причину надмірного потовиділення, адже воно може бути проявом серйозного захворювання. У випадку виявлення супутньої патології Вам буде надана допомога лікарями клініки або Вас скерують до спеціалістів/клініки, де зможуть вирішити Вашу проблему.

У чому зміст оперативного втручання, котре передбачає зменшення потовиділення?

В ділянці надмірного потовиділення хірург виконує надріз розміром 2-3 мм, далі проводиться механічне руйнування секреторних відділів та вивідних проток потових залоз.

Тривалість процедури – близько 60 хв.

Вид знеболення (анестезії) – комбінована анестезія.

Покази до хірургічного лікування гіпергідрозу:

 • підвищене потовиділення (за умови виключення патології, котра спричиняє гіпергідроз);
 • невпевненість в собі внаслідок надмірної пітливості;
 • дискомфорт та гігієнічні проблеми з окремою ділянкою надмірного потовиділення (пахвова впадина).

Протипокази до проведення хірургічного лікування гіпергідрозу:

 • серцево-судинні захворювання, важка артеріальна гіпертензія;
 • гострі та вірусні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури більше 38°С;
 • онкологічні захворювання;
 • порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
 • важкі психічні розлади;
 • наявність висипань та гострих пошкоджень на шкірі в ділянці втручання;
 • імунодефіцитні стани;
 • видалені пакети пахвових лімфатичних вузлів;
 • вагітність та період лактації.

Підготовка до процедури

 • огляд та загальноклінічні лабораторні обстеження, рентген органів грудної клітки, при потребі додаткові обстеження, про необхідність яких Вас попередить лікар;
 • тимчасове припинення прийому препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • тимчасове припинення вживання алкоголю та паління сигарет, вони впливають на тонус судин, кровоплин погіршується, операція та післяопераційний період можуть тривати довше.

Період реабілітації

Період відновлення триває 2-3 тижні. Перев’язку виконують на наступний день. Слід уважно дотримуватись рекомендації щодо гігієни оперованої ділянки, щоб запобігти її інфікуванню. Дискомфорт та біль корегують з допомогою знеболюючих препаратів призначених лікарем.

Ризики та ускладнення

Хірургічне лікування гіпергідрозу є радикальним методом вирішення проблеми, що допоможе Вам позбутися проблеми надмірного потовиділення, тож операція має певні ризики та ускладнення:

 • кровотечі;
 • нагноєння післяопераційної рани;
 • надмірне рубцювання в ділянці втручання;
 • зміна чутливості в ділянці втручання;
 • посилені больові відчуття в ділянці втручання;
 • порушення чутливості в руках;
 • припинення росту волосся в пахвових ділянках.

Перелічені вище стани є винятками, але все ж зустрічаються.

Переваги хірургічного лікування гіпергідрозу у клініці “БРАСС”

 1. Професіоналізм. Хірурги клініки проходять регулярні навчання по вдосконаленню знань у пластичній хірургії та мають багаторічний досвід роботи в хірургії.
 2. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасних засобів асептики та антисептики для захисту пацієнта та лікаря.
 3. Індивідуальний підхід. Вам буде підібрано вид втручання/лікування, що буде оптимальним саме у вашому випадку.
 4. Відкритість до пацієнта. Перш ніж призначити дату операції, Ви будете ретельно оглянуті лікарем та пройдете необхідні обстеження для виявлення можливих протипоказів до проведення операції для того щоб мінімізувати післяопераційні ризики та ускладнення. Якщо в силу певних причин лікарі нашої клініки не зможуть Вам допомогти, Вам буде надано скерування до лікаря/клініки де вирішать вашу проблему.
 5. Багатофункціональність. У клініці “БРАСС” працюють лікарі таких спеціальностей : уролог, гінеколог, проктолог, ортопед-травматолог, дерматовенеролог, косметолог. При потребі Ви матимете можливість проконсультуватися у перелічених спеціалістів.

Пріоритетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Рекомендації у реабілітаційному періоді

 1. Суворо дотримуйтесь прийому медичних препаратів у домашніх умовах. При виникненні будь яких ускладнень з приводу операції або при підйомі температури тіла вище 38°С зверніться до лікаря.
 2. Слід уникати фізичних перенавантажень протягом 10-14 днів.
 3. Рекомендовано відмовитися від відвідування сауни, басейну, бані, купання у водоймах протягом 1,5-2 місяців.
 4. Протягом 7-ми днів Вам буде рекомендовано носити компресійну пов’язку.
 5. Після операції Вам буде призначено дні повторних візитів до лікаря, варто не порушувати режиму відвідування, адже ретельний догляд у післяопераційному періоді допоможе запобігти можливим ускладненням після операції та вплине на її результат.

Запис на консультацію щодо лікування гіпергідрозу в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Comments (8)

  • Доброго дня. В нас не проводять лікування гіпергідрозу голови.
   Боток для обличчя проводимо.
   З Диспортом не працюєм.

  • Доброго дня! Вартість хірургічного лікування від 15 000 грн. Детальніше на консультації пластичного хірурга. Телефон для запису 095 585 74 78.

  • Доброго дня. Середня вартість долонь від 4500грн – до 9000грн, стопи так само. Детальніше Вам може сказати лікар на консультації при огляді.

  • Доброго дня! Вартість лікування гіпергідрозу від 2400 грн, залежить від зони і кількості одиниць ботоксу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *