Гістологічне дослідження (гістологія тканин)

Гістологічне дослідження (гістологія тканин)

Гістологічне дослідження — це дослідження тканин організму на клітинному рівні. Тканини, котрі підлягають огляду, проходять спеціальну попередню підготовку. При гістологічному дослідженні видаленого новоутворення вивчається його структура та функції, проводиться пошук та ідентифікація клітин, характерних для онкологічних захворювань.

Результати гістологічного дослідження підтверджують чи спростовують попередній діагноз, визначають тактику лікування захворювання.

Мета гістологічного дослідження

 • встановлення правильного діагнозу;
 • виявлення пухлини на ранній стадії;
 • можливість диференціації доброякісної та злоякісної пухлини;
 • визначення тактики лікування та ведення післяопераційного періоду;
 • можливість відслідкувати зміни в тканинах, котрі відбуваються у післяопераційному періоді;
 • можливість оцінити ефективність проведеного лікування;
 • аналіз динаміки росту злоякісної пухлини.

Покази до проведення гістологічного дослідження

 1. Виявлення змінених ділянок слизової оболонки під час виконання ендоскопічного дослідження (гастроскопії, колоноскопії).
 2. Передракові стани (стравохід Барретта, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, поліпоз та ін.).
 3. Підозра на злоякісні новоутворення, ідентифікація первинного осередку та метастазів.
 4. Верифікація ступеня ураження і стадії розвитку захворювання.
 5. Моніторинг ефективності призначеного лікування.

Техніка проведення гістологічного дослідження

 1. Забір матеріалу лікарем-хірургом: мазок з слизової оболонки, видалення тканин пухлинного росту, пункція або аспірація матеріалу, котрий підлягає дослідженню.
 2. Поміщення матеріалу у розчин формаліну із розрахунку 1:10.
 3. Маркування ємкості із зазначенням ПІБ пацієнта, ділянки з якої здійснено забір матеріалу.
 4. Заповнення лікарем скерування із зазначенням попереднього діагнозу, проведене лікування, променева терапія (якщо ці заходи проводилися).
 5. Далі лікар-патоморфолог робить фарбування тканин спеціальними барвниками, зневоднює матеріал і переносить його у парафін.
 6. Наступним етапом є дослідження дуже тонких зрізів тканин, котрі наносяться на предметне скло, висушуються і досліджуються спеціалістами під мікроскопом.

Якщо було дотримано всіх правил взяття та етапів підготовки матеріалу, результати досліджувалися досвідченим спеціалістом, метод гістологічного дослідження тканин є достовірним. Вважається, що гістологічне дослідження є найбільш точним у діагностиці пухлинного росту. В даному випадку цей метод діагностики дозволяє не лише визначити природу пухлинного росту, але і діагностувати причину її виникнення.

Гістологічне дослідження дозволяє встановити до якого виду новоутворень відноситься патологія (злоякісна або доброякісна), ступінь атиповості тканин та інші прогностичні критерії, котрі в подальшому можуть вплинути на розвиток захворювання. Гістологія новоутворення дає детальну інформацію про ділянку, де локалізована патологія. Наприклад, велика кількість судин в ділянці пухлини, говорить про інтенсивність кровотоку в ній, та вказує на агресивність злоякісної пухлини. Гістологічне дослідження дозволяє визначити характер взаємодії здорової та пухлинної тканини, ступінь/наявність інвазії (проростання в сусідні тканини).

Якщо взяття матеріалу проводиться спеціалістом, це абсолютно безпечно і ніяким чином не вплине на саме захворювання, не пришвидшить і не уповільнить його перебігу. В той час як постійна травматизація, подразнення хворої ділянки та пізнє звернення за допомогою – зменшують шанси пацієнта на ефективне лікування.

Переваги гістологічного дослідження у клініці «БРАСС»

 1. Забір матеріалу проводиться лікарем-хірургом.
 2. Дослідження матеріалу проводиться у лабораторії CSD (Патоморфологічна лабораторія “CSD Health care”).
 3. Результати дослідження Ви отримаєте протягом декількох днів на електронну пошту.
 4. Повна анонімність.
 5. Співпраця з клініками/лікарями. У випадку необхідності спеціалісти клініки нададуть Вам усю необхідну допомогу, та якщо в силу певних причин ми не зможемо вирішити Вашу проблему, Ви отримаєте скерування до лікаря/клініки де обов’язково Вам допоможуть.

Пріоритетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Важливо знати

 1. До отримання результатів морфологічних досліджень можна говорити тільки про припущення ракового захворювання!
 2. Морфологічний онкологічний діагноз вимагає подвійної верифікації – підтвердження діагнозу як мінімум ще одним лікарем-патогістологом.
 3. Пацієнт має повне право отримати матеріал (парафінові блоки і скельця) для консультації в іншій установі.
 4. Якісні морфологічні дослідження – це основа онкологічної діагностики, а в підсумку і правильного лікування. Від цього залежить Ваше життя і здоров’я!

Забір матеріалу проводить лікар-хірург Колодій Дмитро Ярославович.

Запис на консультацію щодо гістологічного дослідження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *