Редукційна маммопластика у чоловіків (хірургічне лікування гінекомастії)

Редукційна маммопластика у чоловіків (хірургічне лікування гінекомастії)

Гінекомастія — збільшення молочних залоз у чоловіків.

Гінекомастія — це надмірне розростання жирової або залозистої тканини молочної залози у чоловіків. Збільшення молочних залоз у чоловіків супроводжується сильним психологічним дискомфортом, появою комплексів та проблем в особистому житті. Найголовнішою причиною гінекомастії є гормональні захворювання, однак збільшення молочних залоз у чоловіків можуть спричиняти також генетичні захворювання та фармацевтичні препарати. Сучасною причиною гінекомастії є так званий «продовольчий естроген» – це хімічна речовина, котра має високу спорідненість із естрогеном, що впливає на збільшення грудей. «Продовольчий естроген» використовується для стимуляції росту тварин, міститься в пестицидах та медичних препаратах.

Види гінекомастії

 1. За ступенем збільшення молочної залози: помірна, середня, виражена.
 2. Однобічна/двобічна.
 3. Вузлова.
 4. Дифузна.
 5. Справжня (фізіологічна, патологічна).
 6. Помилкова (збільшення молочної залози за рахунок розростання жирової тканини) може корегуватися дієтою та інтенсивними фізичними навантаженнями.

Ефективним лікуванням справжньої гінекомастії є маммопластика у поєднанні з ліпосакцією. Мета операції є видалення надлишкових тканин залози та надання їй нормального розміру. Тканини , котрі видаляються, відправляють на гістологічне дослідження. Розріз роблять по краю ареоли, або в пахвовій ділянці, далі проводять висічення тканин та шкіри. При необхідності через невеликий розріз вводять канюлю, під’єднують до вакуумного апарату та проводять ліпосакцію. Після операції на кілька днів залишають дренажі для попередження утворення гематоми.

Тривалість процедури залежить від виду гінекомастії та відповідно об’єму оперативного втручання, як правило це 1-2 години.

Вид знеболення (анестезії) — місцевий або загальний наркоз, залежно від виду корекції.

Приорітетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Покази до проведення операції з приводу гінекомастії

 • істинна гінекомастія (надмірне розростання залозистої тканини в молочній залозі);
 • фіброзно-жирова гінекомастія (надмірне розростання сполучної та жирової тканин);
 • помилкова гінекомастія (надмірне розростання жирової тканини в молочній залозі).

Протипокази до проведення операції з приводу гінекомастії

 • хронічні захворювання у стадії декомпенсації (цукровий діабет);
 • серцево-судинні захворювання, важка артеріальна гіпертензія;
 • гострі та вірусні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури вищої за 38°С;
 • онкологічні захворювання;
 • порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
 • важкі психічні розлади;
 • наявність висипань та гострих пошкоджень на шкірі;
 • імунодефіцитні стани.

Підготовка до операції

 • огляд та загальноклінічні лабораторні обстеження, узд молочної залози та, при потребі, додаткові обстеження, про необхідність яких Вас попередить лікар;
 • передопераційні фотознімки;
 • тимчасове припинення прийому препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • тимчасове припинення вживання алкоголю та паління сигарет, вони впливають на тонус судин, кровоплин погіршується, операція та післяопераційний період можуть тривати довше.

Період реабілітації

Відновлювальний період триває 3-4 тижні, залежно від складності операції та об’єму втручання. Протягом 2-3 ох тижнів після операції Вам доведеться носити компресійну білизну. Синці та набряки проходять в середньому через 2-3 тижні, вже тоді Ви зможете побачити перші результати операції. Остаточні результати пластики Ви зможете оцінити через 5-6 місяців.

Ризики та ускладнення

 1. Після пластики молочної залози можливі загально-хірургічні ускладнення, як і при будь-якому оперативному втручанні, а саме: нагноєння післяопераційної рани, кровоточивість, тромбофлебіти та тромбоемболії. Ці ускладнення бувають рідко, оскільки пацієнт перед операцією всебічно обстежується.
 2. Частковий або повний некроз (відмирання) шкіри або тканини соска та ареоли, пов’язаний із порушенням кровопостачання.
 3. Часткова або повна втрата чутливості в ділянці соска.
 4. Асиметрія грудей внаслідок накопичення крові (гематоми) або рідини (сероми) в тканинах.
 5. Деформація ареоли.

Вище перелічені стани є винятками, але все ж зустрічаються.

Переваги пластики молочних залоз при гінекомастії у клініці «БРАСС»

 1. Відповідальність. Перш ніж виконати операцію, лікарі клініки детально оглянуть Вас та призначать додаткові обстеження для визначення причини гінекомастії та її стадії. Якщо причиною буде ендокринна патологія, котра може бути вилікувана медикаментозно, Вам порекомендують спеціаліста ендокринолога.
 2. Комплексний догляд. Вам буде запропоновано ряд послуг клініки, котрі допоможуть надовго зберегти результати операції.
 3. Надійність. Оскільки відновлювальний період після процедури є дуже важливою складовою лікування, Ви отримаєте чіткі рекомендації щодо поведінки після пластики в домашніх умовах. Також Вам буде надано контакти лікаря, щоб при потребі Ви могли проконсультуватися.
 4. Безпека. В клініці дотримуються усіх сучасних заходів асептики та антисептики для збереження здоров’я лікаря та пацієнта.

Рекомендації у післяопераційному періоді

 1. Суворо дотримуйтесь прийому медичних препаратів у домашніх умовах. При виникненні будь яких ускладнень з приводу операції або при підйомі температури тіла вище 38°С – зверніться до лікаря.
 2. В перші 2-3 тижні після операції Вам доведеться спати на спині.
 3. Протягом перших двох тижнів після операції слід відмовитися від куріння та прийому препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин тощо).
 4. Щонайменше 3-4 тижні заборонено займатися важкими фізичними навантаженнями із підніманням рук вгору та нахилами тулуба вперед і в сторони. Не рекомендується жити статевим життям 2-3 тижні, зростає ризик розвитку гематом.
 5. Близько 2-3-ох тижнів Вам потрібно носити компресійну білизну (де її можна придбати та якою саме вона має бути Вам повідомлять фахівці нашої клініки).
 6. В ділянці соска та ареоли може бути порушення чутливості, це вважаться нормою і відновлення відбувається протягом 1-4 місяців.

Вартість консультації пластичного хірурга — 400 грн.

Запис на консультацію щодо пластики молочної залози при гінекомастії в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

 

Comments (5)

 1. Доброго дня!Хочу дізнатися,яка ціна на операцію по видаленню двобічної гінекомастії повністю з консультацією,аналізами і медоглядом?І чи не має якихось заперечень робити цю операцію в літній період?

  • Доброго дня! Вартість видалення від 11 тис грн. Детальніше на консультації пластичного хірурга. Телефон для запису 095 585 74 78.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *