Коагуляція вен нижніх кінцівок: методика проведення, переваги

Коагуляція вен нижніх кінцівок: методика проведення, переваги

Ендовазальна лазерна облітерація (ЕВЛО) — мінімально інвазивна методика лікування варикозного розширення вен. Суть процедури полягає в тому, що в судину завдять оптичний провідник (оптоволокно), яке може рухатися всередині вени. Рух оптоволокна контролюється УЗД-апаратом. В потрібному місці через оптоволокно проходить лазерний промінь, який на кінці оптоволокна розсіюється, нагріваючи судинні стінки та викликаючи її склеювання (коагуляцію). Після склеювання рух крові по судині припиняється, зкоагульована судина – відмирає, та організм самостійно перенаправляє потоки крові глибокими венами.

Процедуру проводять без хірургічних розрізів та під місцевою анестезією. Післяопераційне відновлення проходить краще, а гематоми виражені менше порівняно з класичною флебектомією (хірургічним видаленням змынених вен), пацієнт швидше повертається до роботи. Лазерну коагуляцію вен успішно застосовують в сучасних спеціалізованих клініках і медичних центрах.

Покази до ендовазальної лазерної коагуляції

  • патологічні зміни (утворення вузлів, розширення) вен нижніх кінцівок.

Основою причиною розвитку варикозної хвороби є вроджена слабкість венозної стінки, недостатність клапанів. Додаткову інформацію про причини венозної недостатності та методи її лікування Ви можете отримати на консультації судинного хірурга.

Процедура проводиться для своєчасної терапії варикозного розширення вен. Вона може поєднюватися з мініфлебектомією або склеротерапією. Викоання цих процедур в комплексі забезпечує оптимальний результат і довготривалий ефект лікування.

Переваги ЕВЛО:

  • низька інтенсивність післяопераційного болю і дискомфорту;
  • відсутність потреби в загальній анестезії (використовується місцеве знеболення);
  • немає потреби в розрізі в паху;
  • мала тривалість відновного періоду;
  • низький ризик післяопераційних ускладнень;
  • немає необхідності перебування в стаціонарі;
  • висока ефективність методики – до 98%;
  • мінімальний ризик появи рецидиву;
  • добрий косметичний ефект.

Фото до операції

Фото після операції

Послідовність процедури

Спеціальної підготовки до процедури коагуляції вен нижніх кінцівок – не потрібно. Спочатку лікар проводить розмітку уражених вен та під контролем ультразвуку відзначає місце пункції, а також ділянки, які потребують подовженої експозицію лазерного випромінювання.

Сама ендовазальна лазерна коагуляція включає:

Хірург ідентифікує вену за допомогою ультразвукового сканера (УЗД-апарату).

Лікар проводить пункцію вени і під контролем ультразвуку вводить в неї світлопровід (лазерне оптоволокно). Маніпуляція виконується під місцевою анестезією.

По всій довжині вени під контролем ультразвуку хірург проводить тумесцентну анестезію. Слід зауважити, що анестетик не лише усуває біль, але і забирає частину тепла, що створюється лазером. Таким чином анестетик додатково забезпечує захист суміжних тканин.

По мірі руху лазерного оптоволокна по судині відбувається її запаювання (від поглинання стінками судин лазерного випромінювання), тобто сама облітерація. Завдяки анестетику пацієнт не відчуває болю.

Процес контролюється комп’ютерною програмою лазерного апарату, енергія на виході оптоволокна постійно перевіряється і є точно дозованою. Лазерний промінь діє безпосередньо на венозні стінки, нагріває їх, змушуючи склеюватися. Сусідні тканини при цьому не зазнають впливу лазера.

Після процедури на ногу пацієнта накладають компресійний бандаж.

Результати після процедури

Після проведення процедури облітерації зкоагульована вена сама по собі виводиться з системи кровообігу. ЇЇ функцію починають виконувати глибокі і поверхневі вени, які пов’язані між собою, тому потік крові перенаправляється. Після «зклеювання» уражених вен циркуляція крові нормалізується. Процедура характеризується швидким поліпшенням стану пацієнта – практично відразу після лазерної операції.

Тривалість маніпуляції – близько 30–60 хвилин.

Відразу по завершенні процедури пацієнт може відправлятися додому. Пацієнт одягає компресійний трикотаж, після операції лікарі рекомендують півгодинну пішу прогулянку. Через 5–7 днів компресійні панчохи вже можна знімати на ніч, але забезпечити його носіння вдень ще впродовж 2-х місяців.
Іноді після процедури можливе виникнення болю, що тягне вздовж вени. Це є нормальною тимчасовою реакцією – в такому випадку слід прийняти таблетку нестероїдного протизапального засобу.

Протипокази до проведення коагуляції вен:

  • захворювання внутрішніх органів (серце, печінка, нирки);
  • онкологічні захворювання;
  • вагітність та період лактації;
  • порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
  • вік до 18-ти років;
  • будь-які інфекційні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури тіла;
  • висипання будь-якого характеру в ділянці втручання;
  • імунодефіцитні стани;
  • рекомендовано проводити операції після пологів з метою збереження отриманого результату.

Підготовка до операції:

  • огляд, фізикальні, лабораторні обстеження, ультразвукова доплерографія судин (при потребі) та інші додаткові обстеження, доцільність яких визначить Ваш лікар;
  • тимчасове припинення вживання препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
  • виключення вживання алкоголю та паління сигарет на період операції та у післяопераційному періоді;
  • Вам необхідно мати чітке уявлення щодо результатів операції, що допоможе хірургу оцінити його реалістичність, доцільність та зробити оптимальний вибір імпланта.

Ризики та ускладнення

Після процедури можливі загально-хірургічні ускладнення, як і при будь-якому оперативному втручанні, а саме: нагноєння післяопераційної рани, кровоточивість, тромбофлебіти та тромбоемболії. Ці ускладнення бувають рідко, оскільки пацієнт перед операцією всебічно обстежується.

Зміщення імплантів і вихід за межі ложа (у випадку операції з метою збільшення об’єму стегон).

Часткова або повна втрата чутливості в ділянці оперативного втручання.

Значний набряк в ділянці втручання.

Розтяг рубця і/або його зміщення внаслідок анатомічної особливості ділянки втручання.

Подразнення шкіри в ділянці післяопераційного рубця внаслідок тертя при ходьбі.
Виражене рубцювання, як особливість організму.

Переваги ендовазальної лазерної облітерації (ЕВЛО) у клініці «БРАСС»:

  1. Індивідуальний підхід. Перед проведенням операції лікарі клініки уважно вислухають ваші побажання та очікування від процедури та запропонують вид операції, котрий буде оптимальним у Вашому випадку.
  2. Відкритість до клієнта. Перш ніж виконати операцію, Ви будете проінформовані про ризики операції та у випадку наявності протипоказів Вам буде запропоновано альтернативні варіанти вирішення проблеми.
  3. Досвід роботи у судинній хірургії. Хірурги клініки «БРАСС» володіють бездоганною технікою виконання процедур спираючись на власний досвід та найновіші протоколи процедур у судинній хірургії.
  4. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики, з метою захисту як лікаря, так і пацієнта.
  5. Відповідальність. Вам буде надано контакти лікаря для того щоб Ви могли безперешкодно отримати консультацію або записатися на прийом.
  6. Комплексний догляд. У клініці проводять численні процедури діагностики та процедури щодо догляду за шкірою.

Рекомендації у післяопераційному періоді

Після операції Вам буде призначено знеболюючу та антибактеріальну терапію, необхідно чітко дотримуватися дозування та кратності прийому призначених ліків.

У випадку підвищення температури більше 38°С або появи симптомів, котрі будуть насторожувати Вас, варто звернутися до лікаря.

Рекомендовано протягом не менше 3-ох місяців обмежувати важкі фізичні навантаження.

Після процедури необхідно 1,5-2 місяці носити компресійну білизну (якою саме вона має бути та де її можна придбати Вас повідомлять працівники клініки).

Особам, що страждають ожирінням чи зайвою вагою, варто дотримуватись правил харчування з обмеженою калорійністю та займатися спортом.

Вартість консультації судинного хірурга — 400 грн.

Запис на консультацію щодо ендовазальної лазерної облітерації (ЕВЛО) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *