Консультація гінеколога – ендокринолога

Консультація гінеколога – ендокринолога

Лікар – гінеколог–ендокринолог — спеціаліст, діяльність якого спрямована на вивчення та лікування гінекологічних захворювань, що виникають внаслідок порушень у роботі ендокринної системи. Завданням вище вказаного спеціаліста є відновлення  порушеного гормонального фону в жіночому організмі, тобто стану, коли один гормонів є надлишок, а інших – недостатньо.

Пацієнтом лікаря – гінеколога–ендокринолога є майже всі вікові категорії жінок, від дівчат – підлітків, до жінок у глибокому клімактеричному періоді.  Оскільки гормони відіграють дуже важливу роль в житті людини, та жінки зокрема, у випадку гормонального дисбалансу порушується загальний стан здоров’я організму, в тому числі стан психічного здоров’я. Проблеми з гормональним фоном часто є причиною безпліддя у жінок, виникнення патологічних процесів у статевих органах та у всьому організмі. Але запорукою вирішення/уникнення вище перелічених проблем є вчасне звернення до кваліфікованого лікаря – гінеколога–ендокринолога.

Що лікує лікар гінеколог–ендокринолог?

 • різноманітні порушення менструального циклу ( затримки менструації, відсутність менструації, сильні больові відчуття під час менструації, нерегулярність циклу, надто інтенсивні кровотечі при менструації або навпаки кров’янисті виділення слабкої інтенсивності, ранній клімактеричний період, затримка настання менархе (першої менструації), функціональні кисти яєчників;
 • мастопатія (фіброзно–кістозне переродження тканини молочної залози доброякісного характеру), масталгія (больові відчуття в ділянці молочної залози);
 • безпліддя ендокринного ґенезу;
 • остеопороз – захворювання, що характеризується зменшенням маси кісткової тканини, внаслідок зменшення вироблення естрогенів (жіночих статевих гормонів) часто виникає у жінок в клімактеричному періоді;
 • ендометріоз – захворювання при якому ендометрій (слизова оболонка матки) з’являється поза межами матки; міома матки; гіперпластичні процеси в ендометрії;
 • гіперандрогенії – надлишок чоловічих статевих гормонів у жіночому організмі, прояви : шкірні висипання, неприємний запах поту, випадіння волосся із волосистої частини голови, гірсутизм (надлишковий ріст волосся на тілі), або ріст волосся за чоловічим типом;
 • правильний вибір методу контрацепції допоможе зробити лікар – гінеколог–ендокринолог, враховуючи індивідуальні особливості жінки та чоловіка, теперішній стан здоров’я партнерів та їх побажання;
 • СПКЯ (синдром полікістозних яйників);
 • яскраво виражені симптоми при клімактеричному періоді, котрі негативно впливають на фізичний та психоемоційний стан жінки;
 • раннє настання клімаксу;
 • надлишкова вага та ожиріння.

Як потрібно готуватися до консультації гінеколога–ендокринолога

 1. Туалет зовнішніх статевих органів як зазвичай, без застосування додаткових засобів для інтимної гігієни, достатньо звичайної води. Не варто здійснювати спринцювання, оскільки це може призвести до вимивання мікрофлори та спотворення результатів мазка;
 2. Уникнення статевих контактів протягом доби до прогнозованої дати огляду у гінеколога;
 3. Перед візитом складіть список запитань, котрі Ви б хотіли поставити лікарю, візьміть з собою особистий календар менструального циклу за останній рік, попередні виписки, результати обстежень, якщо такі є у Вас.

Як проходить консультація гінеколога–ендокринолога

 1. Розмова з лікарем. Лікар детально вислухає Ваші скарги та поставить уточнюючі запитання. Інформація, котра є важливою для лікаря: коли настала перша менструація, чи живете Ви статевим життям, чи були у Вас вагітності, викидні, аборти та їх кількість.
 2. Огляд. Визначення росту, маси тіла, пальпація молочних залоз та гінекологічний огляд на гінекологічному кріслі. Під час гінекологічного огляду, лікар оглядає стінки піхви та шийку матки, здійснює забір матеріалу з піхви для аналізу мікрофлори та цитологічного дослідження. Також  лікар проводить пальцеве обстеження з метою оцінки стану матки та яєчників. Якщо в ході обстеження, буде виявлено симптоми, котрі можуть насторожити лікаря, Вам буде призначено додаткові методи дослідження для уточнення діагнозу.

Перелік додаткових обстежень котрі необхідні лікарю гінекологу-ендокринологу:

 • загальний/розгорнутий аналіз крові;
 • загальний аналіз сечі;
 • обстеження для виключення діагнозу цукровий діабет (цукор крові, глікозильований гемоглобін, глюкозо толерантний тест тощо);
 • ультразвукова діагностика щитовидної залози, органів малого тазу, наднирників тощо;
 • МРТ голови (діагностика патології гіпофізу – центральний орган ендокринної системи).
 • Ультразвукова діагностика органів малого тазу.
 • Кольпоскопія – діагностика стану шийки матки під мікроскопом.

Огляд дівчат, котрі не живуть статевим життям, проводиться без введення гінекологічного дзеркала, пальпація проводиться через пряму кишку.

Усі жінки повинні проходити плановий огляд у гінеколога із забором матеріалу для дослідження мікрофлори та цитології, а також огляд молочних залоз. Огляди необхідні  з метою профілактики раку шийки матки і раку молочної залози. Частота профілактичний оглядів у жінок без факторів ризику – 1 раз на рік. Жінкам, які є у групі ризику (перенесені онкологічні захворювання, обтяжений спадковий анамнез тощо) – 1 раз в 6 місяців.

Переваги консультації лікаря – гінеколога–ендокринолога у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані спеціалісти. Лікарі клініки проходять регулярні навчання, відвідують конференції, курси та тематичні з’їзди з метою вдосконалення знань.
 2. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасний правил асептики та антисептики для захисту пацієнта та медичного персоналу.
 3. Анонімність та тактовність. Працівники клініки регулярно відвідують тренінги, темою яких є забезпечення комфортно перебування пацієнта у нашій клініці, тож Ви отримаєте грамотну допомогу та емоційне задоволення скориставшись послугами клініки.
 4. Відкритість до клієнта. Ви отримаєте детальну та максимально доступну інформацію, щодо прогнозованої тривалості та вартості обстеження/лікування, якщо в силу певних причин, ми не зможемо Вам допомогти, Вам буде надано скерування до лікаря/клініки де обов’язково вирішать вашу проблему.
 5. Відповідальність. Пріоритетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання лікарями своєї роботи, але і повний супровід пацієнта. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур Вам буде надано комплексне вирішення проблеми з якою Ви звернулися до нас. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати лікування і мінімізувати ризики та ускладнення.
 6. Відсутність черг. Всі огляди та консультації проводяться лише за попереднім записом.

Велику увагу приділяє обстеженню та діагностиці — вони є основою для успішного лікування. Вважає, що основне в роботі – вилікувати пацієнта, призначаючи йому лише те, що насправді потрібно.

Детальнішу інформацію отримайте в адміністратора клініки «БРАСС» за телефоном (099) 524-79-69 .

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *