Лікування грибка нігтів

Лікування грибка нігтів

Оніхомікоз або грибок нігтів – поширене захворювання – за даними різних джерел, в Україні грибок мають від 2 до 6 людей з кожних десяти!

Найбільш часто зустрічається грибок нігтів на ногах.

Цікаво, що за статистикою, цю хворобу в основному мають люди, які проживають у великих містах і ведуть здоровий спосіб життя. Бо основні місця, де можна «підхопити» грибок нігтів – це басейни, сауни, спортзали та інші громадські та спортивні локації. І якраз люди, які частіше всього в цих місцях бувають – мають найбільшу небезпеку заразитися.

Високий ризик зараження є також в ситуаціях:

– носіння чужого взуття (можна заразитися у взуттєвому магазині, якщо приміряти взуття після людини з грибком);

– в манікюрному салоні (спори грибка є найбільш стійкими до дії дезинфекційних розчинів і для знищення грибка інструменти повинні принаймні пів години стерилізуватися у спеціальних розчинах або високотемпературних стерилізаторах).

Підвищують ризик грибкового захворювання також плоскостопість, вростання нігтя, цукровий діабет, підвищена пітливість (гіпергідроз) стоп, неякісне та незручне взуття, синтетичні шкарпетки, нехтування правилами гігієни ніг та рук. Хворобі завжди легше запобігти, ніж потім її лікувати – необхідно лише звернути увагу на ці фактори ризику і усунути їх.

Як можна запідозрити появу грибка нігтів (оніхомікозу)?

На це вказують такі симптоми:

– запалений навколонігтьовий валик;

– змінився колір нігтя, його форма;

– нігтьова пластина потовщилася;

– на нігтях проступили білясті або жовтуваті плями;

– ніготь атрофувався і навіть відділився від нігтьового ложа.

Через те, що видів грибка нігтів у світі налічується більше трьохсот тисяч!, навіть фахівці не завжди можуть безпомилково визначити наявність грибка лише візуальним оглядом.

Тому проводиться спеціальний аналіз, який визначає вид грибка (плесеневі, дріжджові або дерматофіти і так далі). Після отримання даних аналізів встановлюється діагноз. І лише після того, як діагноз встановлено, лікар зможе індивідуально прописати ефективне лікування.

Як лікується грибок на ногах і руках?

Залежно від степені ураження грибком, можливі такі методи лікування:

– зовнішнє (мазі, які розм’якшують нігті, шкребки для очищення нігтьової пластини, протигрибкові лаки). Ці методи самі по собі ефективні тільки на початкових стадіях грибка, коли нігтьова пластина вражена дуже поверхнево;

– системне лікування (вживання спеціальних таблеток, які доносять необхідні для боротьби з грибком речовини в кров). Таке лікування триває від 4-ох до 8-ми місяців і недоліком його є шкідливий вплив протигрибкових препаратів на організм;

– лазерне лікування грибка нігтів. Лазерний промінь глибоко проникає в ніготь, знищуючи вогнища поширення грибка. Лазер діє лише на структуру грибка, при цьому він не шкодить ні нігтю, ні навколишній шкірі. Лазером грибок знищується також і в нігтьовому ложі. При цьому методі лікування відсутнє пошкодження нігтьової пластини. Цей метод, на відміну від застосування зовнішніх мазей, діє глибоко – промінь вбиває грибок навіть під нігтем. Завдяки дії лазера суто на грибкові структури, ця технологія немає такої шкідливої дії на організм, як системні препарати.

Косметологічна клініка «БРАСС» використовує для лікування грибка нігтів медичний лазер словенської фірми Fotona (тип лазера – неодимовий Nd:YAG). Під час процедури, промінь лазера проникає крізь шкіру чи ніготь до рівня грибка, далі світло лазера діє на грибкові структури, нагріваючи їх так, що вони руйнуються. Цей нагрів відбувається настільки швидко, що навколишні тканини шкіри та нігтя не встигають нагрітися – ризики опіків при цьому методі є мінімальними.

Лікар клініки «БРАСС» підбирає параметри лазера відповідно до типу шкіри, виду, розміру та давності грибкового ураження. Зауважимо, що лікарі «БРАСС» успішно проводять процедури лазерного лікування грибка з 2015 року.

Процедура дещо болюча і триває 5-10 хв. За бажанням клієнта проводиться під знеболенням за умов відсутності протипоказів. Кількість процедур курсу лікування призначається лікарем індивідуально на консультації.

У деяких випадках рекомендується комплексний підхід в лікуванні грибка, тому в доповнення до лазерного лікування можливе також призначення лікарем клініки «БРАСС» інших препаратів (як зовнішніх, так і системних).

Ефект повного позбавлення від грибка настає через 6-10 місяців, коли ніготь повністю відростає. Однак навіть через 2 місяці вже можна спостерігати позитивну динаміку (ніготь біля зони росту стає природного кольору і з гладкою поверхнею).

Пам’ятайте, що звернутися до лікаря не соромно. Соромно ходити і маскувати прояви захворювання, наражаючи інших на небезпеку заразитися грибком нігтів.

Переваги лазерного лікування грибка нігтів в клініці «БРАСС»:

– метод лікування не пошкоджує нігтьову пластину;

– процедура є безпечною;

– відсутня можливість адаптації грибка до лазерного впливу;

– процедура займає небагато часу;

– стійкі результати курсу процедур.

Детальнішу інформацію отримайте у Вашого лікаря клініки «БРАСС».

Вартість консультації лікаря-дерматолога становить 250 грн.

Запис на консультацію щодо лікування грибка нігтів в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за посиланням.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я України №475 від 30.07.2015

Comments (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *