Консультація венеролога
Щодня у світі відбувається більше 1 мільйона випадків захворювань, що передаються статевим шляхом. Щорічно 357 мільйонів випадків таких захворювань припадає на 4 хвороби: урогенітальний хламідоз, гонорею, сифіліс та трихомоноз. Близько 500 мільйонів людей в світі є зараженими вірусом простого герпесу ІІ типу. Більше 290 мільйонів жінок на планеті заражені папіломавірусами. Для багатьох з цих хвороб характерний малосимптомний перебіг хвороби, що значно утруднює своєчасну діагностику і зменшує можливості профілактики. Частина з цих хвороб призводять при тривалому перебігу до можливості передачі їх від матері до дитини, а часто і до безпліддя.
Венеролог — лікар, який займається виявленням, лікуванням та попередженням суто венеричних захворювань і таких, що передаються статевим шляхом.
Суто венеричні захворювання — це інфекційні хвороби, які передаються виключно статевим шляхом; на них хворіють однаковою мірою як чоловіки, так і жінки. На відміну від звичайних інфекційних захворювань, венеричні хвороби не залишають після себе імунітету і при повторному зараженні хвороба розвивається знову.
Тобто венеричні захворювання – це інфекції, які передаються виключно статевим шляхом.
На відміну від венеричних хворіб існує окрема група інфекцій – захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) – вони можуть передаватися як статевим, так і іншими шляхами (контактом крові, через мікротравми шкіри).
При венеричних хворобах та ЗПСШ видужання не настає само по собі: без медичної допомоги людина не може позбутися такої хвороби і хворіє на неї все життя.
Хронічні форми венеричних захворювань тягнуть за собою: безпліддя, ураження нервової системи, кісток, мозку, кишечника, серцево-судинної системи, розвиток онкологічних захворювань.
Найпоширеніші венеричні захворювання:
- сифіліс;
- гонорея;
- м’який шанкр;
- хламідійна лімфогранульома;
- пахова гранульома
* Запитайте в лікаря на консультації дерматолога
Захворювання, що передаються статевим шляхом:
- хламідоз;
- мікоплазмоз;
- уреаплазмоз;
- ВІЛ-інфекція;
- герпесвірусні інфекції (генітальний герпес та інші);
- трихомоніаз;
- кандидоз (молочниця);
- педикульоз та лобкові воші
Слід сказати, що зараження цими інфекціями не завжди свідчить про легковажне ставлення до вибору сексуальних партнерів: і при одному постійному партнерові або за повної відсутності статевого життя існує певний ризик захворіти. Зокрема, заразитися папіломавірусом можливо при тісному побутовому контакті, трихомонада вагінальна може тривалий час зберігати свої інфекційні властивості у вологому середовищі (мокрі рушники, гладкі поверхні). Збудник корости або лобкова воша може передаватися контактно-побутовим шляхом через предмети вжитку. Можливе зараження гемоконтактно — через застосування медичних (шприци, зубні екстрактори тощо) і немедичних (татуаж, манікюр та педикюр тощо) інструментів, при переливанні кровопрепаратів, як це відбувається при гепатиті В, ВІЛ-інфекції.
Заразитись від людини іншої статі можна й нестатевим шляхом — якщо не дотримуватись сучасних гігієнічних вимог і користуватися чужою губною помадою, посудом хворого, докурювати чужу сигарету, а також на громадських пляжах. Сприйнятливість до зараження венеричними захворюваннями підвищується у стані сп’яніння алкоголем чи наркотиками.
До венеролога слід звернутися при таких симптомах:
- почервоніння та висипи в області статевих органів;
- поява виділень з інтимних органів із неприємним запахом, домішками та забарвленням;
- затруднене або часте сечовипускання;
- свербіж, жар, біль при сечовипусканні або статевому акті;
- поява в сечі виділень (гнійних, кров’яних);
- дискомфорт внизу живота;
- поява виразок на шкірі або слизових оболонках;
- порушення менструального циклу;
- випадковий статевий зв’язок без використання презерватива, навіть при відсутності перелічених вище симптомів, незалежно від виду статевого контакту (традиційний, оральний, анальний);
- виявлення статевої інфекції у постійного статевого партнера;
- передчасне або затягнуте сім’явивергання.
Часто венеричні захворювання не мають жодних помітних симптомів. Тому, якщо у Вас є привід для хвилювання, наприклад, незахищений статевий контакт, обов’язково пройдіть консультацію лікаря. Венеролог клініки «БРАСС» проведе огляд, призначить необхідні аналізи і після отримання їх результатів складе індивідуальну програму лікування, щоб допомогти у вирішенні делікатної проблеми.
Профілактика захворювання
Значно легше запобігти венеричному захворюванню, ніж займатися потім його лікуванням. Тому в клініці «БРАСС» є можливість пройти профілактику венеричних захворювань після незахищеного статевого контакту. Профілактика складається із курсу противірусної та антибактеріальної терапії, що запобігає розвитку хвороби.
Пам’ятайте, що оптимальний час для профілактики венеричного захворювання – до 3-х днів з моменту незахищеного статевого контакту.
Рекомендуємо звернутися до лікаря, якщо у Вас є підстави сумніватися в здоров’ї Вашого партнера.
Слід лікуватися строго спільно із статевим партнером, щоб не було повторного зараження від нього.
Переваги консультації венеролога в клініці «БРАСС»:
- фахові спеціалісти;
- анонімність.
Поради лікаря венеролога:
- утримуйтеся від випадкових зв’язків;
- уникайте статевих контактів з людьми з високим ризиком інфікування;
- строго дотримуйтесь правил особистої гігієни і вимагайте цього від свого партнера;
- ні в якому разі не користуйтеся чужими рушниками, мочалками і іншими засобами особистої гігієни;
- перед статевим актом переконаєтеся, що у вашого партнера відсутні зовнішні ознаки венеричних захворювань (сип на статевих органах, підозрілі виділення);
- майте на увазі, що всі інфекції, що передаються статевим шляхом, також передаються орально і анально;
- використовуйте презерватив, його слід одягати безпосередньо перед статевим актом. Тим не менш, 100% гарантію захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом, не існує;
Презерватив – не панацея! Використовуючи його, ви зменшуєте, але не виключаєте можливість зараження!
Відразу після статевого акту:
- промийте інтимну частину тіла з милом;
- обмийте статеві органи розчином марганцівки або оцетової кислоти;
- звільніть сечовий міхур – це зменшить ризик захворювання сечовивідних шляхів;
- використовуйте спеціальні антисептики. Регулярно відвідуйте лікаря (гінеколога або уролога) – 2 рази на рік для профілактичного огляду;
- по можливості зміцните свій імунітет.
Не займайтеся самодіагностикою (покладаючись тільки на засоби масової інформації).
Пам’ятайте – поставити точний діагноз може тільки фахівець. У кожної людини свій імунітет, свої особливості, тому єдиних схем і препаратів для лікування немає.
Слід лікуватися строго спільно із статевим партнером, щоб не було повторного зараження від нього.
Хронічні форми венеричних захворювань тягнуть за собою: безпліддя, ураження нервової системи, кісток, мозку, кишечника, серцево-судинної системи, розвиток онкологічних захворювань.
Вартість консультації венеролога – 250 грн.
Записатися на консультацію венеролога в Івано-Франківську можна за телефоном клініки (099) 524-79-69 або за посиланням тут.
Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я України №475 від 30.07.2015