Лікування хропіння. Імплантація системи «Pillar»

Лікування хропіння. Імплантація системи «Pillar»

Хропіння — специфічний процес, що супроводжує дихання людини уві сні і характеризується виразним низькочастотним деренчливим звуком і вібрацією. Хропіння може бути симптомом серйозного захворювання – синдрому обструктивного апное сну СОАС (зупинка дихання під час сну). Під час СОАС хропіння різко обривається і виникає зупинка дихання, далі сплячий голосно хропить і знову починає дихати.

Хропіння порушує повноцінний сон людини, а також і її оточуючих, як наслідок виникає сонливість в денний час, дратівливість, соціальні та психологічні проблеми.

Існують дослідження, котрі показують зростання ризику інфарктів та інсультів у людей, котрі хроплять.

Метод лікування хропіння шляхом імплантації системи «Pillar» передбачає зміцнення тканин м’якого піднебіння, шляхом встановлення піднебінних імплантатів. Ці імплантати виготовляються із спеціальних біологічно нейтральних матеріалів, котрі не відторгаються організмом. Імплантати вводяться у товщу м’якого піднебіння з допомогою спеціального пристрою, в подальшому навколо імплантатів формується сполучнотканинна щільна капсула і як наслідок в тканинах м’якого піднебіння утворюється досить міцний каркас, котрий обмежує рухливість м’якого піднебіння.

Імплантація системи «Pillar» є безпечним та ефективним рішенням проблеми синдрому обструктивного апное сну і первинного хропіння. Дана процедура характеризується тривалою ефективністю, мінімумом ускладнень, безпекою.

Вид знеболення (анестезія) – місцеве знеболення.

Тривалість процедури – 20-30 хв.

Покази до проведення імплантації системи «Pillar»

 • неускладнене хропіння;
 • синдром обструктивного апное сну легкого і середнього ступеня важкості.

Протипокази до проведення імплантації «Pillar»

 • синдром обструктивного апное сну важкого ступеню (індекс апное/гіпопное >30 на годину);
 • ожиріння І ступеня і вище ( ІМТ >30);
 • значне утруднення носового дихання;
 • виражена ретрогнатія;
 • положення язика ІІІ і ІVза шкалою Фрідмана;
 • гіпертрофія мигдаликів ІІІ ступеня;
 • довжина м’якого піднебіння до основи піднебінного язичка менше 25 мм.

Підготовка до процедури

 • огляд лікарем-хірургом;
 • консультація лікаря-отоларинголога (ЛОР).

Період реабілітації

Встановлення системи «Pillar» виконується амбулаторно. Після встановлення імплантатів лікар призначає знеболюючі та антибактеріальні препарати. Протягом 1-3 днів після процедури, Ви можете відчувати легкий дискомфорт в ділянці гортані (відчуття схожі на біль в горлі при легкому запаленні верхніх дихальних шляхів). Ці відчуття корегуються з допомогою знеболюючих препаратів.

Ризики та ускладнення

 • біль та першіння в горлі;
 • порушення ковтання;
 • аспірація імплантату;
 • інфікування ділянки втручання;
 • набряк слизової оболонки в ділянці втручання;
 • алергічна реакція на матеріал імплантату;
 • відчуття стороннього тіла в роті;
 • відторгнення імплантату;
 • часткове або повне випадіння імплантату.

Перелічені вище стани є винятками, але все ж зустрічаються.

Переваги лікування хропіння шляхом імплантації системи «Pillar» у клініці “БРАСС”:

 1. Професіоналізм. Хірурги клініки виконають процедуру на високому рівні та допоможуть Вам відновити здоровий та міцний сон.
 2. Комплексний підхід. Оскільки СОАС часто поєднується з ожирінням, Ви отримаєте при потребі скерування до лікаря ендокринолога/дієтолога, котрі призначивши лікування та надавши Вам рекомендації допоможуть досягти максимального ефекту від проведеної процедури.
 3. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики для захисту пацієнта та лікаря.
 4. Надійність. Після проведеної процедури Ви отримаєте контакти Вашого лікаря, щоб Ви могли безперешкодно проконсультуватися чи домовитися про повторний візит.

Відповідальність. Пріоритетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Рекомендації після процедури

 1. Після процедури Вам буде призначено знеболюючі та антибактеріальні препарати, слід ретельно дотримуватися дозування та кратності прийому ліків призначених лікарем.
 2. При виникненні симптомів, котрі насторожуватимуть Вас або при підйомі температури більше 38°С – зверніться до лікаря.
 3. Варто на кілька тижнів утриматися від вживання алкоголю та паління сигарет.
 4. 2-3 тижні слід уникати споживання надто гарячої/холодної/гострої їжі.

Запис на консультацію щодо лікування хропіння в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Comments (2)

 1. Добрий день мкні 30 років страждаю хропінням, підскажіть яка ціна мінвмальна і максимальна за таку операцію шляхом імплантації..? дякую

  • Доброго дня! Хропіння має багато чинників: поліпи, викривлення носової перегородки, підняття купола діафрагми, структура піднебіння, їжа, алкоголь…Перш за все потрібне обстеження, визначити причину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *