Лікування п’яткової шпори
Біль в ділянці п’яти, яка особливо відчувається при ходьбі та в нічні години — заважає нормально жити та рухатись.Така біль може виникати не тільки у літніх людей, але і в будь-якому віці. Однією з причин болю в п’яті може стати «п’яткова шпора» — кістковий виріст, розташований у місці з’єднання сухожилля і п’яткової кістки. Проте це допущення не завжди є вірним, адже фізіологічно п’яткова кістка справді має таку анатомічну особливість як гористість п’яткової кістки.
До цього захворювання найбільш схильні жінки (до 80% випадків).
Які ж причини ведуть до болей в стопі?
Перша причина — це схильність до цього захворювання. Анатомічні чи фізіологічні особливості п’яткової кістки. Друга — проблема зі взуттям, яка часто не є помітною на перший погляд. Третя — особливості характеру роботи, яку виконує людина на протязі робочого дня.
Внаслідок цього на п’яті утворюється кістковий виступ, який має вигляд клина або шипа, його гострий кінець зазвичай дивиться в бік пальців і злегка загнутий вгору. Тиснучи на м’які тканини, наріст викликає пекучий біль при ходьбі або опорі на п’яту. Інакше можна сказати, що п’яткова шпора — це хронічна мікротравма підошовної зв’язки, що з’єднує п’яткову кістку і передній відділ стопи.
Безпосередня причина виникнення шпори — надмірне розтягнення підошовної фасції, що веде до її мікронадриву в місці прикріплення до п’яти. Через це розвивається асептичне запалення, яке з часом переходить в хронічні, ниючі, дошкульні болі.
Підошовна фасція розтягується у людей, які проводять багато часу на ногах та мають певні прошення функцій стопи (такі, як плоскоступневість, носять незручне взуття з твердою підошвою). Часто від п’яткової шпори страждають спортсмени, адже через надмірні перевантаження нижніх кінцівок постійно виникають мікротравми п’яти в ділянці горбистості.
Методи лікування п’яткової шпори
Лікування даної патології доволі просте. Насамперед — це зняття запального процесу, який і є причиною дошкульних болей. Підхід до лікування носить індивідуальний характер. Лікар завжди враховує індивідуальні потреби кожного пацієнта і старається підібрати найбільш якісний вихід з ситуації, не обмежуючи пацієнта в його повсякденному способі життя. Лікування «підошовної шпори» здебільшого тривале в випадках хронічного перебігу, проте покращення наступає уже через 4-5 днів. При вчасному зверненні дану патологію можна усунути повністю.
Методи лікування — це ультразвукова терапія, протизапальна терапія лікарськими препаратами, у тяжких запущених випадках — використання блокад.
Реабілітація передбачає використання індивідуальних устілок, які коригують склепіння стопи.
Запис на консультацію щодо лікування п’яткової шпори в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч
Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015