Лікування варикоцеле

Лікування варикоцеле

Варикоцеле — варикозне розширення вен сім’яного канатика.

Варикоцеле — захворювання, що виникає внаслідок варикозного розширення вен сім’яного канатика і проявляється збільшенням у розмірах яєчка. Причина розвитку варикоцеле — це збільшення тиску у лозовидному сплетінні яєчок (вени яєчок). Найчастіше зустрічається лівостороннє варикоцеле, пов’язане із анатомічною особливістю ходу вени лівого яєчка. В свою чергу причиною підвищення тиску у венах сім’яного канатика є тривалі інтенсивні фізичні навантаження, підвищення внутрішньочеревного тиску, тромбоз або підвищений тиск на ниркові вени.

Наслідком варикоцеле є безпліддя у чоловіків. Через підвищений тиск у яєчку та механічне стискання сім’явивідного канатика варикозно розширеними венами розвивається гіпоксія яєчка, стаз крові, підвищення температури в яєчках, пошкодження гематотестикулярного бар’єру. Все це призводить до погіршення утворення та дозрівання сперматозоїдів і як наслідок до безпліддя.

Основними скаргами при варикоцеле є тягнучі болі в ділянці яєчка, мошонці або паховій ділянці на боці ураження, збільшення або опущення мошонки. Болі посилюються при фізичному навантаженні, ходьбі та під час статевого акту.

Єдиним радикальним вирішенням проблеми є хірургічне втручання. Зміст хірургічного втручання – блокада відтоку крові з яєчка по патологічному шляху, та створення умов для розвитку нових шляхів відтоку крові з яєчка – формування венозних колатералей.

Тривалість процедури — залежить від виду втручання та триває від 30 до 60 хв.

Вид знеболення (анестезія) залежить від виду втручання: загальний наркоз, спінальна та місцева анестезія.

Покази до проведення операції варикоцеле:

 • доведене клінічне чоловіче безпліддя (погіршення якості сперматозоїдів);
 • варикозне розширення вен органів мошонки;
 • виражений больовий синдром в ділянці яєчок, котрий пов’язаний із варикозним розширенням вен яєчок та не корегується альтернативними методами лікування;
 • атрофія яєчок внаслідок механічного тиску варикозно розширеними венами лозовидного сплетіння.

Протипокази до проведення операції варикоцеле:

 • захворювання в стадії декомпенсації ( цукровий діабет, цироз печінки);
 • запальні захворювання в активній фазі.

Підготовка до операції

 • огляд та загальноклінічні лабораторні обстеження, консультація уролога, УЗД мошонки, при потребі додаткові обстеження, про необхідність яких Вас попередить лікар;
 • тимчасове припинення прийому препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • тимчасове припинення вживання алкоголю та паління сигарет, вони впливають на тонус судин, кровоплин погіршується, операція та післяопераційний період можуть тривати довше.

Період реабілітації

Тривалість реабілітаційного періоду залежить від виду втручання та особливостей організму (вік, стан здоров’я, наявність супутньої патології). В середньому це 5-14 днів. У відновному періоді Вам буде надано рекомендації, щодо фізичних навантажень та догляду за післяопераційної раною, слід ретельно дотримуватися лікарських вказівок, оскільки це вплине на ефект після операції. Протягом двох днів після операції заборонено знімати чи мочити пов’язку. Шви знімають на 7-9 день після операції у випадку відсутності ускладнень. Після операції буде призначено повторні візити до лікаря з метою огляду, а також контрольна спермограма.

Ризики та ускладнення

 1. Після операції з приводу варикоцеле можливі загально-хірургічні ускладнення, як і при будь-якому оперативному втручанні, а саме: нагноєння післяопераційної рани, кровоточивість. Ці ускладнення бувають рідко, оскільки пацієнт перед операцією всебічно обстежується.
 2. Болі у післяопераційному періоді пов’язані із пошкодженням нервових закінчень, корегуються знеболюючими препаратами.
 3. Набряки внаслідок пошкодження лімфатичних судин під час операції, корегується носінням бандажа у післяопераційному періоді.
 4. Зменшення розміру яєчка, внаслідок пошкодження під час операції сім’яної артерії.
 5. Рецидив варикоцеле – повторне варикоцеле.
 6. Пошкодження кишківника чи сечоводу за умови проведення лапараскопічної операції, трапляється вкрай рідко.
 7. Тромбоз глибоких вен, як реакція на введення контрастної речовини, або гематоми в місці проколу.

Перелічені вище стани є винятками, але все ж зустрічаються.

Переваги операції з приводу варикоцеле у клініці “БРАСС”

 1. Досвідчені спеціалісти. Хірурги клініки “БРАСС” проходять регулярні навчання з професійного удосконалення та володіють бездоганною технікою хірургічного втручання.
 2. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики для захисту як пацієнта так і лікаря.
 3. Відповідальність. Після операції Вам нададуть контакти лікаря, щоб при потребі Ви могли безперешкодно звернутися за консультацією.
 4. Багатофункціональність. У клініці працюють лікарі різних спеціальностей та проводять численні процедури по догляду за тілом та обличчям, тож Ви матимете можливість скористатися цими послугами, не покидаючи клініку.
 5. Відкритість до пацієнта. Перед операцією Вам буде надана детальна інформація щодо можливих ризиків та ускладнень. Якщо в силу певних причин Ми не зможемо надати Вам допомогу, Ви отримаєте скерування у клініку/до лікаря, котрий допоможе вирішити проблему.

Пріоритетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур, результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Рекомендації у післяопераційному періоді

 1. Протягом перших 3-5 днів слід дотримуватися постільного режиму та мінімізувати фізичні навантаження.
 2. Для підтримки яєчок у підвішеному стані використовують суспензорій – спеціальна пов’язка котра фіксує мошонку.
 3. Протягом 1-2 тижнів не рекомендовано займатися спортом та жити статевим життям (точний термін Вам повідомить лікар, оскільки ця рекомендація є індивідуальною і залежить від виду втручання).
 4. До місяця не бажано піднімати вантажі більше 10- ти кілограмів.
 5. Слід обмежити відвідування сауни, басейну, бані протягом 2-3 тижнів.
 6. Ретельно дотримуйтеся дозування та кратності прийому ліків, призначених лікарем у післяопераційному періоді, це вплине на результат операції. У випадку виникнення будь-яких симптомів, котрі насторожуватимуть Вас або при підйомі температури вище 38°С -зверніться до лікаря.

Запис на консультацію щодо лікування варикоцеле в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *