Ментопластика — пластика підборіддя

Ментопластика — пластика підборіддя

Ментопластика — це хірургічна корекція контурів нижньої третини обличчя. Вказане хірургічне втручання є доречним при вроджених і набутих (посттравматичних) дефектах підборіддя та його асиметрії. В ході операції використовують різні матеріали для зміни розміру та форми підборіддя. Це можуть бути силіконові імпланти, філери на основі гіалуронової кислоти або філлери на основі гідроксиапатиту кальцію.

Пластика підборіддя передбачає зовнішній розріз під підборіддям, або внутрішній розріз на слизовій оболонці нижньої губи.

Види ментопластики

Зменшуюча ментопластика — хірургічне втручання при виступаючому підборідді. В ході операції, хірург  видаляє кістку або розсікає її, зміщує нижній фрагмент кістки назад, фіксуючи його у новому положенні.

Збільшуюча ментопластика — операція, котра проводиться при недостатньому розмірі підборіддя. Пластичний хірург встановлює імплант під окістя або висуває фрагмент нижньої щелепи вперед, закріплюючи його в потрібному положенні.

Безопераційна ментопластика — це процедура, котра передбачає незначні зміни форми і розміру підборіддя без хірургічного втручання. Лікар виконує підшкірні ін’єкції в ділянці нижньої третини обличчя. В якості ін’єкцій використовують препарати на основі гіалуронової кислоти або власного жиру пацієнта (ліпофілінг підборіддя).

У клініці “БРАСС” спеціалісти змоделюють для Вас попередні результати операції, та запропонують найоптимальніший варіант ментопластики саме у Вашому випадку.

Вид знеболення (анестезії) – загальний наркоз або місцева анестезія у поєднанні із седативними препаратами.

Тривалість операції – 1-2 години (залежить від складності операції та об’єму втручання).

Приорітетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Покази до проведення ментопластики

 • виступаюче підборіддя;
 • недостатньо розвинене підборіддя;
 • вроджені та травматичні деформації нижньої третини обличчя;
 • подвійне підборіддя;
 • недостатній об’єм підборіддя.

Протипокази до ментопластики

 • хронічні захворювання у стадії декомпенсації (цукровий діабет);
 • серцево-судинні захворювання, важка артеріальна гіпертензія;
 • гострі та вірусні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури вищої за 38С°;
 • онкологічні захворювання;
 • порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
 • важкі психічні розлади;
 • наявність висипань та гострих пошкоджень на шкірі;
 • вагітність та період лактації;
 • імунодефіцитні стани.

Підготовка до операції

 • огляд та загальноклінічні лабораторні обстеження;
 • передопераційні фотознімки;
 • тимчасове припинення прийому препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • тимчасове припинення вживання алкоголю та паління сигарет, вони впливають на тонус судин, кровоплин погіршується, операція та післяопераційний період можуть тривати довше.

Період реабілітації

Тривалість відновлювального періоду триває 2-3 тижні в залежності від складності втручання, об’єму операції та стану організму. Після операції Вам буде призначено знеболюючі та антибактеріальні препарати. 2-3 дні після операції Вам доведеться спати із припіднятою головою, це сприятиме зменшенню набряків. Синці та набряки, як правило, сходять протягом 4-5 тижнів, вже тоді Ви зможете побачити перші результати пластики підборіддя. В ділянці розрізу може бути порушена чутливість, це є нормою і проходить протягом кількох місяців.

Ризики та ускладнення

 • при ментопластиці можливі загально-хірургічні ускладнення, як і при будь-якому оперативному втручанні, а саме : нагноєння післяопераційної рани, кровоточивість, тромбофлебіти та тромбоемболії. Ці ускладнення бувають рідко, оскільки пацієнта перед операцією уважно оглядають лікарі та проводять ряд обстежень;
 • під шкірою можуть утворюватися гематоми (накопичення крові), сероми (накопичення рідини), формування рубців, котрі розсмоктуються протягом кількох тижнів/місяців;
 • внаслідок вираженого порушення кровотоку в окремих ділянках може розвиватися некроз (відмирання) тканини;
 • у рідкісних випадках під час операції відбувається пошкодження гілок лицевого нерва, що призведе до порушення міміки;
 • асиметрія імпланта (в результаті неправильного його встановлення).

Вище перелічені стани є винятками, однак все ж зустрічаються, не зважаючи на сучасні підходи лікування.

Переваги ментопластики в клініці “БРАСС”

 1. Відповідальність. Пластичні хірурги клініки перед тим, як провести операцію, детально розпитають Вас про ваші очікування від процедури та запропонують оптимальний вид втручання.
 2. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасних заходів асептики та антисептики, для безпеки як лікаря так і пацієнта.
 3. Надійність. Ви отримаєте чіткі рекомендації та контакти Вашого лікаря у випадку виникнення питань у післяопераційному періоді.
 4. Безболісність. Завдяки спеціалістам із анестезіологічного забезпечення, сама операція та післяопераційний період пройдуть максимально легко та безболісно.
 5. Багатофункціональність. Ви матимете можливість при потребі проконсультуватися у лікарів клініки: гінеколога, проктолога, уролога, травматолога, дерматолога, косметолога. В клініці “БРАСС” дипломовані спеціалісти проводять ряд процедур по догляду за тілом та обличчям. Лікар-косметолог допоможе Вам обрати процедури, котрі вдосконалять Вашу зовнішність.

У клініці для роботи використовується якісна професійна косметика торгових марок CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics (Польща)Gerard’s (Італія)OBAGI Medical Products (США)Norel (Польща)Arkana (Польща), з допомогою лікаря-косметолога Ви зможете підібрати тип косметики, що підходитиме саме Вам.

Рекомендації у реабілітаційному періоді

 1. Після операції Вам буде призначено атибактеріальну та знеболювальну терапію, ретельно дотримуйтесь рекомендованого дозування та кратності прийому, це впливає на результати втручання та запобігає ускладненням.
 2. При появі будь-яких ускладнень або підйомі температури тіла вище 38С, зверніться до лікаря.
 3.  2-3 дні після операції рекомендовано спати із припіднятою головою, це сприятиме зменшенню набряків.
 4. Уникайте інтенсивних фізичних навантажень протягом 3-4 тижнів, особливо таких , котрі супроводжуються нахилами тулуба вперед та опущенням голови вниз.
 5. Припиніть вживання алкоголю та паління сигарет, як мінімум на 2-3 тижні, це негативно впливає на результат операції.
 6. Протягом 2-4 тижнів не рекомендовано відвідувати сауну, басейн, баню, солярій та перебувати під прямими сонячними променями.

Вартість консультації пластичного хірурга – 400 грн.

Запис на консультацію щодо ментопластики в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015

Comments (6)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *