Ортопедична хірургія стоп

Ортопедична хірургія стоп

Біль, не можливість зробити крок та наступити на стопу, унеможливлює повсякденне життя людини. Причиною можуть бути фонові захворювання, системна патологія, надмірні навантаження на нижні кінцівки або навпаки малорухомий спосіб життя. Оскільки деформуючі захворювання стоп за статистикою є більш поширеними серед жіночого населення, можна припустити, що додатковим провокуючим фактором є носіння взуття на високих підборах, додатково це може бути взуття виготовлене з неякісних матеріалів та не в розмір.

Причини появи болю в стопі та порушення її функції

 • різні види травм стопи із порушенням цілісності кісток, м’язів, сухожилків;
 • неправильне зрощення уламків кісток, утворення грубих рубців та контрактур, що призводить до порушення м’язової скоротливості;
 • спадкова та набута плоскостопість;
 • вроджена патологія стопи в результаті пологової травми або генетичного захворювання;
 • – дія травмуючого, подразнюючого чинника, що призводить до появи мозолів, потертостей, ран, котрі можуть бути воротами інфекції;

Симптоми, що мають насторожити і змусити звернутися на консультацію до лікаря – ортопед – травматолога

 • болі, важкість в ногах та стопах при ходьбі та в стані спокою;
 • набряки ніг в ділянці гомілково – ступневих суглобів та дрібних міжфалангових суглобів на ногах;
 • зміна кольору, чутливості шкіри в ділянці стоп;
 • візуалізація явних ран, виразок, мозолів та інших патологічних утворів, що вимагають негайного втручання спеціаліста, а саме лікаря ортопед – травматолога;
 • деформація пальців ніг, поява новоутворів;

Найбільш поширені види патології стопи, що вимагають консультації лікаря – ортопед – травматолога

 • мозолі на стопах та пальцях;
 • вальгусна деформація стопи;
 • п’яткова шпора;
 • гіперкератоз стопи;
 • «діабетична стопа»
 • патологічний вигин пальців стопи;
 • запальні процеси м’язів та фасцій стопи;

Усі вище перелічені захворювання супроводжуються болем, дискомфортом та порушенням ходи в тій чи іншій мірі. Болі та дискомфорт на початку захворювання можуть не надто турбувати, але якщо вчасно не діагностувати та не провести корекцію, з часом настають незворотні зміни, єдиний метод лікування яких є хірургічна корекція. Звичайно, існує маса методів та засобів, котрі можуть полегшити біль та зняти запалення, але часто альтернативи хірургічному втручанню немає.

У переважній більшості випадків, хірургічна корекція патологічних змін на стопі є єдиним ефективним методом раз і назавжди позбутися проблеми.

Важливим моментом ортопедичної хірургії стоп є період реабілітації, оскільки метою лікування є не лише зупинити прогресування захворювання, але і не допустити її рецидиву. Тому, часто лікарі – ортопед – травматологи рекомендують застосовувати ортопедичне взуття, устілки та інші засоби медичного призначення, що використовуються в ортопедії. Особливу увагу слід приділити лікуванню основного, фонового захворювання, якщо саме воно є причиною розвитку патології стопи, як наприклад у випадку цукрового діабету є необхідним регулярні огляди у лікаря – ендокринолога та контроль рівня глікемії.

Переваги ортопедичної хірургії стопи у клініці «БРАСС. Клініка загального здоров’я та естетичної хірургії»

 1. Кваліфікований персонал. У клініці працюють лікарі – професіонали своєї справи, котрі постійно вдосконалюють свої знання та вміння відвідуючи численні конференції, курси та навчання в Україна та за кордоном.
 2. Безпека. Операційний блок та післяопераційні палати клініки обладнані всім необхідним для обмеження контактів пацієнтів між собою та з можливими джерелами інфікування, що робить післяопераційний період більш безпечним, щодо можливого інфікування.
 3. Бездоганний сервіс. Працівники нашої клініки чітко дотримуються правил етики та деонтології у спілкуванні з пацієнтами та між собою, щоб перебування у нас було комфортним для пацієнта.
 4. Цілодобова підтримка. Після операції Вам нададуть контакти, за допомогою яких, Ви зможете проконсультуватися у лікаря відповідного профілю, щодо будь – яких змін у стані вашого здоров’я.

Запис на консультацію щодо ортопедичної хірургії стоп в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *