Отопластика — пластика вушної раковини

Отопластика — пластика вушної раковини

Отопластика — це хірургічне втручання з метою усунення вроджених та набутих дефектів вушної раковини. Отопластику можна проводити вже з 6-ти річного віку, коли вушна раковина є повністю сформована. Оскільки операція проводиться лише на зовнішніх тканинах вуха, немає ризику пошкодження слухового апарату вуха із подальшим порушенням слуху. В ході операції використовується шовний матеріал, що з часом розсмоктується, тому немає потреби у знятті швів.

Існує два види отопластики: естетична та реконструктивна.

Естетична отопластика — це найпоширеніший вид хірургічного втручання на вушній раковині і основним показом до неї є капловухість (відстовбурченість вух).

Реконструктивна отопластика проводиться для відновлення природної форми вушної раковини, порушеної внаслідок травматичних чи вроджених дефектів.

Основна причина звернення пацієнтів — це психологічний дискомфорт, оскільки дефект зовнішньої вушної раковини не впливає на сприйняття звуків. Але комплекси, пов’язані із неестетичною формою вуха, можуть призводити до зниження соціальної активності, появи невпевненості в собі.

У клініці «БРАСС» досвідчені пластичні хірурги проведуть операцію отопластики на високому рівні і Ви забудете про комплекси, пов’язані із неправильною формою вух.

Тривалість процедури залежить від обсягу втручання, пластики однієї чи обох вушних раковин і триває від 30 хвилин до 2 годин.

Вид знеболення (анестезії) – загальний наркоз (у дитячому віці), комбінована або місцева.

Приорітетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Покази до проведення отопластики

 • капловухість (відстовбурчені вушні раковини);
 • асиметрія вушних раковин;
 • вроджені та набуті дефекти вушних раковин.

Протипокази до проведення ото пластики

 • хронічні захворювання у стадії декомпенсації (цукровий діабет);
 • серцево-судинні захворювання, важка артеріальна гіпертензія;
 • гострі та вірусні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури вищої за 38С°;
 • онкологічні захворювання;
 • порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
 • важкі психічні розлади;
 • наявність висипань та гострих пошкоджень на шкірі;
 • вагітність та період лактації;
 • імунодефіцитні стани.

Підготовка до операції

 • огляд та загальноклінічні лабораторні обстеження;
 • передопераційні фотознімки;
 • тимчасове припинення прийому препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • тимчасове припинення вживання алкоголю та паління сигарет, вони впливають на тонус судин, кровоплин погіршується, операція та післяопераційний період можуть тривати довше.

Період реабілітації

Тривалість відновлювального періоду – 2-3 тижні залежно від складності операції та від особливостей організму. Вам буде призначено знеболювальну та антибактеріальну терапію, про дозування та кратність прийому Вас попередить лікар. Основний відсоток набряків та гематом зникне протягом 2-4 тижнів. Вам доведеться протягом 10-ти днів носити еластичну кругову пов’язку. В ділянці розрізу може бути порушена чутливість, це вважається нормою і пройде протягом кількох місяців. Повне загоєння після отопластики настає через 3 місяці, а перші результати Ви помітите вже через 2-3 тижні, коли зникнуть набряки та синці.

Ризики та ускладнення

При отопластиці можливі загально-хірургічні ускладнення, як і при будь-якому оперативному втручанні, а саме: нагноєння післяопераційної рани, кровоточивість, тромбофлебіти та тромбоемболії. Ці ускладнення бувають рідко, оскільки пацієнта перед операцією уважно оглядають лікарі та проводять ряд обстежень.

В ділянці розрізу може бути часткова або повна втрата чутливості, формування ділянок нерівномірного рубцювання, що може призводити до деформації вуха.

Переваги отопластики в клініці «БРАСС»

 1. Відповідальність. У клініці працюють досвідчені хірурги із багаторічним досвідом роботи, котрі якісно та професійно виконають операцію із застосуванням сучасних протоколів оперативних втручань.
 2. Надійність. Ви отримаєте чіткі післяопераційні рекомендації, для того щоб цей період пройшов максимально легко та швидко.
 3. Безболісність. Завдяки спеціалістам із анестезіологічного забезпечення сама операція та післяопераційний період будуть оптимально знеболені.
 4. Багатофункціональність. У клініці «БРАСС» проводять численні процедури з догляду за тілом та обличчям. Тож Ви матимете можливість проконсультуватися у лікарів дерматологів та дерматокосметологів, котрі допоможуть вдосконалити Вашу зовнішність. В нашій клініці використовується якісна професійна косметика торгових марок CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics (Польща), Gerard’s (Італія), OBAGI Medical Products (США), Norel (Польща), Arkana (Польща), з допомогою косметолога Ви зможете підібрати тип косметики, що підходитиме саме Вам.

Рекомендації у післяопераційному періоді

 1. Вам буде призначено знеболюючі та антибактеріальні препарати, котрі Ви прийматимете у домашніх умовах. Чітко дотримуйтеся кратності їх прийому та дозування, рекомендовані лікарем.
 2. У випадку появи симптомів, що насторожать Вас, або підйомі температури вище 38С°, зверніться до лікаря.
 3. Протягом близько 10 днів Вам доведеться носити еластичну кругову пов’язку (де її можна придбати та якою саме вона повинна бути Вам розкажуть працівники клініки).
 4. Протягом 2-3 тижнів необхідно припинити прийом аспірину чи інших препаратів, котрі впливають на згортання крові, щоб знизити ризик кровотеч та гематом.
 5. На 2-3 тижні слід відмовитися від вживання алкоголю та паління сигарет, це впливає на процес загоєння.
 6. Протягом 2-3 тижнів після операції уникайте інтенсивних фізичних навантажень, що супроводжуються нахилами голови вперед та вниз.

Вартість консультації пластичного хірурга – 400 грн.

Запис на консультацію щодо отопластики в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015

Comments (13)

  • Доброго дня. Вартість операції від 8200грн. Детальніше Ви зможете дізнатись на консультації в пластичного хірурга.Телефон для запису 095 585 74 78.

 1. Якщо вроджена лапоухость
  То скільки це буде коштувати на два вуха ?
  І якщо можна точніше

  • Доброго дня. Вартість операції від 8200грн. детальніше Ви зможете дізнатись на консультації в пластичного хірурга.Телефон для запису 095 585 74 78.

 2. Доброго дня мене мені потрібно зробити корекцію на праве вухо воно в мене не однакове з лівим скільки це буде коштувати ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *