Пластика мочки вуха

Пластика мочки вуха

Мочка вуха — це анатомічна структура зовнішньої слухової раковини, котра позбавлена хрящової тканини. Внаслідок своєї анатомічної будови мочка вуха має підвищену схильність до вікових змін, відвисання та пошкодження, тому часто потребує корекції форми та розміру. Контур, вигляд та положення мочки вуха відіграють важливу роль в естетичному вигляді обличчя.

Пластика мочки вуха — це хірургічне втручання з метою виправлення різноманітних дефектів вказаної ділянки. Операція є складною але результативною, зовнішній вигляд мочки вуха відновлюється та набуває природньої форми.

Розтягнуті в довжину або збільшені мочки вух виправляють шляхом видалення надлишку тканини, після чого хірург формує нову мочку вуха і ретельно закриває розріз невеликими швами.

Результати проведеної пластики можна оцінити одразу після операції.

Тривалість операції залежить від складності корекції та триває від 60 до 90 хв.

Вид знеболення (анестезії) – загальне знеболення або місцева анестезія.

Показання до проведення пластики мочки вуха

 • наявність великого отвору внаслідок носіння «тунелів»;
 • носіння важких/великих сережок, що з часом призводить до розтягнення місця проколу;
 • деформація мочки спричинена травмою (обірвана сережка);
 • корекція мочки вуха поєднана з отопластикою;
 • деформація вушної раковини, котра виникла в результаті підтяжки обличчя (підтяжка обличчя передбачає натяг тканин обличчя та зміна їх природніх обрисів в тому числі розташування мочки вуха);
 • вікові зміни (втрата форми та об’єму мочки вуха, провисання шкіри, вуха витягуються та стають більш плоскими;
 • асиметрія мочок вух;
 • бажання пацієнта;
 • врождена деформація форми мочки: великий розмір, роздвоєння.

Протипокази до операції

 • захворювання крові (гемофілія);
 • імунодефіцитні стани (ВІЛ, СНІД);
 • онкологічні захворювання;
 • аутоімунний процес в організмі;
 • цукровий діабет;
 • загострення будь-якої хронічної хвороби;
 • хронічні хвороби серця (ІХС, артеріальна гіпертензія);
 • вогнища локального запалення, розташовані в привушній ділянці.

Підготовка до операції

 • огляд, фізикальні, лабораторні та при необхідності інші обстеження, доцільність яких визначить Ваш лікар;
 • тимчасове припинення вживання препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • виключення вживання алкоголю та паління сигарет на період операції та у післяопераційному періоді.

Період реабілітації

Тривалість відновлювального періоду залежить від стану здоров’я організму та від обсягу операції в середньому це 1-2 місяці. Набряки та гематоми в ділянці втручання проходять протягом кількох днів. Больові відчуття та дискомфорт будуть корегуватися з допомогою знеболюючих препаратів. Перші результати пластики Ви зможете оцінити вже по завершенні процедури.

Ризики та ускладнення

Після пластики мочки вуха можливі загально-хірургічні ускладнення, як і при будь-якому оперативному втручанні, а саме: нагноєння післяопераційної рани, кровоточивість, тромбофлебіти та тромбоемболії. Ці ускладнення бувають рідко, оскільки пацієнта перед операцією уважно оглядають лікарі та проводять ряд обстежень.

В ділянці розрізу може бути часткова або повна втрата чутливості, формування ділянок нерівномірного рубцювання, що може призводити до деформації вуха.

Вище вказані ускладнення є винятками, але все ж зустрічаються.

Переваги пластики мочок вух у клініці “БРАСС”

 1. Досвідчені спеціалісти. Лікарі клініки мають багаторічний досвід роботи в естетичній медицині та проходять регулярні навчання з метою удосконалення своїх знань та вмінь у пластичній хірургії.
 2. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики для захисту пацієнта та лікаря.
 3. Надійність. Після проведеної процедури Ви отримаєте контакти вашого лікаря з метою безперешкодного зв’язку з ним у виникненні потреби.
 4.  Індивідуальний підхід. Хірурги застосують обсяг та особливість втручання котре буде оптимальним саме у вашому випадку.
 5. Комплексний догляд. У клініці проводять численні процедури по догляду за тілом та обличчям тож проконсультувавшись у лікаря косметолога Ви матимете можливість скористатися процедурами клініки, котрі удосконалять вашу зовнішність.

Пріоритетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Рекомендації у реабілітаційному періоді

 1. Варто чітко дотримуватися рекомендацій лікаря стосовно дозування та кратності прийому ліків у домашніх умовах.
 2. У випадку появи скарг котрі насторожуватимуть Вас, або при підвищенні температури тіла вище 38°С зверніться до лікаря.
 3. Заборонено знімати пластир з післяопераційної рани протягом тижня.
 4. Максимально уникати травмування оперованої ділянки.
 5. Заборонено проколювати вуха протягом трьох місяців
 6. Після повторного проколювання вух варто дотримуватися простих рекомендацій з метою уникнення повторного травматизму мочки вуха:
  – намагайтеся уникати носіння важких сережок протягом тривалого терміну;
  – знімайте одяг акуратно, щоб ніщо не могло зачепитися за сережки;
  – знімайте сережки перед сном;
  – будьте обережні з малюками, які можуть тягнути за Ваші великі сережки.

Запис на консультацію щодо пластики мочок вух в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Comments (2)

 1. Добрий день! У дружини слабенькі мочки, через що після тривалого носіння важких кульчиків, утворилися отвори/прорізи довжиною приблизно 5 мм. Перестали носити. Думали, якось заживе. А воно довго не заживає. Можливо наважилися б на пластику, але тут виникає питання ціни. Скажіть, скільки +/- орієнтовно може коштувати процедура і якщо нас це влаштує, ми до звернемось до вас. Дякуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *