Прокол вушок дітям будь-якого віку

Прокол вушок дітям будь-якого віку

Що потрібно знати про проколювання вушок діткам?

Відомий дитячий лікар Комаровський вважає, що «проколювання вушок дітям віком до одного року – це екстремізм», і робити це потрібно тоді, коли дитина сама попросить про це.

Не забувайте, що дівчинка чи хлопчик буде ходити з проколотими вушками все життя, і це має бути вибір дитини, а не Ваш.

Якщо рішення про проколювання вушок приймається дитиною свідомо, то вона більш охоче терпить неприємні відчуття під час проколювання та активніше доглядає за отворами в мочках вух.

У клініці «БРАСС» можна вибрати один з трьох методів пробивання вушок:

– пробивання вушок спеціальною голкою. Традиційний спосіб має такі переваги: голка дуже акуратно і без розривів проколює мочку вуха. Недоліки такого методу – через те, що потрібен час для точного проколу голкою і є ризик, що дитина змінить положення голови – знову потрібно налаштовуватись – процедура може зайняти багато часу. Також багато часу займає вдягання сережки в свіжу ранку;

– проколювання пістолетом. В спеціальний інструмент вставляються стерильні цвяшки, зроблені з гіпоалергенного медичного сплаву. Після спрацювання пружини – цвяшки миттєво проколюють мочку вушка і фіксуються там. Біль при цьому мінімальна – дитина може лише дещо злякатися від клацання механізму. Однак цей метод має недолік – сережка не проколює, а «прориває» шкіру від дуже різкого спрацювання пружини. Цей метод – більш травматичний і вушка потім довше загоюються (порівняно з пробиванням голкою), але зате цей спосіб практично миттєвий.

– проколювання вушок безшумними системами типу Caflon SafeTec. Принцип роботи аналогічний проколу з пістолетом, лише без характерного «клацання», притаманного стандартним системам. Переваги – дитина не боїться, бо немає клацання.

Вкрай важливим є дотримання всіх правил дезинфекції та асептики при проведенні процедури. В клініці косметології «БРАСС» значна увага приділяється і стерильним умовам в кабінеті, і комфорту для маленьких відвідувачів клініки. Всі процедури проводяться лікарями, які вміють знаходити спільну мову з маленькими відвідувачами.

У нас завжди великий вибір сережок

Як правильно доглядати вушка дитині після проколювання

 • рекомендуємо проколювати вушка в спеціальних салонах або медичних закладах. Умови процедури, інструменти та кульчики мають бути стерильними;
 • кульчики, які використовуються для першого проколу повинні бути виготовлені з медичної сталі або титану (ці матеріали не окислюються і тому не можуть викликати алергічних реакцій);
 • сережки із золота або срібла можна вставляти у вушко тільки після повного загоєння ранки (за відсутності будь-яких ускладнень це – приблизно півтора місяці);
 • вушка після пробивання потрібно обробляти спеціальними засобами впродовж кількох тижнів.

Протипокази для проколювання вушок дитині

 • алергічні реакції на будь-які метали;
 • дерматит, екзема та інші шкірні захворювання;
 • будь-які захворювання крові;
 • цукровий діабет й інші ендокринні порушення;
 • зниження імунітету;
 • схильність до утворення кістозних вугрів, а також келоїдних рубців і шрамів.

Догляд за вушками після проколу

Впродовж місяця кілька разів на день прокручуйте сережку чистими руками. При цьому виймати сережку не рекомендується.

Щоранку і щовечора протирайте вушко і місце проколу розчином перекисву водню. Не використовуйте спирт або спиртовмісні засоби, вони можуть бути агресивними до чутливої дитячої шкіри. У випадку потрапляння бруду в місце проколу, обробіть ранку додатково.

Через місяць акуратно зніміть сережки і обробіть місце проколу перекисом водню. Через кілька годин повторіть процедуру, протріть антисептиком самі сережки і вставте у вушка.

В  клініці «БРАСС» можна використати такий засіб для проколотих мочок вух, як медичний клей. Його наносять відразу після проколу прямо на відкриту ранку і більше не чіпають до моменту, поки клей зійде сам.

Що робити при ускладеннях?

Якщо одна або дві мочки вушок після проколу запалилися, збільшилися або з них почав виділятися гній, необхідно відразу звернутися до Вашого лікаря клініки «БРАСС». Це означає, що до ранки потрапила інфекція і, для уникнення ускладнень, її потрібно пролікувати належним чином.

Якщо вушка не загоюються і гниють протягом тривалого часу, збільшіть кількість промивань ранок перекисом водню до 7-10 разів на добу. Лікар може рекомендувати Вам використовувати для промивання слабкий розчин марганцовки.

Зранку і ввечері можна змащувати вушко тонким шаром крему протимікробної та протизапальної дії.

Будьте дуже уважні і про найменших симптомах нагноєння або запалення зверніться доВашого лікаря клініки «БРАСС».

Детальнішу інформацію отримайте у Вашого лікаря клініки «БРАСС».

Вартість процедур вказана в розділі ціни.

Запис на консультацію щодо пробивання вушок дітям (прокол вушок діткам) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Comments (3)

 1. Доброго дня! Були у вашій клініці на процедурі проколу вушок. Чесно, була позитивно налаштована щодо вашої клініки, сайт дуже інформативний і гарно організований. Дуже не сподобався кабінет, в якому проводилася дана процедура… гінекологічний кабінет…серйозно?! Інформована згода була дана на підпис після процедури, всі можливі наслідки, які були вказані там, не були проговорено перед процедурою. І звичайно зовнішній вигляд вашого «лікаря»…неохайний і запах сигарет, від якого аж ставало погано. Чесно, якщо б хтось запитав щодо рекомендації, відповідь буде досить категорична. Вийшовши після процедури, в голові була одна фраза… Непрофесійно. Адміністратор сподобалася, сама система проколу і те, що окрема упаковка сережок … на цьому більше плюсів не побачила. Прошу звернути увагу на ці нюанси. Дякую за увагу.

  • Доброго дня. Надя. Дякуємо, що приділили час написанню відгуку про наш сервіс. Нам приємна Ваша оцінка нашого сайту та його інформаційного наповнення. І нам шкода, що відвідування нашого закладу стало причиною Ваших негативних емоцій. Справа в тому, що наш підхід до проколювання вушок (як і до багатьох інших процедур) базується на тому, щоб максимально забезпечити стерильність та безпечність процедури. В кожному кабінеті клініки є все потрібне обладнання для стерилізації та відповідного зберігання чистого інструменту. Тому на час Вашого запису був вільним кабінет гінеколога – і, власне, тому на той момент там і проводилася процедура (так як інших, крім стерильності, вимог до кабінету пірсингу – немає, він може проводитися в будь-якому з кабінетів нашого медичного закладу).
   Щодо добровільної інформованої згоди, то вибраний Вами вид проколу є найбільш безпечним видом проколу вушок (використовуються стерильні касети з прикрасами), і як таких ризиків при цьому проколі – немає. А бланк згоди містить рекомендації щодо догляду за вушками після проколу. Тому лікар, мабудь, не придав цьому особливого значення, видавши Вам згоду для того, щоб Ви мали інформацію щодо догляду, а не з метою попередити про ризики та ускладнення. Але ми розуміємо, що це – є упущенням з нашого боку, і виправимо цей недолік вже починаючи з цього тижня.
   Щодо запаху сигаретного диму, то ми стараємося популяризувати серед наших лікарів здоровий спосіб життя і поступово вводити стандарти якості обслуговування клієнтів щодо тютюнопаління. Сподіваємося, що вже скоро описана Вами ситуація буде вирішена.
   Ми раді, що Вам сподобалося спілкування нашого адміністратора, що Ви помітили акцент на стерильності інструментів проколу та що сама процедура пройшла успішно.
   Сподіваємося, що наступного разу Ваше враження про нас зміниться та заслуговуватиме відмінної оцінки. Будемо раді бачити Вас знову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *