Склеротерапія судин (склерозування судин)

Склеротерапія судин (склерозування судин)

Склеротерапія — процедура лікування захворювань вен. Використовується для боротьби з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок без розрізів( косметично).

Суть процедури — в ін’єкційному введенні у просвіт ураженої хворобою судини спеціального препарату – склерозанту. Введення в судину речовина спричиняє «склеювання судини», циркуляція венозної крові  через неї припиняється та вона не функціонує. Кровотік ділянки не припиняється завдяки тому, що потоки крові після цього проходять іншим шляхом – через інші,  глибокі судини. Доцільним є проведення цієї процедури під контролем УЗД для точного введення склерозанту лише в ті місця, де це потрібно та контролювати процес в режимі реального часу.

Послідовність процедури

Склеротерапія не є болючою процедурою та проходить без наркозу. Іноді під час процедури можуть виникати відчуття легкого розпирання та печіння у вені. Але ці явища дуже швидко минають. Після втручання пацієнт швидко повертається до звичного способу життя. Після введення склерозуючого препарату пацієнту накладається компресійний медичний трикотаж (панчохи).

Результат після процедури

Результат склеротерапії — повне склеювання варикозної вени з подальшим її не функціонуванням. Процедура є відносно легкою, безпечною, з довготривалим терапевтичним та косметичним ефектом. Косметичний ефект досягається завдяки тому, що використовуються спеціальні дуже тонкі голоки та мікрокатетери. Ін’єкції склерозанту не порушують шкіряних покривів, ця маніпуляція не потребує застосування скальпеля чи інших хірургічних інструментів.

Однак слід наголосити, що при запущених формах варикозного розширення вен склеротерапія може не забезпечити повного виліковування і на консультації судинний хірург може радити Вам інші методи вирішення залежно від особливостей випадку.

Фото до склеротерапії

Фото після склеротерапії

Протипокази до проведення склеротерапії:

 • захворювання внутрішніх органів (серце, печінка, нирки);
 • онкологічні захворювання;
 • вагітність та період лактації;
 • порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
  вік до 18-ти років;
 • будь-які інфекційні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури тіла;
  висипання будь-якого характеру в ділянці втручання;
 • імунодефіцитні стани;
 • рекомендовано проводити операції після пологів з метою збереження отриманого результату.

Підготовка до процедури:

 • огляд, фізикальні, лабораторні обстеження, ультразвукова доплерографія судин (при потребі) та інші додаткові обстеження, доцільність яких визначить Ваш лікар;
 • тимчасове припинення вживання препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • виключення вживання алкоголю та паління сигарет на період операції та у післяопераційному періоді;
 • Вам необхідно мати чітке уявлення щодо результатів операції, що допоможе хірургу оцінити його реалістичність, доцільність та зробити оптимальний вибір методу.

Ризики та ускладнення

Після процедури можливі загально-хірургічні ускладнення, як і при будь-якому оперативному втручанні, а саме: нагноєння після інєкції, кровоточивість, тромбофлебіти та тромбоемболії. Ці ускладнення бувають рідко, оскільки пацієнт перед операцією всебічно обстежується.
Часткова або повна втрата чутливості в ділянці оперативного втручання.
Значний набряк в ділянці втручання.

Переваги склеротерапії судин (склерозування судин) у клініці «БРАСС»:

 1. Індивідуальний підхід. Перед проведенням операції лікарі клініки уважно вислухають ваші побажання та очікування від процедури та запропонують вид операції, котрий буде оптимальним у Вашому випадку.
 2. Відкритість до клієнта. Перш ніж виконати операцію, Ви будете проінформовані про ризики операції та у випадку наявності протипоказів Вам буде запропоновано альтернативні варіанти вирішення проблеми.
 3. Досвід роботи у судинній хірургії. Хірурги клініки «БРАСС» володіють бездоганною технікою виконання процедур спираючись на власний досвід та найновіші протоколи процедур у судинній хірургії.
 4. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики, з метою захисту як лікаря, так і пацієнта.
 5. Відповідальність. Вам буде надано контакти лікаря для того щоб Ви могли безперешкодно отримати консультацію або записатися на прийом.
 6. Комплексний догляд. У клініці проводять численні процедури діагностики та процедури щодо догляду за шкірою.

Рекомендації в післяопераційному періоді

 • щодня впродовж 7-и днів 1-2 години ходити на свіжому повітрі;
 • носити компресійний трикотаж впродовж 3-5 діб;
 • 2-3 години після втручання відмовитися від керування автомобілем, так як використовуваний в процедурі препарат містить спирт;
 • протягом 6-7 днів уникати тривалого перебування в положенні сидячи або стоячи;
 • пів року після втручання утримуватися від відвідування бань, саун та термальних басейнів;
 • протягом трьох днів уникати фізичних навантажень, не займатися спортом.

Вартість консультації судинного хірурга — 400 грн

Запис на консультацію щодо склерозування судин (склеротерапії судин) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *