Стрептодермія. Лікування в Івано-Франківську
Стрептодермія — захворювання шкіри, яке спричиняють бактерії стрептококи. Найчастіше хворіють діти і жінки, це пов’язано із ніжнішою шкірою. Стрептококи в нормі перебувають на шкірі і не викликають ніяких змін, але за сприятливих умов вони атакують.
Сприятливі умови для активізації мікроорганізмів: пошкоджена/травмована шкіра, знижений імунітет, гормональні розлади, недотримання особистої гігієни та захворювання шкіри, до яких приєднуються стафілокок.
Інфікування стрептодермією
- контакт тактильний (рукопотискання, обійми);
- контактно-побутовий (спільні предмети, іграшки);
- повітряно-крапельний (за умови, коли інфікована ротова порожнина або верхні дихальні шляхи).
Інкубаційний період (час від моменту зараження до виникнення перших ознак захворювання) становить близько семи днів. Спалахи захворювання при недотриманні санітарно-гігієнічних норм найчастіше виникають у закладах громадського харчування, школах, дитячих садках. Заразитися стрептококами можна контактно-побутовим шляхом при безпосередньому контакті з хворою людиною або при користуванні спільними предметами.
Симптоми стрептодермії:
- висипка на шкірі;
- утворення кірочок;
- почервоніння шкіри;
- свербіж;
- підвищення температури;
- біль (місце ураження рідко, частіше головний та біль в м’язах);
- інтоксикація організму;
- нудота/блювота;
- реакція сторожових лімфовузлів (збільшення та біль лімфовузлів, які знаходяться найближче до місця ураження).
Найбільш поширеними ознаками стрептодермії є утворення на шкірі (фліктени) плоских міхурців, наповнених водянистим вмістом прозорого, жовтого або мутного кольору. Також на місці ураження можуть бути тріщини, ерозії, лусочки та почервоніння.
Діагностика
На огляді лікар дерматолог візуально та на основі даних з розмови з пацієнтом може установити діагноз. В деяких випадках лікар призначає додаткові методи обстеження: мікроскопічне дослідження та бактеріологічний посів на чутливість до антибіотиків.
Лікування
Підбір лікування здійснюється індивідуально в кожному окремому випадку, залежно від різновиду ураження, локалізації та обширності процесу. Лікування стрептодермії включає в себе застосування декількох груп препаратів:
- Антибіотики (для системного впливу призначаються перорально або ін’єкційно та місцево на саме місце ураження);
- Пробіотики (для відновлення мікрофлори);
- Вітаміни;
- Імуномодулятори.
Профілактика стрептодермії повинна включати дотримання гігієнічних норм, лікування супутніх захворювань і антисептичну обробку будь-яких мікротравм шкіри.
При виявленні вищеперерахованих симптомів Ви можете звернутися за допомогою до спеціалістів клініки «БРАСС». Радимо не відкладати візит до лікаря.
Переваги лікування стрептодермії в клініці «БРАСС» в Івано-Франківську:
- в “БРАСС ” не рекомендують “зайвих” (часто дорогих) процедур чи аналізів – наше завдання максимально допомогти пацієнту;
- фахові спеціалісти;
- відсутність черг;
- зручно добратися як автомобілем, так і без;
- Відповідальність. Пріоритетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання лікарями своєї роботи, але і повний супровід пацієнта. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур Вам буде надано комплексне вирішення проблеми з якою Ви звернулися до нас. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати лікування і мінімізувати ризики та ускладнення.
- Відсутність черг. Всі огляди та консультації проводяться лише за попереднім записом.
Детальнішу інформацію щодо лікування стрептодермії отримайте в адміністратора клініки «БРАСС» за телефоном (099) 524-79-69 або за посиланням.
Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.