Ультразвук (фонофорез) суглоба

Ультразвук (фонофорез) суглоба

Ультразвукова процедура (фонофорез) — це надйієвіша та найвідоміша фізіотерапевтична процедура, спрямована на зняття запального процесу та має властивості, схожі з процедурою блокади. Адже здійснюється з використанням схожого по дії препарату. Відмінність полягає в тому, що при процедурі блокади препарат вводиться в місце найбільшого болю шприцом, а при ультразвуковій процедурі – препарат проникає в глибину тканин за допомогою ультразвукових хвиль. Проте, якщо при блокаді достатньо однієї процедури, то для ультразвуку потрібен курс процедур, щоб донести потрібну кількість препарату в уражене місце.

Чому ультразвук лікує?

Хвилі ультразвуку мають властивість проникати крізь тканини, пришвидшувати кровообіг в місці прикладання – цим самим забезпечуючи проникність в уражене місце різних речовин. Самі по собі ультразвукові хвилі не роблять ні користі, ні шкоди — їх дія полягає в двох речах:

 • ультразвукові хвилі проводять протизапальний препарат крізь шкіру в місце запалення;
 • ультразвук пришвидшує обмінні процесі в місці обробки.

Уже після 3-4 сеансів ультразвуку людина відчуває значне покращення. Через 10 процедур — хвороба відступає.

Для максимальної користі від курсу процедур потрібно строго дотримуватись рекомендацій лікаря і обмежити значне фізичне навантаження на вражену кінцівку протягом місяця.

Процедура проведення фонофорезу

Ультразвук (фонофорез) суглоба проводиться так: після знезараження шкри, наноситься мазь та розподіляється рівномірно тонким шаром. Далі спеціальний прилад створює ультразвукові хвилі, які проводять складники мазі вглибину шкіри. Тривалість процедури визначається індивідуально і триває – 15-20 хв.

Зазвичай, курс процедур складається з 8-10 процедур кожного дня. Скласти індивідуальний курс лікування та отримати рекомендації щодо корекції способу життя для того, щоб позбутися болей в суглобах, Ви зможете на консультації лікаря ортопед-травматолога клініки «БРАСС».

Переваги фонофорезу

 • повна безболісність та приємність цієї процедури;
 • процедура лікує багато запальних захворювань кінцівок та хребта;
 • відсутність побічних дій (крім індивідуальної непереносимості препарату, яка трапляється дуже рідко);
 • курс процедур замінює вживання протизапальних таблеток та уколів, тим самим уникаємо шкідливого впливу на шлунок;
 • препарат відразу проникає саме в місце запалення та продовжує свою дію навіть після процедури;
 • препарат, який використовується, не має шкідливої дії на організм.

Покази до процедури утразвуку

 • рання стадія епікондиліту;
 • болі в суглобах при рухах та фізичному навантаженні;
 • болі при незручному статичному положенні тіла.

Процедура ультразвуку (фонофорзу) суглоба проводиться при всіх видах артритів, дифартрозів, артрозах суглобів, після травматичних запальних процесах та підошвенних фасцеїтах (п’яткових шпорах), епікондилітах, періартритах, для пришвидшення розробки амплітуди рухів суглобів після травм. 

Протипокази до процедури: інфекційні захворювання; фіброміома, мастопатія та інші доброякісні та злоякісні новоутворення; індивідуальна непереносимість препарату; вагітність та період лактації; хронічні захворювання в стадії декомпенсації (зокрема цукровий діабет); невралгії; гострі запальні і гнійні процеси; висока температура (понад 38 °С). 

Переваги процедури фонофорезу в клініці «БРАСС»

 1. Індивідуальний підхід. Лікар ортопед-травматолог клініки, перш ніж провести оперативне втручання, уважно вислухає Ваші очікування від операції та запропонує найоптимальніший вид лікування для Вас.
 2. Професіоналізм. У клініці «БРАСС» працюють досвідчені лікарі, котрі керуються сучасними підходами до лікування.
 3. Відкритість до пацієнта. У нашій клініці Ви не лише отримаєте відповіді на поставлені Вами запитання, але і станете активним учасником вирішення проблеми, з якою звернулися. Адже для гарного результату потрібне розуміння процесу.
 4. Безпека. В клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики для захисту медичного персоналу та пацієнта.
 5. Багатофункціональність. Не покидаючи клініку, Ви зможете проконсультуватися у наших спеціалістів, а саме: хірурга, уролога, гінеколога, проктолога, дерматолога, косметолога.
 6. Анонімність та комфорт. Клініка «БРАСС» розташована в середмісті Івано-Франківска, є зручне місце для паркування автомобіля. Графік роботи: пн.-сб.: 9:00-21:00.

Вартість консультації ортопед-травматолога (консультація травматолога) — 400 грн.

Запис на консультацію щодо ультразвуку (фонофорез) суглоба в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *