Ультразвукова діагностика лімфатичних вузлів

Ультразвукова діагностика лімфатичних вузлів

Лімфатичний вузол — це орган імунної системи, що формується в місцях злиття декількох лімфатичних судин в різних ділянках організму (шия, потилиця, пахова та пахвова ділянки та ін.).  Лімфатичні вузли розташовані по ходу лімфатичних судин і фільтрують  лімфу, котра тече в цих судинах. В організмі людини налічується близько 400 лімфовузлів.  Будь–які частинки, що потрапили в лімфу (бактерії, віруси, токсини, клітини онкологічного характеру) затримуються у лімфатичних  вузлах і стикаються з лімфоцитами. Лімфатичні вузли є бар’єром  інфекцій та метастазів злоякісних новоутворень. Зовнішнім проявом наявності інфекційного чи злоякісного захворювання в організмі є збільшення лімфовузлів.

Вартість УЗД лімфовузлів320 грн

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок лімфатичних вузлів. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож, є можливість отримати дані про розміри лімфатичних вузлів, їх товщину, форму, структуру та ехогенність.

Покази до проведення УЗД лімфатичних вузлів

  • збільшення/болючість одного або декількох вузлів при відсутності симптомів захворювання;
  • залишкове довготривале збільшення лімфатичних вузлів після перенесеного захворювання;
  • збільшення (навіть незначне) всіх груп лімфатичних вузлів;
  • прицільне дослідження реґіонарних лімфатичних вузлів (тих, через які проходить лімфа від певних органів). Наприклад дослідження пахвових лімфатичних вузлів при підозрі на пухлинний процес у молочній залозі; дослідження лімфатичних вузлів шиї при підозрі на пухлинний процес гортані тощо;
  • підозра на такі захворювання, як: лімфоми, лімфосаркоми, сифіліс, туберкульоз.

Підготовка до проведення УЗД лімфатичних вузлів

Особливої підготовки дане дослідження не потребує.

Процедура проведення УЗД лімфатичних вузлів

Пацієнту необхідно лягти на кушетку та оголити досліджувану ділянку. На шкіру в ділянці обстеження наносять спеціальний гель з метою покращення чутливості сканера. Лікар-діагност проводить сканером по досліджуваній ділянці та вивчає її. Тривалість процедури 15-20 хвилин. Не у всіх випадках з допомогою ультразвукового дослідження вдається виявити патологію, або хворий орган, особливо коли мова іде про метастази. В цих випадках проводяться додаткові обстеження: морфологічний аналіз, МРТ та ін.

Оцінка результатів УЗД лімфатичних вузлів

Лікар–діагност оцінює стан лімфатичних вузлів за такими параметрами: розміри, форма, ехогенність, співвідношення з оточуючими тканинами. Патологічно змінені лімфатичні вузли добре візуалізуються, в той час як у здорової людини вони є непомітними.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson  є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження  у клініці «БРАСС»

  1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
  2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
  3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
  4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
  5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *