Ультразвукова діагностика органів калитки.

Ультразвукова діагностика органів калитки.

Калитка (мошонка) — продовження черевної порожнини, анатомічно відмежоване та розташоване ззовні, в ділянці промежини між статевим членом та анусом (анальним отвором). В середині калитки є перегородка, що розділяє її на дві половини, в кожній з яких знаходиться яєчко з придатком та сім’яним канатиком.

Вартість УЗД органів калитки — 240 грн

Особливе розташування яєчок в калитці дозволяє створювати в них температуру нижче ніж у середині організму, оскільки перегрівання органів калитки негативно впливає на сперматогенез і в майбутньому може бути причиною безпліддя.

Оптимальною температурою для органів калитки вважається 34,4. Стала температура зберігається за рахунок рухомості калитки, в теплих умовах калитка опускається, за умови зниження температури калитка підтягується.

Калитка побудована із трьох шарів: шкіра, фасції та м’язи.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема органів калитки. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож, є можливість отримати дані про яєчка, придатки яєчок та сім’яних канатиків, їх кровопостачання, розміри, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін та новоутворень.

Покази до проведення ультразвукової діагностики органів калитки

 • біль та дискомфорт в ділянці калитки;
 • збільшення об’єму калитки;
 • почервоніння/зміна кольору шкіри в ділянці калитки;
 • діагноз – орхіт (запалення яєчка), епідидиміт (запалення придатка яєчка);
 • підозра на новоутворення органів калитки;
 • травма калитки та її органів;
 • підозра на наявність стороннього тіла калитки;
 • уповільнений статевий розвиток (узд як додатковий метод діагностики із комплексу досліджень при уповільненні статевого розвитку);
 • пахова грижа;
 • моніторинг динаміки лікувального процесу/хірургічного втручання на органах калитки.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження органів калитки

Спеціальних рекомендацій стосовно підготовки до дослідження немає, за винятком загальноприйнятих правил дотримання особистої інтимної гігієни.

Процедура проведення ультразвукової діагностики органів калитки

Мужчині необхідно зняти нижню білизну та лягти на кушетку. Лікар обробляє ділянку дослідження спеціальним гелем, який покращує чутливість сканера. Далі лікар переміщує сканер під різними кутами не відриваючи його від шкіри, по сантиметру досліджуючи ділянку калитки. Тривалість ультразвукового дослідження: обстеження є абсолютно безболісним, нешкідливим та триває 10-15 хвилин. Після дослідження Ви отримуєте результати та скерування до лікаря – спеціаліста.

Оцінка результатів ультразвукової діагностики органів калитки

Ультразвукова діагностика органів калитки дозволяє виключити/ретельно діагностувати такі захворювання як:

 • епідидиміт – запалення придатка яєчка;
 • орхіт – запалення яєчка;
 • кисти яєчок та їх придатків;
 • водянка яєчка;
 • пухлинні новоутворення органів калитки;
 • тестикулярний мікролітіаз – наявність невеликих включень кам’янистої щільності в яєчках;
 • крипторхізм – неопущення яєчок в калитку;
 • гіпотрофія чи атрофія яєчок.

Також узд діагностика дає можливість оцінити кровотік в тканинах органів калитки при застосуванні доплерографії.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в: урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *