Ультразвукова діагностика печінки

Ультразвукова діагностика печінки

Печінка — велика залоза зовнішньої секреції, котра є життєво важливим органом в організмі людини. Печінка розташована у правому підребер’ї. Функціями печінки є перетравлення білків, жирів, вуглеводів, гормонів, вітамінів, знешкодження та детоксикація шкідливих речовин, котрі надходять із зовні або утворюються в середині організму.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики печінки

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема печінки. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення, розміри печінки, діаметр судин в ній, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін та новоутворень.

Покази до проведення УЗД печінки

 • болі у правому підребер’ї, що посилюються після фізичного навантаження чи вживання жирної/гострої їжі та після вживання алкогольних напоїв;
 • поява пожовтіння шкіри та слизових оболонок (наприклад склер);
 • поява гіркоти в роті;
 • відхилення від норми біохімічних показників крові (АсАТ, АлАТ);
 • наявність захворювань жовчовивідних шляхів та/або підшлункової залози;
 • підозра на новоутворення в черевній порожнині;
 • зловживання алкоголем та/або тривале вживання фармацевтичних препаратів;
 • травми черевної порожнини в анамнезі;
 • перенесені захворювання печінки (гепатит, хронічні захворювання печінки);
 • необхідність моніторингу проведеного лікування (оскільки багато фармацевтичних препаратів є гепатотоксичними і можуть порушувати роботу печінки).

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження печінки

Готуватися до УЗД печінки необхідно, оскільки це впливатиме на чіткість зображення та відповідно правильну оцінку стану печінки. У випадку не дотримання дієти, відбувається надмірне газоутворення в кишківнику, що спотворює картину, котру бачить лікар на моніторі.

 1. За три дні до проведення обстеження слід виключити вживання продуктів котрі сприяють газоутворенню: бобові, дріжджові продукти, жирне м’ясо та риба, молочні продукти, солодощі, міцний чай або кава, алкогольні та газовані напої.
 2. Протягом 3-4 днів перед обстеженням їжу слід вживати 3-4 рази на день невеликими порціями, останній прийом їжі повинен бути за 2-3 години до сну.
 3. Слід споживати не більше 1,5 літри води в день, протягом 2-3 днів до обстеження.
 4. Останній прийом їжі повинен бути не менше ніж за 8 годин до обстеження.
  – Якщо у пацієнта патологія ендокринної системи (наприклад цукровий діабет) дозволяється легкий сніданок.
  – Якщо існує така проблема, як закрепи, то напередодні (на ніч), необхідно випити ентеросорбенти (наприклад активоване вугілля 6-10 табл.) та зробити очисну клізму.

Процедура проведення УЗД печінки

Вам необхідно лягти на кушетку та оголити живіт. На ділянку правого підребер’я лікар нанесе спеціальний гель, котрий покращить чутливість сканера. Далі лікар проводить діагностику правого підребер’я. УЗД печінки є безболісним та безпечним методом діагностики, котрий немає протипоказань та побічних ефектів. Ультразвукове дослідження можна застосовувати у будь-якому віці та при наявності супутньої патології.

Оцінка результатів УЗД печінки

Після проведеного дослідження, лікар може оцінити загальний стан печінки, її розміри та форму, наявність або відсутність ознак запалення, стан судин в органі та навколо печінки, стан жовчовивідних шляхів, наявність або відсутність новоутворень.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений спеціально для застосування в галузі жіночого здоров’я. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Всі ультразвукові машини General Electric Voluson орієнтовані на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера — дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта.

Переваги ультразвукового дослідження печінки у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *