Ультразвукова діагностика поперекового відділу хребта

Ультразвукова діагностика поперекового відділу хребта

Хребет — частина скелета, яка є головною віссю та опорою тіла. Хребетний стовп виконує опорну, захисну та рухову функцію. Хребет складається із п’яти відділів: шийний, грудний, поперековий, крижовий, куприковий.

Хребетний стовп є складною системою і складається з хребців та міжхребцевих дисків, розташованих між ними. Хребці розташовані послідовно, з’єднуючись між собою зв’язками. Міжхребцевий  диск – це хрящова прокладка, що має форму диска і з’єднує пару сусідніх хребців.

Враховуючи сучасний ритм життя, коли люди не мають часу вчасно звернутися до лікаря, випадки патології хребта зустрічаються все частіше, а особливо пізні стадії захворювання, що важко піддаються лікуванню, а інколи і взагалі не піддаються корекції.

Ультразвукова діагностика є доступним, безпечним та неінвазивним дослідженням різних захворювань хребта, котрі можна побачити на ранніх стадіях, та повернути радість руху та впевненості.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок анатомічних елементів хребетного стовпа. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож, є можливість отримати дані про стан хребців та міжхребцевих дисків, ступінь вигину хребта, вікові зміни хребців, можливі грижі міжхребцевих дисків та вогнища запалення.

Покази до проведення ультразвукової діагностики поперекового відділу хребта

  • надокучливі/довготривалі/гострі болі в поперековому відділі хребта;
  • поперекові  «простріли»;
  • болі в сідничному м’язі та кульшовому суглобі, що супроводжуються відчуттям печіння, мерзлякуватості, оніміння;
  • діагноз – остеохондроз/спондилоартроз поперекового відділу хребта (узд з метою оцінки ступеня вираженості патології);
  • підозра на протрузії  (випинання міжхребцевого диску без розриву фіброзного кільця) та грижі (випинання міжхребцевого диску із розривом фіброзного кільця) міжхребцевих дисків;
  • наявність ознак зміщення хребців або звуження просвіту спинномозкового каналу;
  • контроль стану хребетного стовпа після проведеного оперативного втручання, мануальної терапії, витягування тощо.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження поперекового відділу хребта

Обов’язковою умовою проведення узд поперекового відділу хребта є ретельне очищення кишківника. Для цього за 2-3 дні до обстеження слід виключити з раціону продукти, котрі сприяють надмірному газоутворенню (житній хліб, газовані напої, сирі овочі та фрукти тощо). Якщо у пацієнта є схильність до надмірного газоутворення, необхідно перед обстеженням випити сорбенти або активоване вугілля. Якщо пацієнт страждає закрепами, необхідно за 12 годин до обстеження зробити очисну клізму. Ультразвукове дослідження проводиться переважно у ранкові години натщесерце.

Процедура проведення ультразвукового дослідження поперекового відділу хребта

Обстеження проводиться у положенні лежачи на спині або сидячи. Обстеження може проводитися двома методами: за допомогою переднього доступу (через живіт ) в даному випадку необхідно оголити ділянку живота, або заднім доступом (сканер прикладається до спини в ділянці попереку) тут необхідно оголити поперекову ділянку. Лікар–діагност наносить на шкіру спеціальний гель, котрий покращує чутливість сканера. Отримані результати дослідження лікар записує у протокол результатів обстеження та видає його пацієнту.

Оцінка результатів ультразвукового дослідження поперекового відділу хребта

Після проведеного дослідження можна чітко виявити зміни в  хребцях та міжхребцевих дисках, ступінь вираженості цих змін їх локалізацію. Можна виявити такі захворювання, як грижі та протрузії міжхребцевих дисків, вогнища можливих запальних процесів, ступінь руйнування хребців внаслідок вікових змін, а також проводити моніторинг лікування поперекового відділу хребта (оперативних втручань/мануальної терапії/витягування).

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в: урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson  є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження  у клініці «БРАСС»

  1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
  2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
  3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
  4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
  5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *