Ультразвукова діагностика при вагітності на ранніх термінах ( до 12 тижня).

Ультразвукова діагностика при вагітності на ранніх термінах ( до 12 тижня).

Вагітність — відрізок часу, протягом якого всередині матки жіночого організму розвивається новий організм (плід). Починається період вагітності від зачаття і закінчується народженням дитини, тривалість періоду вагітності приблизно 40 тижнів.

Вартість УЗД при вагітності на ранніх термінах (до 12 тижня) — 180 грн

Ознаки вагітності у більшості випадків проявляються досить рано, однак у деяких випадках жінка починає відчувати вагітність не раніше 3-4 – го місяця.

Суб’єктивні відчуття жінки, котрі можуть бути ознаками вагітності

 • нудота, блювання (особливо в ранковий час);
 • зміна смакових уподобань та підвищення апетиту;
 • підвищена втомлюваність, запаморочення, дратівливість;
 • збільшення частоти сечовипускань.

Об’єктивні ознаки, котрі можуть бути при вагітності

 • аменорея (відсутність менструації);
 • набрякання молочних залоз, поява молозива (густі, жовтуваті виділення із молочних залоз);
 • збільшення розмірів, об’єму та слизової оболонки матки (при ультразвуковому дослідженні);

Достовірні ознаки вагітності

 • відчуття рухів плоду;
 • прослуховування серцебиття плоду під час діагностики спеціальним апаратом;
 • зростання рівня ХГ (хоріонічного гонадотропіну) в крові від 25-156 мОд/мл (1-2 тиждень вагітності) і вище.

Вагітність прийнято поділяти на три періоди. Кожен з яких триває три місяці — триместри.

Протягом вагітності проводять три скринінгових ультразвукових дослідження:

 1. 11-13 тижнів — виявлення можливих хромосомних аномалій плода, уточнення строку вагітності , виключення грубих вад розвитку;
 2. 18-21 тиждень — розглядають анатомічну будову всіх органів та систем плода;
 3. 30-38 тижні — визначення приросту маси плода та ступеню розвитку органів і систем.

Можливе проведення додаткових ультразвукових досліджень плода, але за умови наявності строгих показів таких як:

 • невідповідність розмірів матки передбачуваному терміну вагітності;
 • кров’янисті виділення під час вагітності;
 • болі внизу живота при затримці менструації та підозрі на вагітність.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема органів плода. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення плода, його розташування (в матці чи поза маткою), правильність розвитку органів та систем, приріст маси тіла, стан дозрівання плаценти, стан кровотоку між плодом та плацентою, що говорить про стан живлення плода.

Покази до проведення УЗД вагітності

Показами до проведення узд вагітності є наявність перерахованих вище, об’єктивних та достовірних ознак вагітності, а також в екстрені випадки, котрі несуть загрозу для прогресування вагітності.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження при вагітності

Підготовка вагітної до узд необхідна лише на ранніх стадіях вагітності, коли дослідження проводиться трансвагінальним методом (через піхву), в той час як на пізніх термінах діагностику проводять виключно трансабдомінально (через живіт). При трансвагінальному дослідженні не слід пити рідину перед дослідженням та дотримуватися протягом 2-3 днів рекомендацій в харчування, котрі унеможливлюють розвиток надмірного газоутворення. Також бажано випорожнити кишківник перед дослідженням. Перед трансабдомінальним дослідженням підготовки не потрібно.

При проходженні будь-якого виду процедур, вагітним слід мати при собі обмінну карту та паспорт.

Процедура проведення УЗД при вагітності

Вам необхідно лягти на кушетку в положення на спині. При вагінальному дослідженні необхідно зняти нижню білизну. Далі лікар одягає на сканер презерватив та вводить його в піхву. При трансабдомінальному дослідженні Вам необхідно оголити живіт, наступним етапом є нанесення спеціального гелю на ділянку обстеження, який покращує чутливість сканера. Процедура є абсолютно безболісною та не приносить дискомфорту жінці. Після дослідження Ви отримуєте результати обстеження.

Оцінка результатів УЗД при вагітності

Під час проведення діагностики лікар насамперед підтверджує факт вагітності, місце розташування плода та стан його розвитку. В першому триместрі проводиться дослідження ознак пов’язаних із можливими вадами розвитку. Дослідження наявності можливих додаткових новоутворень, багатоплідної вагітності, виключення крововиливів в матці, стан кровопостачання плода. В другому триместрі вагітності оцінюють анатомо – морфологічну будову плода, розміри, кількість та якість навколоплідних вод. В третьому триместрі вагітності узд діагностика здійснюється з метою оцінки стану плода, виключення вад розвитку, що пізно маніфестують, вибору подальшого ведення вагітності, терміну та способу розродження та своєчасного надання спеціалізованої медичної допомоги новонародженому.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *