Ультразвукова діагностика щитоподібної залози
Щитоподібна залоза — непарний орган ендокринної системи, що складається з двох часток, перешийка та рудиментарної пірамідної частки. Щитоподібна залоза розташована на передній поверхні шиї, попереду трахеї. Основною функцією щитоподібної залози є регуляція основного та кальцієвого обміну.
Вартість УЗД щитоподібної залози — 220 грн
Щитоподібна залоза має капсулу — фіброзну оболонку, яка формує зовнішній і внутрішній листки, між якими знаходиться підшкірно жирова клітковина, де проходять судини та нерви.
Щитоподібна залоза фіксована до перснеподібного хряща, кілець трахеї та до нижнього звужувала глотки. Завдяки сполученню з гортанню, щитоподібна залоза піднімається і опускається при ковтанні, зміщується в бік при повороті голови.
Гормони які виділяє щитоподібна залоза:
- йодовані – тироксин і трийодтиронін;
- тиреокальцитонін.
Наслідками порушення функції щитоподібної залози є: в дитячому віці — розвиток кретинізму (затримка росту, порушення пропорції тіла, порушення статевого та психічного розвитку). Зниження функції щитоподібної залози (гіпотиреоз) в дорослому віці, може призводити до збільшення маси тіла, психічної загальмованості, сонливості, зниження інтелекту, порушення статевих функцій та всіх видів обміну речовин. Підвищення функції щитоподібної залози (гіпертиреоз) проявляється зниженням маси тіла, внаслідок пришвидшення основного обміну, порушення у роботі серцево — судинної системи, підвищену пітливість та ін.
Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики
Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема щитоподібної залози. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення, розміри щитоподібної залози, діаметр судин в ній, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін та новоутворень.
Покази до проведення УЗД щитоподібної залози
- відчуття «грудки в горлі»;
- біль при ковтанні;
- наявність новоутворення на шиї;
- різке збільшення залози у розмірах;
- часті покашлювання;
- немотивоване збільшення маси тіла;
- надмірна пітливість, не пов’язана із фізичними навантаженнями;
- аритмія (відчуття посиленого серцебиття і/або перебоїв у роботі серця);
- немотивоване підвищення температури тіла до 37 – 37,8 протягом тривалого часу;
- підвищена втомлюваність, знервованість, дратівливість;
- часті перепади настрою;
- випадіння волосся.
Підготовка до проведення ультразвукового дослідження щитоподібної залози
Особливої підготовки обстеження не потребує, але рекомендовано за три дні до обстеження виключити вживання алкоголю.
Процедура проведення УЗД щитоподібної залози
Вам необхідно лягти на кушетку та оголити шию. Далі лікар наносить на шкіру в ділянці обстеження спеціальний гель, котрий покращить чутливість сканера, яким безпосередньо проводиться обстеження. Лікар прикладає сканер до шкіри та досліджує кожен сантиметр залози. Після проведеного обстеження Вам буде видано результати діагностики та скеровано до лікаря-ендокринолога. Порушення роботи щитоподібної залози призводить до дисбалансу усього організму.
Оцінка результатів УЗД щитоподібної залози
Щитоподібна залоза розташована досить поверхнево, тож з допомогою апарату ультразвукової діагностики, лікар може детально оглянути її. Під час проведення процедури, досліджують розташування органу, будову, контури, розміри, об’єм, структуру та щільність, наявність патологічних новоутворень та запальних змін.
Різноманітна патологія щитоподібної залози, діагностується у 20 % населення, а в деяких регіонах може сягати і 50%. Патологічні зміни щитоподібної залози та порушення її функції можуть спричиняти нестача йоду в раціоні, погані екологічні умови, стреси, травми, інтоксикація організму та супутня патологія.
З метою ранньої діагностики захворювань щитоподібної залози, слід проводити профілактичні ультразвукові обстеження щитоподібної залози з частотою 1 раз на рік.
Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»
GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.
Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»
- Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
- Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
- Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
- Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
- Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.
Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.
Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.