Ультразвукова діагностика судин шиї

Ультразвукова діагностика судин шиї

Ультразвукова діагностика судин шиї — це сучасний метод діагностики, який дозволяє отримати об’єктивну інформацію про будову судин, товщину судинної стінки, наявність атеросклеротичних бляшок, їх будову, ступінь звуження судинного простору чи наявність повного його перекриття (оклюзія). Всі ці зміни судин призводять до порушення кровопостачання головного мозку, а як наслідок – до розвитку кисневого голодування.

Вартість УЗД судин шиї — 250 грн

При проведенні ультразвукової діагностики судин голови та шиї досліджують стан хребтових, сонних, підключичних артерій та брахіоцефального стовбура.

Вміло проведене дослідження судин шиї допоможе у постановці правильного діагнозу, а отже і адекватного лікування.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, та судин. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Обстеження дає  можливість отримати дані про будову судин, товщину стінок, наявність атеросклеротичних бляшок та ступінь звуження судинного просвіту, отримана інформація допоможе лікарю визначитися із тактикою подальшого ведення пацієнта.

Покази до проведення УЗД судин шиї

 • ТІА (транзиторні ішемічні атаки) ознаками яких є: запаморочення, біль голови, нудота, порушення чутливості і рухів у кінцівках, утруднення мови, втрата свідомості тощо);
 • наявність ознак церебрального атеросклерозу (порушення концентрації уваги та пам’яті, порушення сну, погіршення слуху та зору, погіршення інтелектуального мислення тощо);
 • гіпертонічна хвороба ( підвищення артеріального тиску крові);
 • остеохондроз шийного відділу хребта, запаморочення при поворотах голови;
 • вегето–судинна дистонія;
 • перенесені інсульти в анамнезі;
 • раптове порушення зору;
 • пульсуючі утвори на шиї;
 • підозра на наявність судинної аномалії;
 • відсутність або асиметрія тиску та пульсу на руках;
 • болі при ходьбі у литкових м’язах;
 • наявність епілептичних нападів;
 • фактори ризику розвитку атеросклерозу, такі як: надмірна вага, куріння, підвищений рівень холестерину, підвищений рівень артеріального тиску;
 • перенесені оперативні втручання на судинах голови та шиї.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження судин шиї

Дане дослідження особливої підготовки не потребує, за винятком рекомендації не вживати в день огляду міцну каву/чай.

Процедура проведення ультразвукового дослідження судин шиї

Обстеження може проводитися в положенні лежачи або стоячи. Необхідно звільнити від одягу обстежувану ділянку. Далі лікар наносить на ділянку дослідження спеціальний ультразвуковий гель, що покращить чутливість сканера. В ході дослідження лікар може попросити пацієнта кашлянути, повернути голову, або інші дії, котрі допоможуть лікарю при обстеженні. Після проведеного обстеження лікар складає протокол, де записує результати діагностики та видає їх пацієнту.

Оцінка результатів ультразвукової діагностики судин шиї

Після проведеного обстеження лікар — діагност може оцінити будову судин голови та шиї, виміряти товщину судинної стінки, виявити аномалії розвитку судин, характер та напрям кровотоку, ступінь звуження судин. УЗД судин дозволяє виявити атеросклеротичну бляшку та дослідити її величину та характер. Це в подальшому впливає на тактику лікування.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson  є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження  у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *