Ультразвукова діагностика судин нижніх кінцівок (доплерографія)

Ультразвукова діагностика судин нижніх кінцівок (доплерографія)

Ультразвукова діагностика судин нижніх кінцівок проводиться з метою дослідження напряму та швидкості кровотоку в артеріях та венах, оцінки судинного просвіту та стану судинної стінки. Ультразвукова діагностика судин нижніх кінцівок допомагає у виявленні такого небезпечного стану, як тромбоз глибоких вен, результатом  чого може бути ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії) – небезпечне для життя ускладнення. Обстеження є безболісним та безпечним, тривалість близько 30-ти хвилин.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок судин. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож, є можливість отримати дані про стан кровотоку в артеріях та венах, ступінь звуження просвіту судин, наявність тромбів у судинах тощо.

Покази до проведення ультразвукової діагностики судин нижніх кінцівок

 • набряки нижніх кінцівок;
 • значна видимість/контурування поверхневих вен нижніх кінцівок;
 • парестезії у нижніх кінцівках (порушення чутливості);
 • слабкість в нижніх кінцівках/швидка втомлюваність ніг при незначних навантаженнях;
 • болі в нижніх кінцівках;
 • часті мимовільні скорочення м’язів нижніх кінцівок (судоми);
 • трофічні виразки на шкірі нижніх кінцівок/гнійничкове ураження шкіри нижніх кінцівок, котре важко піддається лікуванню;
 • гіперпігментація шкіри судин нижніх кінцівок у вигляді плям коричневого або фіолетового кольору;
 • виражений свербіж шкіри за відсутності дерматологічних захворювань;
 • гіперчутливість ніг до зміни температури навколишнього середовища (мерзлякуватість ніг);
 • діагноз — облітеруючий  атеросклероз, варикозна хвороба судин нижніх кінцівок.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження судин нижніх кінцівок

Рекомендовано за добу до проведення дослідження утриматися від вживання спиртних напоїв, енергетиків та напоїв, котрі містять у своєму складі кофеїн. Також не слід палити та вживати будь–які ліки за 2-3 години до обстеження.

Процедура проведення ультразвукового дослідження судин нижніх кінцівок

Пацієнту необхідно оголити ділянку обстеження та лягти на кушетку. Далі лікар–діагност наносить на шкіру в ділянці обстеження спеціальний гель, що покращує чутливість сканера. Обстеження проводиться у положенні лежачи та стоячи, тож лікар може попросити пацієнта встати. Загальний час обстеження – 30 хвилин, у випадку потреби дослідження додаткових параметрів, максимальна тривалість обстеження складає 1 годину. Після проведеного обстеження пацієнт отримує протокол результатів дослідження.

Оцінка результатів ультразвукової діагностики судин нижніх кінцівок

Після проведеного дослідження є можливість отримати дані про: стан вен нижніх кінцівок, їх еластичність, жорсткість, потовщення судинної стінки, наявність тромбів чи патологічних венозних рефлюксів (зворотне закидання крові), стан клапанів, наявність атеросклеротичних бляшок їх місцезнаходження, товщину, рухливість, ступіть звуження просвіту судини бляшкою.

Доплерографія судин нижніх кінцівок є високоінформативним методом дослідження, оскільки поєднує звичайну доплерографію  (оцінка стану кровотоку ) і комплексне ультразвукове дослідження.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система  Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson  є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження  у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *