Ультразвукова діагностика (УЗД Івано-Франківськ)

Ультразвукова діагностика (УЗД Івано-Франківськ)

Ультразвукове дослідження внутрішніх органів, УЗД в Івано-Франківську — сучасний, безболісний, точний та безпечний метод діагностики стану внутрішніх органів.

Суть методу полягає в тому, що спеціальна насадка випромінює ультразвукові хвилі, які проходячи через тканини людського організму – частково відбиваються від поверхні внутрішніх органів – потім відбиті хвилі вловлюються спеціальним пристроєм – а комп’ютерний аналіз відбитих звукових хвиль дає можливість створити зображення обстежуваних органів.

Сучасні апарати УЗД дають можливість також спостерігати кровопостачання обстежуваних органів (доплерографія), що особливо потрібно при обстеженнях з метою виявлення  онкологічних захворювань.

УЗД-діагностика не передбачає опромінення внутрішніх органів, не потребує введення контрастних речовин. Є безболісною, легкою та високоінформативною процедурою.

Види ультразвукових досліджень:

 • Діагностика жіночої статевої системи — матки та маткових труб, яйників. Дає інформацію про форму та розміри органів, запальні процеси, кисти, новоутвори та інші патології.
 • Фолікулометрія — це спостереження в динаміці за змінами в органах жіночої репродуктивної системи протягом усього менструального циклу.
 • УЗД молочних залоз — діагностика захворювань молочних залоз на ранніх стадіях, та виявлення таких патологічних станів як: мастопатії, кісти, злоякісні та доброякісні новоутвори.
 • УЗД щитовидної (щитоподібної) залози – можливість виявити патологію, оцінити розміри та структуру залози.
 • Діагностика органів черевної порожнини обстеження печінки, селезінки, кишківника, підшлункової залози, жовчного міхура. Дає інформацію про форму, розміри та структуру органів, визначає наявність запальних процесів та новоутворів.
 • УЗД лімфовузлів – для визначення їх патологій.
 • Діагностика сечовивідної системи — нирки, сечоводи, сечовий міхур. Можливість отримати інформацію про форму та розміри органів, наявність патологій та запальних процесів, новоутворів.
 • Діагностика чоловічої статевої системи — передміхурової залози (простати), калитки (мошонки), яєчок, статевого члена. Можливість отримати інформацію про структуру та розміри органів, про запальні процеси, новоутвори та інші патології. Використовують два способи діагностики: через живіт (трансабдомінально) та через пряму кишку (трансректально);
 • УЗД суглобів – можливість оцінити стан хрящів, суглобових поверхонь, зв’язок, менісків. Інформує про запальні процеси, травматичні та інші зміни, які відбуваються в суглобах та навколишніх тканинах.
 • УЗД серця –  інформує про стан серцевого м’яза, стан кровотоку, наявність тромбів та роботу клапанів.
 • УЗД судин шиї та голови –  можливість оцінити стан судин та виявити порушення в роботі судинної системи, візуалізація атеросклеротичних бляшок, оцінка їх структури та товщини.
 • Діагностика судин нижніх кінцівок для дослідження кровотоку в артеріях та венах, оцінки судинного просвіту та стану судинної стінки. Допомагає виявити тромбоз глибоких вен, результатом якого може бути тромбоемболія легеневої артерії – небезпечне для життя ускладнення.
 • УЗД м’яких тканин необхідне при травмах, абсцесах та інших станах.
 • УЗД при вагітності на ранніх термінах (до 12 тижня) для підтвердження факту вагітності, визначення місця розташування плода та стану його розвитку.
 • Акушерське УЗД (УЗД плоду). Дає інформацію про стан розвитку плоду, дозволяє виявити відхилення, визначити стать майбутньої дитини. Проводиться при термінах 10-14-ий тиждень, 20-24-ий тиждень, 30-34-ий тиждень.
 • УЗД головного мозку для грудних дітей (нейросонографія). Виконується для оцінки правильності розвитку мозку дитини, діагностики внутрішньочерепного тиску та наслідків пологових травм.
 • УЗД поперекового відділу хребта. Використовується при діагностиці різних захворювань хребта.

Для ультразвукових досліджень використовуються різні режими роботи апаратів УЗД. Залежно від об’ємності отримуваного зображення виділяють такі види:

 • Двовимірна УЗД (2D) — найпростіший та історично перший варіант використання. Передбачає отримання чорно-білого плоского зображення, трактувати яке може тільки спеціаліст УЗД. Режим дає можливість обробляти тільки анатомічну структуру поперечного перерізу тканин.
 • Тривимірна (3D) — дає можливість створити статичне тривимірне зображення. Насадка УЗД-апарата зчитує дані про об’ємну конфігурацію досліджуваних органів, а потім комп’ютер виводить на екран отриману об’ємну модель та дає можливість проводити її аналіз.
 • Чотиривимірна УЗД (4D) — відрізняється від 3D тим, що дає можливість аналізувати об’ємне зображення в режимі реального часу.

Залежно від способу використання ультразвукових (УЗ)-давачів (насадок) виділяють такі способи сканування:

 • Трансабдомінальний — сканування відбувається шляхом прикладання ультразвукового давача на поверхню шкіри;
 • Трансвагінальний — сканування проводиться спеціальним давачем, введеним в піхву;
 • Трансректальний — сканування через пряму кишку;
 • Трансуретральний — сканування сечостатевих шляхів здійснюється через введений в сечовивідний шлях УЗ-давач.

В клініці «БРАСС» основними напрямками ультразвукової діагностики є:

Клініка використовує сучасний апарат експертного класу General Electric Voluson 730 з функціями 3d/4dта давачами, які дають можливість проводити трансабдомінальні, трансвагінальні та трансректальні обтеження. Апарат має функцію обстеження кровопостачання органів (доплерографія) – це особливо потрібно для виявлення злоякісних пухлин.

Підготовка до процедури УЗД-діагностики [дані сайту //omdc.zhitomir.ua].

Назва дослідженя Підготовка
УЗД щитовидної залози Підготовки не потребує
УЗД молочних залоз Підготовки не потребує
УЗД слинних залоз та утворень шиї Підготовки не потребує
УЗД м’яких тканин Підготовки не потребує
УЗД лімфовузлів Підготовки не потребує
УЗД печінки За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження про-водиться натщесерце
УЗД жовчного міхура За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження про-водиться натщесерце
УЗД підшлункової залози За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження про-водиться натщесерце
УЗД селезінки За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження про-водиться натщесерце
УЗД нирок За 3 дни до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження про-водиться натщесерце
УЗД наднирників За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин. Обстеження про-водиться натщесерце
Доплерівське УЗД судин нирок За 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8- 12 годин. Обстеження про-водиться натщесерце
Абдомінальне УЗД сечового міхура, передміхурової залози, сім’ яних міхурців Максимальне наповнення сечового міхура прийому 1-1,5 л. води, за 1-2 години до обстеження
Трансректальне УЗД передміхурової залози Очисна клізма напередодні, зранку перед обстеженням
УЗД органів калитки Підготовки не потребує
УЗД статевого члена Підготовки не потребує
Абдомінальне УЗД внутрішніх жіночих статевих органів Максимальне наповнення сечового міхура. Прийом 1-1,5 л. води за 1-2 години до обстеження
Трансвагінальне УЗД внутрішніх жіночих статевих органів. Підготовки не потребує
УЗД плода у вагітних жінок
УЗД  плевральних синусів для визначення вільної рідини Підготовки не потребує
УЗД суглобів Підготовки не потребує
Пункційна біопсія
щитовидної залози
Пункційна біопсія
регіональних лімфатичних вузлів

Переваги ультразвукової діагностики (УЗД) в клініці «БРАСС»:

 • висококваліфіковані спеціалісти;
 • наявність сучасного обладнання (УЗД з режимами 3d/4d та гінекологічним, абдомінальним сканером, та сканером для обстеження молочних залоз та сканером для щитовидної залози);
 • відсутність черг;
 • в “БРАСС” не рекомендують “зайвих” (часто дорогих) процедур чи обстежень – наше завдання допомогти пацієнту, а не отримати від нього матеріальну користь;
 • анонімність, відділення гінекології та УЗД знаходиться на малолюдній вулиці  в середмісті Івано-Франківська;
 • зручно добратися автомобілем чи громадським транспортом, можливість припаркувати своє авто

Детальнішу інформацію отримайте в адміністратора клініки «БРАСС».

Ціни на послуги Ультразвукової діагностики (УЗД) в  Івано-Франківську

Послуги УЗД
УЗД органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур, притоки, селезінка) 300
УЗД органів черевної порожнини і нирок 350
УЗД нирок 140
УЗД сечового міхура 140
УЗД нирок і сечового міхура 280
УЗД сечового міхура і передміхурової залози 320
УЗД сечового міхура, передміхурової залози із визначенням залишкової сечі 330
УЗД органів малого тазу ТА 200
УЗД органів малого тазу ТВ 200
Фолікулометрія (до 7 УЗД) 600
Визначення вагітності на ранніх термінах 160
УЗД молочної залози 200
УЗД щитовидної залози 200
УЗД органів калитки 220
УЗД лімфатичних вузлів (шийний, аксілярні, пахові, мезентеріальні) 300
УЗД екстраканіальних судин 220
УЗД простати 200
УЗД статевого члена 150
УЗД поперекового відділу хребта 330
УЗД одного суглобу 220
УЗД судин ніг (доплер) 220

Запис на ультразвукову діагностику (УЗД) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за посиланням

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *