Ультразвукове дослідження молочної залози

Ультразвукове дослідження молочної залози

Молочна залоза — щільна тканинна структура у формі опуклого диска, оточена шаром жирової тканини. Тіло молочної залози складається з 15-20 окремих конусоподібних часток, розташованих радіально навколо грудного соска, звернених верхівкою до нього і розділених між собою прошарками сполучної тканини. Кожна частка складається із часточок, а часточки з альвеол. Будова чоловічих та жіночих молочних залоз є ідентичною, різниця полягає у ступені розвитку.

Вартість УЗД молочної залози — 220 грн

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок органів, зокрема молочних залоз. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість оцінити структуру тканин молочних залоз та виявити патологічні зміни на ранніх стадіях розвитку.

Покази до проведення УЗД молочних залоз

 • болі або неприємні відчуття при самообстеженні грудей (при пальпації);
 • збільшення об’єму грудей;
 • зміна кольору шкіри, чи будь-які інші зміни шкіри в ділянці молочних залоз;
 • патологічні виділення з сосків;
 • біль при дотику до грудей;
 • наявність ділянок ущільнень чи затвердінь в молочних залозах;
 • перенесені травми грудей;
 • збільшення пахвових лімфатичних вузлів;
 • профілактичні огляди з метою ранньої діагностики, оскільки більшість патологічних процесів у молочних залозах проходять безсимптомно;
 • пункція новоутворення, яка проводиться під контролем ультразвукового обстеження;

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження молочних залоз

Ультразвукова діагностика молочної залози не потребує спеціальної підготовки, єдиною умовою є вибір правильного дня для проведення обстеження. Рекомендується робити ультразвукове дослідження молочної залози у першу половину менструального циклу, тобто дні до овуляції. При тривалості циклу 30 днів, обстеження слід проводити на 6 – 12 день менструального циклу.

Жінкам, котрі є в періоді лактації, вагітним та жінкам у клімактеричному періоді, ультразвукове дослідження можна робити у будь-який день.

Термінове обстеження проводиться при наявності сильного болю в грудях, що супроводжується підвищенням температури тіла.

Процедура проведення УЗД молочної залози

Вам необхідно лягти на кушетку та оголити ділянку молочних залоз. Лікар нанесе на шкіру спеціальний гель котрий буде покращувати чутливість сканера, яким безпосередньо проводиться обстеження. Тривалість процедури 20-30 хвилин. Після процедури лікар ультразвукової діагностики надасть Вам результати проведеного обстеження та скерує до лікаря – мамолога. Ультразвукова діагностика вважається найефективнішим методом обстеження молочних залоз, оскільки дозволяє лікареві оцінювати стан тканини і виявляти зміни навіть на ранніх стадіях.

Оцінка результатів УЗД молочних залоз

З допомогою ультразвукового обстеження молочних залоз можна виявити на ранніх стадіях такі захворювання як: кисти, доброякісні новоутворення, злоякісні новоутворення, мастити, абсцеси, гематоми, оцінити структуру та щільність тканини молочних залоз.

За проведеними статистичними дослідженнями 80% жінок мають гормональні порушення, наслідком яких може бути мастопатія, що може спричинити розвиток раку молочної залози. Ультразвукова діагностика дає можливість обстеження на всіх стадіях розвитку захворювання та спостереження динаміки змін при лікуванні.

Ультразвукова діагностика є безболісним та нешкідливим методом обстеження. Це обстеження є рекомендованим усім жінкам з частотою 1 раз на рік для раннього виявлення патологічних змін в молочній залозі.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в: урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *