Ультразвукове дослідження нирок

Ультразвукове дослідження нирок

Нирки — парний орган, що розташований у заочеревинному просторі. Основною функцією нирок є фільтрація крові та виведення з організму продуктів життєдіяльності. Додатковими функціями нирок є: участь у регуляції водно – сольового обміну, регуляція рівня артеріального тиску, участь у процесі кровотворення, обмін кальцію тощо.

Вартість УЗД нирок160 грн

Нирки складаються із мільйонів мікроскопічних капілярних ниркових клубочків та канальців. За одну хвилину через нирки проходить 1200 мл крові, яка фільтрується в клубочках, після чого в канальцях вибірково всмоктується назад вода та інші речовини. Інтенсивність роботи нирок залежить від часу доби – вночі сповільнюється, від положення тіла – в горизонтальному положенні посилюється, та від рівня кров’яного тиску. В нормі за добу виділяється 1,5 л сечі.

Структурно-функціональною одиницею будови нирок є нефрон, що складається із системи звивистих та прямих епітеліальних канальців, де і проходить процес фільтрації крові.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема нирок. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення, розміри нирок, стан кровотоку в нирках, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін, новоутворень та кист.

Покази до проведення УЗД нирок

 • болі та дискомфорт у поперековій ділянці;
 • зміни кольору, кількості, запаху сечі;
 • порушення процесу виведення сечі (затримка сечовипускання, надмірно часте сечовипускання);
 • трансплантація нирки в анамнезі;
 • поява крові у сечі;
 • загальний аналіз сечі із виявленням великої кількості різних солей сечі;
 • травми поперекової ділянки в анамнезі;
 • болі та дискомфорт спричинені процесом сечовипускання;
 • клінічні симптоми, що вказують на запалення нирок та/або сечового міхура;
 • поява набряків;
 • вроджені аномалії розвитку сечовидільної системи;
 • гіпертонічна хвороба ІІ – ІІІ стадії;
 • цукровий діабет.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження нирок

Готуватися до УЗД нирок необхідно, оскільки це впливатиме на чіткість зображення та відповідно правильну оцінку стану нирок. У випадку не дотримання дієти, відбувається надмірне газоутворення в кишківнику, що спотворює картину, котру бачить лікар на моніторі.

 1. За три дні до проведення обстеження слід виключити вживання продуктів котрі сприяють газоутворенню: бобові, дріжджові продукти, жирне м’ясо та риба, молочні продукти, солодощі, міцний чай або кава, алкогольні та газовані напої.
 2. Протягом 3-4 днів перед обстеженням їжу слід вживати 3-4 рази на день невеликими порціями, останній прийом їжі повинен бути за 2-3 години до сну.
 3. Слід споживати не більше 1,5 літри води в день, протягом 2-3 днів до обстеження.
 4. Обстеження проводиться натщесерце, останній прийом їжі не менше ніж за 8 годин до обстеження.
 5. Якщо існує така проблема, як закрепи, то напередодні (на ніч), необхідно випити ентеросорбенти (наприклад активоване вугілля 6-10 табл.) або «Еспумізан».

Процедура проведення УЗД нирок

Вам необхідно лягти на кушетку та оголити живіт. Далі лікар попросить Вас повернутися на бік, на спину або на живіт. Спеціальним сканером із попереднім нанесенням спеціального гелю на обстежувану ділянку, лікар проводить обстеження. Завдяки сучасному обладнанню лікар виразно бачить на моніторі зображення та розшифровує його результати. Процес діагностики триває 20-30 хвилин. УЗД можна проводити у будь-якому віці та при наявності супутньої патології.Цей метод діагностики є інформативним для постановки точно та коректного діагнозу. Немає променевого навантаження на організм, тому УЗД можна проводити необмежену кількість разів.

Оцінка результатів УЗД нирок

Після проведеного дослідження лікар може оцінити розміри, контури та форму нирок, стан кровотоку, наявність чи відсутність ознак запалення, кисти, камені, новоутворення. За результатами ультразвукового дослідження та додаткових методів діагностики роботи сечовидільної системи лікар може поставити точний діагноз та призначити адекватне лікування. Ультразвукове дослідження допомагає виявити такі захворювання нирок як: пієлонефрит, гломерулонефрит, киста, пісок, камені та солі у сечовидільній системі, пухлини, крововиливи.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert – сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Comments (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *