Ультразвукове дослідження органів малого тазу

Ультразвукове дослідження органів малого тазу

Ультразвукове обстеження органів малого тазу включає обстеження матки, маткових труб, яєчників та сечового міхура.

Вартість УЗД органів малого тазу ТА220 грн

Вартість УЗД органів малого тазу ТВ 220 грн

Під час дослідження оцінюють положення, форму, розміри матки та будову її стінок, серединні структури матки, її порожнину ендометрій (внутрішній шар матки) та міометрій (середній шар матки). Оцінюють розташування яєчників відносно матки, їх розміри, стан фолікулів і жовтого тіла (структура, яка залишається на місці фолікула після виходу яйцеклітини з яєчника). Проводиться співвідношення результатів ультразвукового обстеження із фазою менструального циклу. Досліджують наявність вільної рідини та наявність новоутворень у порожнині малого тазу. Також досліджують стан сечового міхура, але за умови його достатнього наповнення.

З допомогою ультразвукового дослідження можна діагностувати вроджені аномалії розвитку матки, наявність яких може бути причиною безпліддя та підвищеного ризику мимовільного переривання вагітності.

Ультразвуковий метод діагностики необхідний для контролювання процесу видалення внутрішньо маткового контрацептиву, своєчасного виявлення неправильного його розташування, вростання частини контрацептиву у стінку матки.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема органів малого тазу. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення, розміри органів малого тазу, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін та новоутворень.

Покази до проведення УЗД органів малого тазу

 • нерегулярний менструальний цикл;
 • скарги на болі внизу живота;
 • патологічні виділення з піхви, не пов’язані з менструальним циклом та під час менопаузи;
 • постановка або вилучення внутрішньоматкового контрацептиву;
 • після штучного переривання вагітності (аборту);
 • при безплідді;
 • підозра на кісту, пухлину або запальний процес;
 • ускладнення після пологів;
 • патологія молочних залоз;
 • підозра вагітності (починаючи з першого тижня затримки менструації);
 • контроль розвитку плоду під час вагітності;
 • профілактичні огляди з метою ранньої діагностики захворювань органів малого тазу рекомендовані жінкам після 40 років з частотою 1 раз на рік.

Процедура проведення УЗД органів малого тазу

Обстеження може проводитися трьома методами

 1. Трансабдомінально — через передню черевну стінку. Дослідження проводиться за умов наповненого сечового міхура. Вам необхідно лягти на кушетку та оголити живіт. Далі лікар наносить на ділянку обстеження спеціальний ультразвуковий гель, котрий покращує чутливість сканера, яким безпосередньо проводиться обстеження. Наступним етапом є детальне вивчення зображень на моніторі та видача лікарського висновку – результату дослідження.
 2. Трансвагінально — через піхву. Володіє певними перевагами у порівнянні з трансабдомінальним методом дослідження, є більш інформативним та точним. В даному випадку сечовий міхур перед обстеженням необхідно спорожнити. Часто призначається для діагностики ранніх термінів вагітності, дозволяє більш детально розглянути структури органів малого тазу у порівнянні з транс абдомінальним методом. Вам необхідно лягти спиною на кушетку та зняти нижню білизну, безпосередньо перед проведенням дослідження, лікар одягає на сканер презерватив.
 3. Трансректально — через пряму кишку. Найчастіше проводиться у чоловіків для оцінки стану передміхурової залози.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження органів малого тазу

Якщо Вам призначено трансабдомінальне ультразвукове обстеження (через живіт), необхідною умовою у даному випадку є наповнений сечовий міхур. Для цього за 1-1,5 до обстеження необхідно випити 1 літр негазованої води, або протягом 3-4 годин не відвідувати туалет. Наповнений сечовий міхур значно полегшує візуалізацію яєчників/матки у жінок, передміхурової залози у чоловіків та стінок сечового міхура у обох статей.

В який день циклу робити узд, Вас попередить лікар, оскільки це визначається індивідуально, залежно від попереднього діагнозу та мети дослідження.

Підготовка до трансвагінального узд полягає у загальноприйнятих правилах підготовки до візиту гінеколога.

Підготовка до трансректального дослідження полягає у спорожненні кишечника перед дослідженням.

Оцінка результатів УЗД органів малого тазу

Після проведеного дослідження можна оцінити стан сечового міхура, матки, яєчників та маткових труб. Ультразвукове дослідження органів малого тазу є необхідним при симптомах патологічних змін внутрішніх статевих органів, з метою виявлення злоякісних та доброякісних новоутворень. З допомогою тарнсвагінального дослідження лікар детально вивчить стан ендометрію, міометрію та яєчників.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *