Ультразвукове дослідження передміхурової залози
Передміхурова залоза (простата) — залоза статевої системи чоловіка, розташована нижче сечового міхура, оточує уретру. Крізь товщу передміхурової залози проходить простатична частина сечовивідного каналу. Зовні передміхурова залоза покрита капсулою, що складається з щільної сполучної тканини з елементами гладко – м’язових волокон. До складу передміхурової залози входять клітини 3-ох типів : секреторні, гладкі м’язи та фібробласти.
Вартість УЗД сечового міхура і передміхурової залози — 350 грн
Функцією передміхурової залози є секреція рідини або слизу, що становить 75% загального об’єму еякуляту (сперми). Секрет передміхурової залози містить білки, імуноглобуліни, ферменти, вітаміни, іони металів та ін. Такий склад рідини котра секретується передміхуровою залозою забезпечує енергетичні потреби сперматозоїдів, бере участь у процесі розрідження секрету і має захисну функцію. Слиз простати забезпечує пересування сперматозоїдів сім’явиносною протокою, а також процес сім’явипорскування.
Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики
Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема передміхурової залози. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення, розміри передміхурової залози, кровоплин в ній, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін та новоутворень.
Покази до проведення УЗД передміхурової залози
- утруднений процес сечовипускання;
- часті позиви до сечовипускання особливо у нічний час;
- дискомфорт при сечовипусканні;
- больові відчуття у паховій ділянці та у нижній частині живота у чоловіків;
- больові відчуття під час статевого акту;
- зменшення сексуального потягу та порушення ерекції;
- підвищення рівня ПСА у крові (простатоспецифічний антиген);
- кров’янисті виділення із статевого члена;
- з метою профілактичного огляду у зрілому віці у чоловіків;
- відчуття неповного спорожнення сечового міхура після сечовипускання.
Підготовка до проведення ультразвукового дослідження передміхурової залози
Процедура ультразвукової діагностики передміхурової залози проводиться двома методами:
- трансабдомінально (через передню черевну стінку) у цьому випадку необхідною умовою обстеження є наповнення сечового міхура. Для цього перед процедурою потрібно випити 1-1,5 літра рідини. Починати процедуру ультразвукового обстеження слід при перших позивах до сечовипускання;
- трансректально (через пряму кишку) в даному випадку обов’язковою умовою є порожній кишківник, для цього необхідно напередодні обстеження зробити очисну клізму та кілька днів слід утриматися від їжі котра сприяє газоутворенню (бобові, сирі овочі та фрукти, дріжджові продукти, міцні чай та кава); зранку перед обстеженням слід обмежитися легким сніданком.
Процедура проведення УЗД передміхурової залози
При трансабдомінальному ультразвуковому обстеженні пацієнт лягає на спину та оголює живіт. На ділянку обстеження лікар наносить спеціальний гель, що покращує чутливість сканера. Далі лікар може попросити пацієнта повернутися на бік для кращої візуалізації простати. Трансабдомінальний метод діагностики є недостатньо точним у порівнянні з трансректальним дослідженням. Однак цей метод є альтернативою у випадку коли є протипокази до проведення трансректального узд. Після проведення обстеження пацієнта просять відвідати туалет, з метою спорожнення сечового міхура.
При трансректальному ультразвуковому обстеженні пацієнт займає позу ембріону спиною до лікаря. Наступним етапом є одягання на датчик презерватива та введення його в пряму кишку на невелику глибину ( сканер діаметром до 2 – ох см). При професійному виконанні процедури пацієнт не відчуває жодного дискомфорту чи болю. Трансректальне ультразвукове дослідження передміхурової залози дозволяє отримати детальну інформацію про стан простати та відповідно встановити точний діагноз та адекватне лікування.
Оцінка результатів УЗД передміхурової залози
Після проведення ультразвукового обстеження передміхурової залози лікар може оцінити розміри залози, структуру, контури, гомогенність та наявність патологічних новоутворень, симетричність частин залози, масу, стан кровотоку в органі.
Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»
GE Voluson 730 Expert – сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.
Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»
- Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
- Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
- Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
- Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
- Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.
Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.
Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.