Ультразвукове дослідження сечового міхура

Ультразвукове дослідження сечового міхура

Сечовий міхур — непарний порожнистий орган сечовидільної системи, що розташований у передній частині порожнини малого тазу. Сечовий міхур побудований із м’язової тканини. Основною функцією сечового міхура є накопичення та виведення сечі із організму.

Вартість УЗД сечового міхура — 160 грн

Ультразвукове дослідження сечового міхура є важливим методом діагностики у виявленні різноманітних захворювань сечового міхура.

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема сечового міхура. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення, розміри сечового міхура, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін та новоутворень.

Покази до проведення УЗД сечового міхура

 • болі у надлобковій ділянці;
 • порушення процесу сечовипускання/часте сечовипускання;
 • клінічні симптоми та лабораторні показники котрі вказують на наявність каменів у сечовому міхурі їх розміри та щільність;
 • дискомфорт при сечовипусканні (біль, різі, печіння);
 • виділення крові з сечею;
 • клінічні симптоми що вказують на можливість наявності міхурово – сечовідного рефлюксу;
 • клініка хронічного/гострого циститу (запалення сечового міхура), хронічного пієлонефриту (запалення нирок);
 • підозра на наявність новоутворення сечового міхура;
 • сторонні тіла в сечовому міхурі.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження сечового міхура

При проведенні діагностики сечового міхура він має бути наповненим. Тобто необхідно перед дослідженням випити достатню кількість води, так щоб обсяг міхура становив 250-350 мл. Таке заповнення необхідне для того, щоб отримати максимально точні та достовірні результати обстеження. Для наповнення сечового міхура використовують два методи. Перший – за дві години до обстеження потрібно випити приблизно 1,5 літри води. Другий – утримання від сечовипускання протягом 4-6 годин.Якщо під час підготовки важко стриматися від сильних позивів до сечовипускання, можна частково випорожнити сечовий міхур. Але потім необхідно випити додаткову кількість рідини, щоб до моменту дослідження сечовий міхур знову заповнився.

Іноді ультразвукове дослідження сечового міхура проводиться трансректально ( через пряму кишку) У цьому випадку крім описаної підготовки слід напередодні і за кілька годин до процедури зробити очисну клізму.

Ультразвукове дослідження є діагностичною процедурою, максимально нешкідливою для пацієнта і взагалі не спричинює болю. Пацієнт отримує результати діагностики одразу після обстеження.

Оцінка результатів УЗД сечового міхура

З допомогою ультразвукового дослідження сечового міхура лікар може визначити його розміри, форму, контури, розташування органу, товщину стінок. Також можна оцінити функціональну здатність сечового міхура та знайти можливі порушення його функцій. УЗД дозволяє виявити новоутворення сечового міхура, визначити їх розміри та форму.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert – сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»

 1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
 2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
 3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
 4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
 5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *