Видалення доброякісних новоутворень та рубців на шкірі

Видалення доброякісних новоутворень та рубців на шкірі

Доброякісні новоутворення шкіри — це група поширених захворювань шкіри та підшкірно-жирової клітковини. Утворення, котрі найчастіше зустрічаються на шкірі, це: папіломи, дерматофіброми, гемангіоми, сирингоми, трихоепітеліоми, ліпоми, себорейний кератоз та інші.

На сьогоднішній день відзначається тенденція до зростання частоти виникнення доброякісних захворювань шкіри. Це явище пов’язують із надмірним впливом прямих сонячних променів на шкіру, забрудненістю навколишнього середовища, зростання частоти захворювань в основі яких є обмінні порушення та імунодефіцитні стани і які проявляються появою новоутворень на шкірі.

Новоутворення можна видаляти не лише хірургічним методом, але у випадку коли пухлина є великого розміру та/або залягає глибоко в тканинах – хірургічний метод є оптимальним. Новоутворення видаляють в межах здорових тканин. Розмір меж залежить від того, де знаходиться новоутворення. На обличчі ділянка здорової тканини, що видаляється разом з новоутворенням, повинна бути мінімальною.

Види новоутворень та їх короткий опис

Папілома — доброякісне новоутворення шкіри, яке формується із верхнього шару шкіри (епідермісу). При огляді, нагадує виріст на тонкій ніжці, переважно м’якої консистенції, колір від світло-рожевого до темно-коричневого. Причина появи папілом – вірус папіломи людини, передається статевим та побутовим шляхом. Ризик виникнення зростає у людей із ослабленим імунітетом (вагітні, люди похилого віку, особи з імунодефіцитними станами).

Дерматофіброма — доброякісне сполучнотканинне новоутворення шкіри, яке найчастіше виникає на кінцівках у вигляді поодиноких щільних внутрішньо шкірних вузликів темно-коричневого кольору, що нагадують «кнопку» чи «гудзик».

Гемангіома — доброякісна пухлина із кровоносних судин, у вигляді дрібних плям та вузликів чи поширених вогнищ яскраво-червоного чи червоно-синюшного кольору. Розрізняють капілярні, артеріальні, артеріовенозні та кавернозні гемангіоми.

Сирингіома — доброякісна пухлина вивідних проток потових залоз шкіри, характерним є наявність дрібних множинних вузликів тілесного кольору, найчастіше локалізується на обличчі в периорбітальній ділянці.

Трихоепітеліома — доброякісна пухлина волосяного фолікула, що найчастіше виникає на волосистій частині голови, обличчі, шиї у вигляді напівсферичних вузликів тілесного кольору, в центрі вузлика можуть бути поодинокі волоски.

Ліпома — утворення із жирової тканини «жировик». Утвір є м’якої консистенції, рухливий, безболісний, може бути різних розмірів та у різній кількості.

Себорейний кератоз — захворювання шкіри, переважно у осіб старшого віку, характеризується наявністю гіперкератозних вузлів і бляшок округлої чи овальної форми, різного розміру з бородавчастими розростаннями і жирними лусочками на поверхні. Колір може варіювати від жовто-коричневого до чорного. Утворення легко відшаровуються від поверхні шкіри.

У переважній більшості випадків, доброякісні новоутворення не спричиняють суттєвого дискомфорту та не несуть загрози життю та здоров’ю пацієнта, але у певних випадках є ряд показів до радикального їх видалення.

Рубець — кінцевий етап загоєння глибоких дефектів шкіри чи слизової оболонки, які спричинила дія фізичних, хімічних чи біологічних чинників, в результаті чого на місці пошкодження розростається сполучна тканина.

Види рубців: нормотрофічні, гіпертрофічні, атрофічні, келоїдні.

Тривалість процедури залежить від об’єму втручання та виду патології шкіри.

Вид знеболення (анестезія) — місцева анестезія, загальний наркоз залежно від виду та об’єму втручання.

Покази для видалення доброякісних новоутворень та рубців

 • локалізація пухлини в місці, де є підвищений ризик її травмування (зона гоління, під пахвами, в місці надмірного тертя одягом чи механічного пошкодження (долоні та стопи));
 • утворення на шкірі, котрі схильні до частих рецидивів та не зникають самостійно (бородавки, гострокінцеві кондиломи, контагіозний молюск, папіломатозні розростання);
 • збільшення новоутворення у розмірах та його запалення, поява на його поверхні ерозій, виразок;
 • косметологічні та естетичні покази (за бажанням пацієнта).

Протипокази до видалення доброякісних новоутворень та рубців

 • серцево-судинні захворювання, важка артеріальна гіпертензія, цукровий діабет в стані декомпенсації;
 • гострі та вірусні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури більше 38°С;
 • онкологічні захворювання;
 • порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
 • важкі психічні розлади;
 • наявність висипань та гострих пошкоджень на шкірі в ділянці втручання;
 • імунодефіцитні стани;
 • вагітність та період лактації.

Підготовка до операції

 • огляд та загальноклінічні лабораторні обстеження, при потребі додаткові обстеження, про необхідність яких Вас попередить лікар;
 • тимчасове припинення прийому препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.);
 • тимчасове припинення вживання алкоголю та паління сигарет, вони впливають на тонус судин, кровоплин погіршується, операція та післяопераційний період можуть тривати довше.

Період реабілітації

Відразу після операції на місце видаленого новоутворення накладається пов’язка. Цю ділянку не можна мочити і механічно пошкоджувати до повного загоєння. Необхідно обмежувати потрапляння прямих сонячних променів на ділянку втручання.

Ризики та ускладнення

 • розвиток нового утворення на місці видаленого, в даному випадку необхідно негайно звернутися до лікаря-онколога;
 • колоїдний рубець на місці видаленого новоутвору;
 • підвищення температури тіла у післяопераційному періоді ( у випадку гіпертермії більше 38С° що не зникає протягом двох днів, лікар призначить антибактеріальні препарати);
 • набряк в ділянці втручання;
 • ущільнення на місці видалення, котре з’явилося через кілька місяців після процедури (потребує огляду лікарем-онкологом).

Вище перелічені стани є винятками але все ж зустрічаються.

Переваги видалення доброякісних новоутворень шкіри та рубців у клініці “БРАСС”

 1. Досвідчені спеціалісти. Лікарі нашої клініки проходять регулярні навчання із вдосконалення своїх знань та вмінь у пластичній хірургії та мають багаторічний досвід роботи.
 2. Налагоджена співпраця. Якщо в ході передопераційного обстеження буде виявлено підозру на онкологічний характер новоутворення, Вас скерують до лікаря онколога, де Вам допоможуть.
 3. Сучасне обладнання. У клініці є все необхідне обладнання, з допомогою якого можна правильно діагностувати природу новоутворення, вибрати найоптимальніший метод його усунення або скерувати до потрібного спеціаліста.
 4. Безпека. У клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики, для захисту лікаря та пацієнта.

Пріоритетним завданням нашої клініки є не лише бездоганне виконання операції, але і повний супровід пацієнта у ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Завдяки лікарям різних спеціальностей та широкому спектру процедур результат після проведеної пластичної операції збережеться на тривалий термін. Ми використовуємо сучасне обладнання для діагностики та лікування, тому можемо прогнозувати результати операції і мінімізувати ризики та ускладнення.

Рекомендації у післяопераційному періоді

 1. Ретельно дотримуйтеся рекомендацій лікаря у післяопераційному періоді. У випадку призначення медичних препаратів, дотримуйтеся дозування та кратності їх прийому.
 2. При підйомі температури більше 38°С слід звернутися до лікаря.
 3. Не варто мочити місце видаленого новоутворення 4-5 днів.
 4. Не можна наносити лікувальну та декоративну косметику на ділянку втручання, протягом кількох днів.
 5. Уникайте перебування на сонці, використовуйте сонцезахисні засоби із SPF не менше 50
 6. Протягом кількох тижнів не варто відвідувати сауну, басейн, баню.

Запис на консультацію щодо видалення доброякісних новоутворень та рубців на шкірі в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *