Видалення гігроми (хірургічно)
Гігрома (синовіальна киста, гангліон) — пухлиноподібне новоутворення, яке є накопиченням синовіальної рідини суглоба. Під дією перенавантаження або індивідуальної схильності організму, рідина виходить за межі суглоба і накопичується, утворюючи суглобову грижу (гігрому) – див. рисунки.
Гігрома може бути багатокамерною, тобто мати в собі багато волокнистих перетинок. Гігрома може виникнути в будь-якому віці, але найчастіше нею страждають молоді люди, які займаються одноманітною довготривалою роботою, ті, хто несе значні навантаження на суглоби (спортсмени, вантажники, будівельники, водії та інші).
Гігрома проявляє себе гострою біллю і обмеженням руху в суглобі через біль. Також при великих розмірах гігрома спотворює зовнішній вигляд суглоба і може викликати дискомфорт через неестетичний вигляд. Також створює постійний фізичний дискомфорт через її постійне травмування та «відчуття ніби чужорідного тіла».
Причиною гігроми також може бути
- постійні хронічні запальні захворювання сухожиль та капсул суглоба;
- мікротравматизація через роботу, пов’язану з вібрацією.
Найчастіше гігрома виникає на зап’ясті (променево-зап’ястному суглобі), хоча може зустрічатися і на інших ділянках тіла.
Лікування
Гігрома має властивість проявляти себе тоді, коли запальний процес загострюється і зникати на короткий час, коли запальний процес проходить. Це відбувається на ранніх стадіях і тим затрудняє діагностику. Бувають випадки, що при усуненні навантаження на суглоб запальний процес стухає і гігрома може дещо зменшитися в розмірах. Але це не означає, що вона зникла – вона проявить себе при відновленні навантаження.
Є такі методи позбутися гігроми
- витягування синовіальної рідини шприцом (пункція гігроми) — недоліком є те, що гігрома через певний час (3-6 місяців) відновлюється;
- створення такого навантаження, при якому гігрома тріскає сама (деякі люди самі роздушують собі гігрому зусиллям кисті руки) – цей метод має той самий недолік, що і витягування шприцом — вона має властивість повертатися через певний час;
- хірургічний метод – є найкращим через те, що при цьому повністю висікається капсула гігроми (іноді з перев’язуванням капсули суглоба) – повторно гігрома на тому місці більше не утвориться.
Операція виконується під місцевою анестезією, триває близько 60 хв. Шви знімаються через 10-14 днів після операції. У важких випадках при деяких місцях дислокації гігроми, де висічення гігроми є складим, а розріз – великим, операція може проводитися під загальним або спінальним знечуленням.
Після операції обов’язковим є носіння фіксуючої пов’язки (в клініці “БРАСС” є можливість постановки класичного або пластикового гіпсу) впродовж 3-х тижнів. В цей період потрібно обмежити навантаження на суглоб та регулярно (раз в два дні) робити перев’язки.
Протипокази до проведення операції видалення гігроми
- захворювання внутрішніх органів (серце, печінка, нирки);
- цукровий діабет;
- онкологічні захворювання;
- вагітність та період лактації;
- порушення згортання крові (схильність до кровоточивості);
- вік до 18–ти років;
- будь-які інфекційні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури тіла;
- висипання будь-якого характеру в ділянці втручання.
Побічні дії
- можливість рецидиву при недотриманні рекомендацій лікаря щодо способу життя.
Ризики та ускладнення
- Після операції видалення гігроми можливі загально-хірургічні ускладнення, як і при будь-якому оперативному втручанні, а саме: нагноєння післяопераційної рани, кровоточивість, тромбофлебіти та тромбоемболії. Ці ускладнення бувають рідко, оскільки пацієнт перед операцією всебічно обстежується.
- Накопичення крові в тканинах (гематома), накопичення рідини (серома).
- Порушення кровообігу та лімфовідтоку в ділянці операції.
- Оскільки процес рубцювання є особливістю організму і вираженість рубця важко спрогнозувати, після операції в ділянці втручання може розвиватися асиметрія в результаті утворення грубого рубця.
Перелічені вище ускладнення є винятками, але все ж зустрічаються.
Підготовка до операції:
- огляд, фізикальні, лабораторні та при необхідності інші обстеження, доцільність яких визначить Ваш лікар;
- тимчасове припинення вживання препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин та ін.).
Переваги процедури видалення гігроми (хірургічно) в клініці «БРАСС»:
- Індивідуальний підхід. Лікар ортопед-травматолог клініки, перш ніж провести видалення гігроми, уважно вислухає Ваші очікування від операції та запропонує найоптимальніший вид лікування для Вас.
- Професіоналізм. У клініці «БРАСС» працюють досвідчені лікарі, котрі керуються сучасними підходами до лікування.
- Відкритість до пацієнта. У нашій клініці Ви не лише отримаєте відповіді на поставлені Вами запитання, але і станете активним учасником вирішення проблеми, з якою звернулися. Адже для гарного результату потрібне розуміння процесу.
- Безпека. В клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики для захисту медичного персоналу та пацієнта.
- Багатофункціональність. Не покидаючи клініку, Ви зможете проконсультуватися у наших спеціалістів, а саме: хірурга, уролога, гінеколога, проктолога, дерматолога, косметолога.
- Анонімність та комфорт. Клініка «БРАСС» розташована в середмісті Івано-Франківска, є зручне місце для паркування автомобіля. Графік роботи: пн.-сб.: 9:00-21:00.
Вартість консультації лікаря ортопед-травматолога — 400 грн.
Вартість операції з видалення гігроми — від 750 до 2200 грн.
Запис на консультацію щодо видалення гігроми (хірургічно) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.
Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.
Тетяна -
Допоможіть гігрома великого пальця ноги,ріжуть кожних пів року,
Тетяна -
У мене нінрома уже 6років на великому пальці ноги, ріжуть кожних пів року,я вже стомилась,що робити?SOS
surgeon -
Доброго дня! Потрібна консультація травматолога, щоб оглянути і дати відповідні рекомендації щодо подальшого лікування. Телефон для запису: 095 585 74 78
Олеся -
Доброго дня. Потрібна консультація.. Якого лікаря ДАЖЕ незнаю.. Опишу що турбує… МИ з міста Рівне. Сину 10 років за цей рік 3 рази був перелом в одному ж місці в плечі зі зміщенням 2 рази. Третій раз саме зараз теж у гіпсі, під час ренгену.. Узд виявили велику кісту від плеча до ліктя.. Вона ніколи його не турбувала, якби не перелом так і незнали б що вона там є.. 3 тижні тому дитина підняла руку відкрутити душ і все, перелом, гіпс… Сказали що кістка дуже рихла.. Хоча при першому переломі ми хотіли щоб ту кісту удалили, нам сказали що давайте почекаємо.. Вдруге просто на дивані грався малий і зїхав з ліжка і теж перелом зі зміщенням був.. ТЕЖ відволікали з операцією,, бо коронавірус… Це втретє і вже незнаємо що робити.. Лікар з РІВНОГО каже чекати, але що чекати, дитина росте і має рухатись, бігати, гратись, рік дитина не їздить велосипедом бо ми боїмся,,, Словом незнаємо до кого звернутися і що робити з малим.
surgeon -
Доброго дня! Потрібно щоб Ви скинули рентгенівські знімки на наш вайбер 095 585 74 78.