Видалення кератоми

Видалення кератоми

Кератома — це доброякісне шкірне новоутворення, яке утворюється внаслідок розростання рогового шару шкіри, має темно-коричневий відтінок. Поява кератоми обумовлена тривалим перебуванням на відкритому сонці і віковими змінами, що відбуваються в клітинах шкіри. Посилення даного процесу спостерігається після 30 років.

keratoma

Кератома

Кератоми не несуть для здоров’я людини практично ніякої небезпеки і з нею можна прожити все життя. Однак, варто враховувати і той факт, що залишається ймовірність перетворення кератоми в небезпечну злоякісну пухлину. Такий поворот подій передбачити абсолютно неможливо. Саме тому, рекомендується при появі кератоми, звернутися за допомогою до досвідченого лікаря, щоб її видалити і запобігти ймовірності можливого перетворення в ракову пухлину.

Кератоми шкіри поділяються на такі види

  • Сенільна кератома (старечий кератоз) – найтиповіша вікова зміна клітин шкіри в літньому віці. Першою ознакою розвитку новоутворення вважається поява плями жовтуватого кольору. З часом змінюється колір і структура бляшки – вона стає темно-коричневою, бордовою, пухкою на дотик. Прискорене зростання призводить до нерівномірного збільшення окремих сегментів кератоми, що проявляється різними горбками, заглибленнями. Кератома, що розташовується на шкірі тривалий час, відрізняється ороговілою поверхнею, з якою при терті відокремлюються лусочки. Розміри старечої кератоми варіюються від декількох міліметрів і до 5 – 6 сантиметрів в діаметрі, можуть свербіти і викликати хворобливі відчуття. Зазвичай такі новоутворення не є одиничними, виявити їх можна на обличчі, тулубі.
  • Себорейна кератома характеризується повільним зростанням і щільною поверхнею з тріщинами. На початку це жовтувата пляма, з часом вона збільшується в розмірах, стає майже чорною. З поверхні такої пухлини відокремлюються кірки, вона може боліти і кровоточити. Лікування такого шкірного дефекту проводиться у всіх випадках, так як цей вид змінених епітеліальних клітин може перероджуватися в рак.
  • Рогова кератома утворюється з жовтуватої плями, поступово збільшується в розмірах і набуває щільної поверхні. Вона сильно виступає над шкірою, в основному має невеликий діаметр, а виступаюча частина може набувати найрізноманітніших форм. З поверхні шкіри пухлини відокремлюються лусочки, найбільш ймовірним місцем локалізації є волосиста частина голови, рідше тіло. Необхідно своєчасне лікування такого утворення шкіри у зв’язку з його можливим переродженням.
  • Фолікулярна кератома — невеликий вузлик, що не перевищує півтора сантиметрів в діаметрі рожевого або тілесного кольору.  Місцем локалізації подібні прищики вибирають облямівку на губах, щоки, носогубний трикутник, рідше кінцівки і тулуб.
  • Сонячна кератома починається з появи ороговілих цяток на відкритих частинах тіла. Пізніше зовні плями з’являється почервоніння, на внутрішній частині з’являються тверді лусочки. Даний вид шкірних змін вважається передракових станом.

При наявності у людини будь-якого виду кератоми — слід не зволікати з лікуванням і проводити видалення утворень якомога раніше, до початку процесу їх збільшення і ороговіння. Якщо видалити кератому на ранній стадії, то слідів на місці її появи не залишиться взагалі. На сьогоднішній день практикується декілька ефективних способів видалення кератоми.

Необхідно враховувати, що в разі появи кератоми ні в якому разі не варто застосовувати самостійне лікування. Таке втручання може негативно вплинути на стан здоров’я хворого.

В клініці «БРАСС» практикується видалення кератоми за допомогою ербієвого (хірургічного) лазера. Даний метод вважається найбільш ефективним. Лазерне видалення кератоми проводиться один раз, після чого вона не виникає знову. При потребі перед видаленням береться біопсія, для патогістологічного дослідження.

Видалення із застосуванням радіочастотної хірургії Ellman Surgitron – радіочастотний хірургічний скальпель дозволяє безконтактно провести видалення новоутвору – дія радіохвиль “припікає” кров’яні судини – видалення відбувається без крові. Завдяки дії радіохвиль – місце обробки швидко загоюється. Дуже малий ризик утворення рубця.

Також проводимо видалення кератоми за допомогою азоту. Подібну процедуру проводять без застосування анестезії, при цьому хворий в процесі процедури відчуває тільки невелике печіння. Через тиждень після такої операції кератома відпадає самостійно. Гладка пляма рожевого кольору, яка залишається на її місці – зникає через кілька тижнів. Таким методом найчастіше видаляють сенільну кератому.

Використовуємо метод електрокоагуляції, високочастотний струм.  Після процедури рана швидко гоїться, і якщо за нею правильно доглядати, то рубця не залишиться.

Традиційним методом видалення кератоми є звичайна хірургічна операція, яку проводять з використанням скальпеля. При операції використовується анестезія. Після операції хірург накладає косметичний шов усередині шкіри. Через тиждень він знімається. Внаслідок видалення кератоми іноді залишаються рубці і шрами.

Вартість консультації хірурга – 250 грн.

Запис на консультацію щодо видалення кератоми в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за посиланням

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я України №475 від 30.07.2015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *