Blog Section

Топ-3 проблем зі шкірою здорових дітей, на які варто звернути увагу батькам

Топ-3 проблем зі шкірою здорових дітей, на які варто звернути увагу батькам

Впродовж травня 2019 року лікарі клініки «БРАСС. Здорова шкіра» проводять діагностичні обстеження шкіри у дітей в загальноосвітніх школах Івано-Франківська. Вже перший захід дав нам можливість побачити та виокремити типові ситуації зі шкірою в школярів. Тому ми хотіли б сформулювати рекомендації батькам щодо того, на що слід звертати увагу та як забезпечити правильний догляд за шкірою дітей.

Отож, сигнали, які варто помічати та що з тим робити.

Купероз (а також телеангіоектазії, гемангіоми).

Фото – гемангіома

 

 

 

 

 

 

 

Купероз — стійке розширення дрібних судин шкіри у вигляді судинних зірочок і сіточок (телеангіектазії). Гемангіоми – доброякісна пухлина, що походить із судинних тканин, червоного або фіолетово-синюшного кольору.

Як правильно доглядати та на що звертати увагу?

Правильний догляд — берегтися від сонячного опромінення, уникати різких перепадів температур – як переохолодження, так і перебування при високих температурах. Якщо Ви помітили в дитини наявність судинних сіточок або зірочок – рекомендуємо звернутися до лікаря-дерматолога. Спеціаліст зможе підібрати індивідуальний метод лікування. І тут не слід відкладати цю проблему “на завтра” – якщо судинні рисунки з’явилися – то є ризик розростання або утворення гемангіоми при травмуванні цієї ділянки шкіри.

Для захисту від сонця рекомендуємо використовувати дитячі сонцезахисні креми з коефіцієнтом не нижче SPF50 та змінювати нанесений шар кожних 2 години, при цьому змиваючи попередній шар крему. Бажано також уникати сонячних ванн в періоди найбільш активного сонця – з 10ї по 16ту години. Рекомендується носіння головних уборів (панам), які створюють тінь на обличчя.

Які існують сучасні методи вирішення?

Для вирішення даних проблем необхідна консультація спеціаліста — для призначення лікування, визначення режиму харчування (при куперозі) і за потреби — радикального видалення.

 Порада від лікаря «БРАСС. Здорова шкіра»

Не варто займатися самолікуванням, це може призвести до негативних наслідків і більш серйозних захворювань. Тому, вчасно звертайтесь до Вашого сімейного лікаря, педіатра або лікаря-дерматолога з метою вирішення цієї проблеми.

Невуси (родимки)

Фото – невус

 

 

 

 

 

 

 

Невуси ( вроджені плями, родимки ) — доброякісні вади. Такі утворення є практично в 90% людей, від поодиноких до множинних, їх кількість збільшується з віком. Вони бувають вроджені і набуті. Можуть збільшуватися і набувати сильнішої пігментації. Проблема в тому, що на місці доброякісних родимок можуть виникнути злоякісні.

Як правильно доглядати та на що звертати увагу?

Провокуючими чинниками переродження доброякісних утворень у злоякісні є різні ушкодження  – механічні та хімічні,  а також надмірне перебування на сонці. Тому потрібно цього уникати. Слід звернути увагу на зміну кольору, форми, країв, появу свербіжу, почервоніння, лущення.  При появі будь-якого з вказаних симптомів – рекомендуємо Вам звернутися до лікаря.

Окремо слід сказати про родимки на волосистій частині голови. Вони часто травмуються при стрижці або розчісуванні, тому краще такі родимки видаляти. Якщо Ви помітили, що такі родимки є у Вашої дитини і інколи Ви травмуєте новоутвір – варто також звернутися до лікаря.

Для захисту від сонця рекомендуємо використовувати дитячі сонцезахисні креми з коефіцієнтом не нижче SPF50 та змінювати нанесений шар кожних 2 години, при цьому змиваючи попередній шар крему. Бажано також уникати сонячних ванн в періоди найбільш активного сонця – з 10ї по 16ту години. Рекомендується носіння головних уборів (панам), які створюють тінь на обличчя.

Які існують сучасні методи вирішення.

Вирішенням даних проблем є своєчасна діагностика та лікування. Основним методом діагностики є дерматоскопія – сучасний, безпечний, нетравматичний метод (дослідження оптичним мікроскопом), за допомогою якого можна оцінити ступінь небезпечності родимок і з’ясувати чи вони доброякісні чи злоякісні.

Порада від лікаря «БРАСС. Здорова шкіра»

Рекомендую для всіх, в кого на тілі більше п’яти родимок, особливо у світлошкірих, хоча б два рази на рік проходити дерматоскопію, уникати травматизації та надмірної інсоляції (тривалого перебування на сонці). Адже це – запорука Вашого здоров’я.

Папіломи і бородавки

Фото – бородавки

 

 

 

 

 

 

 

Фото – папіломи

 

 

 

 

 

 

Бородавки та папіломи – це доброякісні утворення на шкірі, які спричинені вірусами папіломи людини (ВПЛ). Можуть бути тілесного, світло-коричневого, темно-коричневого кольорів, як на шкірі, так і на слизових оболонках, плоскі округлі у вигляді ”цвітної капусти” утворень.

Як правильно доглядати та на що звертати увагу?

Враховуючи що інфікування відбувається при безпосередньому контакті з хворим або через різні побутові предмети, слід цього уникати. Спричиняють їх виникненню механічні травми і зниження імунітету. Причиною появи може також бути надмірна пітливість (гіпергідроз) долонь та стоп. В останньому випадку корисним можуть бути заходи зі зниження пітливості, підібрати які Вам може допомогти лікар-дерматолог.

Які існують сучасні методи вирішення?

Сучасні методи вирішення даної проблеми: кріодеструкція – заморожування рідким азотом, а також хірургічне видалення за допомогою електричного скальпелю або лазера. Ефективним можуть бути місцеві аплікації лікарських засобів та призначення противірусних ліків.

Порада від лікаря «БРАСС. Здорова шкіра».

Своєчасне виявлення та видалення бородавчастих утворень з метою запобігання розповсюдження вірусу, виникнення небажаного дискомфорту та болісних відчуттів.

Тут перераховані ситуації, які, умовно кажучи, є нормою для здорової дитини. Ми тут не описували випадків, коли дитина має шкірні захворювання або якісь інші прояви внутрішніх хворіб, які є помітними на шкірі.

Ми закликаємо Вас бути уважними до стану шкіри Ваших дітей. Пам’ятайте, що запобігти проблемі – завжди легше, ніж потім лікувати наслідки. Тому оглядайте періодично шкіру дитини – у випадку, якщо Ви помітили будь-яку незрозумілі для Вас симптоми або будь-що, чого Ви раніше не помічали – не бійтеся звернутися в медпункт Вашої школи, до Вашого сімейного лікаря або педіатра. Ви можете також пройти огляд лікаря в спеціалізованому закладі – клініка «БРАСС. Здорова шкіра» займається діагностикою та лікуванням всіх проблем шкіри у дорослих та дітей. Також ми зможемо надати Вам консультацію щодо правильного догляду за шкірою дитини та підібрати необхідні засоби.

Працюємо: пн-сб. з 9:00 до 21:00 за адресою м. Івано-Франківськ вул. С. Стрільців, 28, ІІ поверх. Запис на консультацію за телефоном адміністратора 095 585 74 78.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *