Blog Section

ТИЖДЕНЬ ПРОФІЛАКТИКИ МЕЛАНОМИ ОНЛАЙН

ТИЖДЕНЬ ПРОФІЛАКТИКИ МЕЛАНОМИ ОНЛАЙН

24 травняВсеукраїнський день боротьби з меланомою та іншими раками шкіри.

Меланома – злоякісна і дуже агресивна пухлина шкіри. За статистикою в Україні щороку помирає близько 1100 людей від раку шкіри.  а через низьку обізнаність та несвоєчасну діагностику, на ранніх стадіях захворювання виявляється вкрай рідко. Коли хвороба вже прогресувала і запустилися незворотні процеси переродження родимки – як правило, тоді вже дуже важко допомогти людині одужати. Але вчасне виявлення захворювання дає можливість повністю одужати (перша стадія – ймовірність повного одужання 95%). У групі підвищеного ризику – люди зі світлою шкірою, світлими очима, світлим або рудим волоссям, а також ті, у кого багато родимок на тілі та, якщо в когось з родичів був рак шкіри.

24-28 травня 2021 р. клініка «БРАСС» проведе онлайн соціальний захід, спрямований на раннє виявлення онкологічних захворювань шкіри. Його суть в тому, що кожен бажаючий може надіслати фото новоутвору шкіри (родимки або іншого), зробленого телефоном або фотоапаратом на адресу клініки – після отримання це фото буде проаналізовано лікарями-дерматологами клініки, в результаті чого пацієнт отримає рекомендацію, що йому робити далі (негайно звернутися до лікаря, спостерігати за новоутвором або бути спокійним). У випадку виявлення родимок, які потребуватимуть більш детальної діагностики (дерматоскопії) – лікарі клініки зателефонують та запишуть на прийом до лікаря (в цьому випадку огляд також буде безкоштовним). 

Вимоги до фотографії новоутвору:

  • Фото має бути зроблено при хорошому освітленні, бути чітким;
  • Роздільна здатність не менше 1980х1080 пікселів;
  • Обов’язково фотографування з прикладеною лінійкою (для того, щоб лікар зміг побачити реальний розмір новоутворення).

Директор клініки «БРАСС» Онищук Станіслав:

Звернутися може будь-хто, в кого є родимки. Особливу увагу слід звернути на родимки, які зявляються за короткий проміжок часу, є темного кольору та не піднімаються над рівнем шкіри. Також людям, які отримували сонячні опіки в минулому, також тим, в кого по спадковості були онкологічні хвороби шкіри. Якщо Ви травмували новоутвір, особливо, якщо це супроводжувалося кровотечею.

Лікар-хірург Колодій Дмитро:

В результаті кожен, хто надіслав фото новоутворів, отримає інформацію:

  1. чи підозрілий новоутвір, чи ні. Або чи становить він небезпеку для здоровя та життя;
  2. які є профілактичні заходи, або як вберегти себе від раку шкіри;
  3. Подальша тактика поводження з родимкою (чи можна засмагати), як можна уникнути подразнень, які можуть стати поштовхом до переродження родимки.

Мета заходів:

1. Інформування громадян про небезпеку переродження звичайної родимки – в ракову пухлину. Визначення ознак, які сигналізують про те, що родимка є небезпечною і слід пройти додаткові обстеження.

2. Перевірка родимок для того, щоб виявити рак шкіри на ранніх його стадіях, коли хворобу ще можна подолати.

Обстеження проводять лікарі клініки «БРАСС. Здорова шкіра» (лікар-дерматолог Гриник Христина Володимирівна, лікар-хірург Колодій Дмитро Ярославович, лікар-дерматовенеролог Ковалюк Андрій Михайлович, лікар-дерматовенеролог Басюк-Луцька Оксана Євгенівна).

Для того, щоб пройти діагностику, потрібно надіслати фото одним зі способів:

  • На електронну адресу brass.klinika@gmail.com
  • На телефонний номер viber 0987830600
  • На Facebook Messenger Косметологічна клініка «БРАСС. Здорова шкіра».

Період проведення соціального проекту – з 24 травня (понеділок) по 28 травня (п’ятниця) 2021 року. Фото потрібно надіслати будь-яким з вказаних способів не пізніше 28 травня. Фото, надіслані до початку проекту, будуть опрацьовані, починаючи з першого дня – тобто, Ви можете надіслати фото і раніше, але відповідь прийде не раніше 24-го травня.

Через значне навантаження під час роботи проекту, можлива затримка у швидкості відповідей, однак орієнтовний час відповіді становитиме 1-3 робочі дні.

Веб-сайт з інформацією про подію: www.brass.if.ua

Особи, відповідальні за зв’язки з пресою:

лікар-хірург клініки «БРАСС» Колодій Дмитро Ярославович тел. 0968433158;

– директор клініки «БРАСС» Онищук Станіслав Юрійович тел. 068 144 07 09, 066 858 08 69

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *