Цікаве про татуаж. Можливі негативні наслідки перманентного макіяжу
Немає більш складного завдання, ніж відшукати жінку, яка не хотіла б виглядати ефектно.
Індустрія краси пропонує прекрасній половині величезну кількість косметичних засобів для створення незабутнього образу. Однак, багатьох жінок короткочасна краса не влаштовує, тому все більшої популярності набуває перманентний макіяж.
Що означає термін «перманентний макіяж»?
Слово «перманентний» (у перекладі з англійської – постійний, вічний) використовують швидше за традицією, оскільки тату-апарати, які використовують фарби, що не вимиваються, тут давно не затосовуються.
Майстри використовують спеціальне обладнання, за допомогою якого барвник вводиться в сосочкові шари дерми, не глибше, ніж при нанесенні татуювань.
Чи є болючою процедура? Так, процедура таки залишилася досить болючою, тому часто вимагає застосування знеболюючих препаратів.
Як робиться і скільки тримається татуаж брів?
Татуаж може протриматися від двох до п’яти років. Колір поступово сходитиме і повністю зійде через, приблизно, 5 років. Тому, щоб колір залишався таким, як одразу після нанесення, його слід періодично поновлювати та коригувати форму.
Слід враховувати велику кількість факторів, що впливають на довговічність татуажу.
- Вік. Це той рідкісний випадок, коли чим молодші – тим гірше. Справа в тому, що молода шкіра оновлюється набагато частіше, ніж зріла. Отже, фарба вимивається швидше.
- Відтінок пігменту. Чим яскравіший, тим більш стійкий.
- Сонячні промені. Тривале перебування на сонці призводить до того, що татуаж стає тьмяним, його доводиться освіжати.
- Косметичні засоби. Різноманітні креми, тоніки можуть давати більш-менш виражений вплив на татуаж.
- Скраб і пілінг. При цих процедурах видаляється верхній, ороговілий, шар шкіри, відповідно, поступово зникає і фарба.
- Імунна система. Вона стоїть на сторожі нашого здоров’я, тому намагається позбуватися від усього чужорідного, в тому числі і від барвника. Пігмент поступово виштовхується на поверхню.
З одного боку, безумовно шкода, що татуаж брів не може триматися вічно, але з іншого – в цьому є і свої плюси. Мода мінлива, через пару-трійку років форма брів, про яку зараз мріють мільйони жінок, може виявитися далеко не такою привабливою.
Протипокази до перманентного макіяжу?
- Схильність до утворення келоїдних рубців.
- Цукровий діабет.
- Дерматологічні захворювання.
- Підвищений кров’яний тиск.
- Знижене згортання крові.
- Психологічна нестійкість.
- Менструація.
- Прийом кроворозріджуючих препаратів (аспірин).
- Вагітність.
- У місцях планованого перманентного макіяжу можливівисипання або загострення герпетичної інфекції.11
- Епілепсія.
- Онкологічні захворювання.
- Серцевосудинні захворювання,гіпертонічна хвороба.
- Вік до 18 років.
Які існують техніки нанесення татуажу брів?
Існують дві техніки нанесення макіяжу брів: волоскова техніка ітехніка розтушування. Головне правило розтушування – відсутність чітких ліній, результат повинен створювати ефект брів, злегка підфарбованих олівцем.
Техніку «волоски» бажано використовувати, коли у вас досить виражені власні брови. Техніку нанесення можна комбінувати. Якщо брів зовсім немає, то майстер створить легку тінь за допомогою розтушування і темнішою фарбою профарбовує волоски.
Що таке татуаж хною, або біотатуаж?
Ще один модний спосіб створення ідеальних брів — біотатуаж. Його відчутна перевага полягає в тому, що виконується він за допомогою натурального і абсолютного нешкідливого барвника — хни.
Майстер при цьому фарбує не тільки волоски, але й шкіру, що робить брови виразними. Колір фарби підбирається індивідуально.
Тримається татуаж хною набагато менше, ніж всі інші варіанти, всього до двох тижнів. Однак і нанесення його займає лише 20 хвилин, тому й поновлення не стане обтяжливим. Крім того, важливим моментом є відсутність будь-яких неприємних відчуттів, а в разі, якщо результат не порадує, він дуже скоро змиється.
Чи потрібний догляд після процедури татуажу?
Щоб уберегти шкіру від можливих ускладнень після нанесення макіяжу, необхідно дотримуватися ряду порад.
По-перше, щоб уникнути утворення шкірки, область татуажу кожен день промивати чистою холодною водою. Якщо утворилася невелика скоринка, не потрібно видаляти її самостійно. Щоб уберегти губи від пересихання, користуйтеся гігієнічною помадою.
На другий день після нанесення татуажу потрібно використовувати засоби, які прискорюють регенерацію шкіри. Під час процесу загоєння, не варто ходить в сауну, піддавати шкіру великому впливу ультрафіолету, розпарювати обличчя. Не варто відразу користуватися декоративною косметикою, бо можна занести інфекцію.
На повне загоєння необхідно близько трьох тижнів, а ефект від татуажу буде тривати від півроку до п’яти років.
Плюси перманентного макіяжу.
За допомогою цієї нескладної процедури, ви можете підкреслити свою красу і навіть прибрати дрібні недоліки. Татуаж не змивається, тому навіть після купання в морі, басейні, лазні або сауні, ваше обличчя буде завжди привабливим.
Татуаж відмінний варіант для жінок, у яких косметика викликає алергію. Крім того, перманентний макіяж заощадить ваш час.Іноді татуаж роблять, щобприховати недоліки шкіри за медичними показаннями.
Мінуси перманентного макіяжу.
Проблеми можуть виникнути при зверненні до некомпетентного майстра. Робота поганих фахівців може залишати за собою рубці і шрами. Глибокі проколи можуть створити занадто темний колір, а нестерильні інструменти викликають ризик інфекції. Але, найчастіше ускладнення після татуажу — це не вина майстра, а недотримання порад самим пацієнтом.
Які побічні явища при проведенні процедури перманентного макіяжу?
Болючість під час процедури. Причина може бути робота на обладнанні, що не призначнена для проведення процедур перманентного макіяжу (тату–машинки або китайські ручки), погано налагоджений психологічний контакт з майстром, неправильно підібраний спосіб обезболення, дуже низький больовий поріг чутливості. Як правило, у жінок зниження порогу чутливості спостерігається напередодні менструального циклу.
Набряк. Ступень вираженості набряку залежить від індивідуальної особливості шкіри. При чутливій сухій пастозній шкірі він виражений сильніше.
Сухість шкіри. Потемніння та утворення «кірочок» – це нормальна реакція шкіри на травмування після процедури, тому зазвичай необхідний догляд у вигляді спеціальних ранозагоюючих мазей.
Поява гематом. При правильній техніці роботи – це явище є дуже рідкісним, причиною якого часто буває ламкість судин та наявність захворювань шкіри (купероз, розацеа).
Колір може виглядати дещо вираженішим. Це явище тириває не більше тижня, і надалі колір стає бажаним.
Але існують випадки, коли майстер неграмотно підібрав пігмент, тому результат залишається небажаним для пацієнта.
Ще однією проблемою, яка може виникнути – це нерівномірність нанесення пігменту, або ж несиметричність нанесення татуажу.
Зміна кольору. Брови можуть вийти синіми або занадто темними, якщо майстер вибрав чорний пігмент для татуажу. Досвідчений фахівець не допустить подібної помилки, оскільки завжди вважатиме за краще працювати з темно-коричневим відтінком. Той же результат вийде, якщо пігмент внесли в шкіру занадто глибоко. І цю помилку виправити важко, допоможе лише повне видалення татуажу брів Q-switchedлазером.
Від вибору техніки перманентного макіяжу прямо залежить краса брів. Професіонал повинен безпомилково визначити, який тип нанесення вибрати: розтушовку, волосок до волоска тощо.
Якщо майстер малокомпетентний в цьому питанні, не варто довіряти йому і експериментувати над зовнішністю. В іншому випадку – це може обернутися різними неприємностями.
Неправильний догляд після процедури нанесення перманентного макіяжу теж може мати негативні наслідки. Майстер повинен дати чіткі рекомендації, орієнтуючись на індивідуальні особливості клієнта. Рекомендаціям необхідно слідувати, тоді не доведеться нічого виправляти.
Які бувають методи корекції татуажу?
Кольорокорекція. Вона передбачає використання пігменту для перманентного макіяжу, який здатний нейтралізувати небажаний відтінок. Якщо татуаж брів має незначні похибки, схожі на переривчасті лінії, майстру достатньо буде підібрати відповідний тон коректора і ним усунути дефекти минулої процедури.
Виправити татуаж можна за допомогою Q-switched лазером для видалення татуажу, можливо забрати небажаний відтінок або видалити татуаж повністю.
Для позитивного ефекту достатньо вже декількох процедур. Лазерний промінь, проходячи крізь шар епідермісу на глибину близько 5 мм, руйнує тільки пігмент, не порушуючи цілісності шкірного покриву.
Якщо брови почервоніли від впливу сонця, за рахунок індивідуальних особливостей шкіри, досить однієї процедури, з використанням Q-switchedлазера, для вирішення проблеми. За 1 сеанс червоний колір змінюється на сірий.
Він вважається універсальною основою під татуаж брів будь-якого відтінку. Другий сеанс лазерної процедури позбавить вас від синього або надміру темного відтінку. Але проводити їх необхідно з інтервалом в 1 місяць.
В результаті процедур, небажаний відтінок стане тілесним, але ідеального збігу з шкірою особи це не гарантує.
Дорогі жінки,пам’ятайте!Грамотну корекцію повинен проводити тільки висококваліфікований фахівець з досвідом!
«Красиве не потребує додаткових прикрас – найбільше його фарбує відсутність прикрас».
Йоганн Готфрід Гердер
Автор: лікар-косметолог Христина Гриник
Юля -
Скажіть а якщо келоїдні рубці утворюються тільки при глибоких ранах(наприклад видалення родимок)Чи можна робити перманент брів?
surgeon -
Доброго дня. Якщо є схильність утворення келоїдних рубців, то є ризик утворення рубців і від перманентного татуажу брів.
Ірина -
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, якщо після корекції пудрового напилення випадково протерла брівку, міцілярною водичкою, які наслідки?