Blog Section

Зневоднена шкіра. Суха шкіра. В чому різниця?

Зневоднена шкіра. Суха шкіра. В чому різниця?

Зневоднення шкіри є однією з найбільш поширених проблем, з якою звертаються до косметологів, оскільки страждає шкіра будь якого типу – як суха, так і жирна. Шкіра втрачає еластичність, починає лущитися, колір обличчя тьмяніє і має нездоровий вигляд, що в свою чергу сприяє її передчасному старінню.

Навіщо шкірі вода?

Однією з умов нормального функціонування шкіри та її гарного зовнішнього вигляду є достатній рівень гідратації (зволоження). Волога забезпечує живлення клітин шкіри, її еластичність і пружність. Без належного зволоження шкіра стає тонкою, сухою, чутливою і зморшкуватою.

Дефіцит вологи у шкірі, особливо небезпечний, оскільки в результаті зневоднення шкіра залишається без основного захисного шару.

Своєрідною захисною плівкою епідермісу служить комбінація секреції сальних залоз і атмосферної вологи, яку називають – гідроліпідна плівка.

Гідроліпідна плівка – це перший захисний шар шкіри. Продукти сальних і потових залоз по потових і волосяних каналах піднімаються до поверхні шкіри і змазують її роговий шар. Протягом життя діяльність цих залоз посилюється (в період статевого дозрівання) і слабне з віком. Плівка захищає шкіру від шкідливого впливу факторів зовнішнього середовища. Через порушення балансу вологи, шкіра стає особливо вразливою до забруднень і ультрафіолету, що призводить до інших проблем зі шкірою.

Стоншання гідроліпідної плівки відкриває шлях до випаровуванню вологи і, разом з тим, знижує захисний бар’єр шкіри, відкриваючи шлях для проникнення токсинів, алергенів і хвороботворних мікробів. Таким чином, суха шкіра не тільки передчасно старіє, але й є сприятливим середовищем для виникнення запальних процесів і імунних реакцій.

Розрізняють два типи зневоднення :

  • Поверхневе зневоднення – шкіра втрачає вологу під впливом зовнішніх факторів (довге перебування на сонці або в сухому приміщенні). Така проблема характерна для сухого типу шкіри.
  • Глибоке зневоднення викликане внутрішніми причинами, тобто порушення  всередині самого організму. До таких причини можна віднести: розлади травлення, захворювання шлунково – кишкового тракту. Таке зневоднення може відбуватися при будь якому типі шкіри.

Основні причини зневоднення :

  1. Захворювання шкіри;
  2. Холодна пора року;
  3. Гормональні порушення шкіри, інфекції, захворювання ШКТ і сечостатевої  системи;
  4. Зовнішні фактори;
  5. Прийом деяких медпрепаратів;
  6. Надмірне потовиділення;
  7. Неправильний домашній догляд за шкірою (зловживання милом і косметикою);
  8. Куріння;
  9. Нераціональне харчування;
  10. Вік понад 50 років;
  11. Недостатній прийом рідини.

Навіть одна із цих причин може призвести до втрати вологи вашою шкірою.

pri4ini-ksiroza1

Однак, потрібно відрізняти суху шкіру від зневодненої. Оскільки суха шкіра – це постійний тип шкіри, а зневоднення – це  тимчасовий стан шкіри, який можна відновити.

Ознаки зневоднення шкіри:

–                     постійне відчуття дискомфорту шкіри;

–                     сухість епідермісу;

–                     втрата еластичності;

–                     відчуття стягнутості шкіри;

–                     поява нових зморщок;

–                     почервоніння;

–                     лущення і свербіж;

–                     на дотик шкіра груба;

–                     колір обличчя тьмяний, землистий.

Якщо ви помітили в себе хоча б одну із цих ознак, то потрібно обов’язково звернутися за кваліфікованою допомогою до спеціалістів, щоб попередити  ускладнення .

vichy_verre

Якщо ж все таки причини не стосуються стану здоров’я, то лікування можна провести і вдома.

Для цього потрібен комплексний підхід – шкіру варто наповнити вологою як ззовні, так і зсередини. Ось кілька простих порад:

  • спробуйте налагодити свій питний режим (обмежте споживання кави, чаю, виключіть алкоголь, газовані води і намагайтесь споживати 1,5 – 2 л чистої води в день!);
  • уникайте перепадів температур,
  • обмежте вплив шкідливих речовин і пилу (якщо це пов’язано з роботою, то на період лікування та корекції стану шкіри краще взяти відпустку, а надалі використовувати засоби захисту);
  •  перегляньте свій раціон (викличте фастфуд, і споживайте більше зелені, овочів, фруктів, горіхів, молочних продуктів);
  • постарайтесь врегулювати спосіб життя (добре висипайтесь, сон має тривати 7-9 годин, робіть зарядку, уникайте приміщень, де палять, уникайте соляріїв і засмаги);
  • уважно придивіться до косметики якою користуєтесь, адже часто дешеві косметичні засоби порушують водний баланс шкіри провокуючи сухість і зневоднення. Краще надавайте перевагу якісній косметиці, яка буде відповідати потребам саме вашої шкіри. Не знаєте, як підібрати косметику – порадьтесь із Вашим косметологом. В домашніх умовах бажано замінити одне умивання вдень на протирання обличчя спеціальним молочком, по можливості використовуйте м’які і неагресивні засоби.

Сучасна косметологія вже освоїла багато методів, що дозволяють утримувати вологу не лише на поверхні шкіри, але і в найглибших її шарах.

Це досягається, спочатку створенням захисної плівки на поверхні, яка зупиняє процес випаровування вологи з нижніх шарів шкіри, а потім завдяки застосуванню комплексів, які утримують і поновлюють водний баланс шкіри. У подібної терапії застосовуються натуральні речовини, схожі з тими, які в ній існують. До прикладу, косметологи часто застосовують косметику і речовини для своїх процедур, в складі яких є гіалуронова кислота – компонент, який і зв’язує воду в шкірі.

Статтю підготувала лікар загальної практики-сімейної

медицини клініки БРАСС Юлія Швець

швець юлія віталіївна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *